Konu dinle ilgili olduğu için kültür bölümünde sorulmuştur. Konu anne baba hakkı?

Konu dinle ilgili olduğu için kültür bölümünde sorulmuştur. İslam hakkında bilgim yüksek diyenler bu durumu yorumlayabilir misiniz? 30 yaşıma geldim annemde babamda gördüğüm tek düşünce git iş bul para kazan, ki bu düşünce bana göre öyle bir hale geldi ki "parasız adam gereksiz adam" cümlesi anne baba dahil herkesin ortak düşüncesiymiş gibi geliyor artık. Bu sebeple anne babamı hiç sevmiyorum, dine de önem veriyorum ama dinimizin emrettiklerini bu durumda içimden gelerek yapasım gelmiyor ve yapmıyorum. şu linkteki tavsiyeleri yapmayan bir Müslümanın akibeti ne olur? http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1369

0|0
1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bu yazı benim şahsi düşüncelerimi teşkil etmekte ve sadece tavsiye niteliğindedir.
    Dinimiz anne ve babasına öf bile demeyi yasaklamıştır. Sadece annen ya da baban seni dinin yasakladığı alanlara çekmeye çalıştığı zaman onlara karşı gelme hakkın var bundan başka onlara karşı gelemessin. Çözüm olarak şiddet ya da kırıcılık değil de daha çok ikna yolunu usulune uygun bir dille tercih etmen gerekiyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Din bolumu olmali sitemizde

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...