Keninizi geliştirmek için neler yaparsınız?

Herkonuda bilgili olmak için çooook yönlü olmak için neler yaparsınız hem Çevrenizde hemde iş hayatınızda kültürlü olmak için neler yaparsınız nasıl olgunlaşır sınız

Güncellemeler:
Detaylı olarak bir gelişim için neler yapılmalı biraz kafa yoralım yazarken
Arkadaşlar opera sanatçısı Teyzem ve dedem baş mimarıdı bende fotoğraf sanatcıyım aynızamanda çene cerahı ameliyat Asistanlıyapıyorum kendimi övmeyi sevmem ama gelen yorumlar sıradan sınırları zorlayacak cevaplar bekliyorum ben gerçekten sınırları zorlayacak

1|0
12|44

En İyi Erkek Görüşü

• Yapmak istediğim öncelikle düzenli bir hayat.
    Buna uyku düzeninden başlamak istiyorum.
    En geç 12-1 gibi yatıp sabah 4-5 gibi uyanmak, güne başlamak istiyorum.
    Yataktan kalkmadan on beş, yirmi dakika açma germe ve ısınma hareketleri ile vücudumu esnetmek.
    Sonra belki yarım saat meditasyon.
    Ardından sabah namazı, tesbih ve kuran.
    Sonra sabah sporu.
    Ardından kahvaltı ve iş.

İşte kalan boş vakitlerde kitap okumak, internette gezinmek, gündemi takip etmek.
    Akşam belki yine spor, eğlence, sinema, ortam kafama göre takılma.
    Arada yine namazlar, ibadetler olacak.
    Ve her gün düzenli olarak kitap okuma, yeni şeyler öğrenme, tarih, kişisel gelişim, bilim, ticaret, icat her yönde bilgi edinmek, üretmek, girişmek isterim.

Tabi bunlar düşüncede kalıyor.
    Çünkü nefsimizin hoşuna giden şeylere daha çok vakit harcıyoruz.
    Bir gün karar verip başlarsak işte o gün mükemmel bir gün olacak inşallah.
    En azından böyle düşüncelere sahip olduğum için mutlu sayıyıorm kendimi.

3|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• Bu sende biten bir olaydır;nelere ilgin vardir? benim cok fazla ilgim ve hobim vardır;bir hobiye baslamadan once onunla ilgili zaten cok etrafli bir bilgi birkimim olur;devamında "hala" seviyorsam ve ilgileniyorsam baslarim o hobiye;ustalasmadan/profesyonellesmeden de birakmam;"birakmak"yapimda yoktur, bu durum istem dışı aslinda bircok konuda bilgi ve tecrube birikimine sahip olmami sagladi;bilginin sonu yok elbette;sevdiğim seylere ilgim oldukca devam ediyor bu durum... Hadi kalk gidelim entellektüel girisimlerle bilgilenelim diye olmuyor yani :))) Kendi bakış açımdan durum boyle bana gore...

1|0
    0|0
  • Doğru bilgiyi öğrenmeyi seçmek önemli, günümüzde roman veya ders kitabından çok öteye geçen bilgi araçları var. Yani medya, sosyal medya, film , internet vs gibi. Ve o kadar da ilgilenilebilecek konu var ki, bütün hayatınızı buna adasanız çok ufak bir yüzdesini öğrenebilirsiniz. Burada bana kalırsa doğru yaklaşım, kişiliğinizle ve ihtiyaçlarınızla ilintili olarak seçimler yapmaktır. Ben mümkünse günlük hayatta, kendi seçimim olan sosyal ortamda karşıma çıkabilecek çoğu konuda, ahkam kesmek olmasa da, medeni bir şekilde anlayabilecek, tartışabilecek kadar bilgi sahibi olmaya çalışırım, çok ilgilenmesem bile.
    Kendimi geliştirmek için ise, ilgimi çeken konularda okurum, araştırırım öğrenirim. En son interstellar'ı izledikten sonra biraz sicim teorisi okuyayım dedim ama pek anlamadım mesela :)

1|1
    0|0
  • Yapacağın tek ve çok etkili bir kural var. Düşünmek... Ben her konuda çok düşünüyorum. Kendini geliştirme, yapacağım işler, görevler, hedefler ve hayaller... Yani ne konuda olursa olsun çok ve ince düşünmek gerekiyor kardeşim. Ben düşündüğüm bir şeyin derinliklerine kadar dalıyorum.

2|1
    0|0
  • öncelikle bu senin kişiliğine bağlı birşey yani sen ne kadar dirayetli ne kadar istikrarlı bir insan olmanla alakalı yani şimdi heves edip o kadar çaba emek sonra ee ben sıkıldım deyip bir kenara attığın zaman bu senin kendi içinde güvenini sarsar hayata bakış açını bile değiştirir o yüzden önce seçimlerini netleştir kararların kesin olmalı ilerde olmak istediğin konumu düşün o aktifliği hayal et düşünmesi bile zor geliyorsa bulaşma baktın hoş geliyor ben bunu yapabilirim diyorsan dört elle sarılıp devam et koşuşturmalar seni bekliyor olacak

1|0
    0|0
    • Başarıların var ama asla pes etmem seviyorsan kendime yakıştırdıyorsam yaşarım hata hep öğrenmeye açım dır

• umarım istediğin yerlerde olursun

• Meraklı olduğum şeyler üzerine yoğunlaşır araştırırım. Mutlaka bana lazım olacak kadarını öğrenirim aslında bu eksiklik çünkü biraz daha yoğunlaşırsam usatası olabileceğim şeyleri yarıda bırakmış gibi oluyorum. Yeni bilgilere açığm mantıklı desteklenen bigiler çok hoşuma gider ancak aldığım tüm bilgileri de farklı yönlerden araştırırım körü körüne inanmam

2|0
    0|0
  • insanın yaşadıkları olumsuzluklar zaten olgunlaştırır seni hayat herzaman öğreticidir hem gelişir hem öğrenirsin

1|1
    0|0
  • Her işi tecrübe ederek öğrenme şansın zor olur, onun için kitaplara sadece roman ağırlıklı değil de konudan ağırlık vermelisin bence en kestirme yol bu diye düşünüyorum

1|0
    0|0
    • Roman hiç okumadım karmarks gibi sosyoloji psikoloji ve düşünce kitapları okuyorum roman okuyucusu değilim

• Okurum sık sık ve arastırırım.

0|0
    1|0
  • çok sohbetliyimdir ve çok dinlerim...

bir çok tip aradaşım war ve her konuda en kötü bir cümlem olur...

1|1
    0|0
  • Kitap okurum..

0|0
    1|0
  • Felsefe, ve ideolojik kitapları oku farklı insanların bu senin hi taraf bir düşünce belirlemende katkida bulunur, sosyal aktivitelere katil cevrendeki gezilere falan mesela yani hem gez hem oku

1|0
    0|0
  • Hayat öğrenmek için geçirilen zaman diliminden ibaret ve insanların mutlak bilmediği göremediği eksik yanı vardır öğrenmenin yaşı olmadığı gibi tek düzeç yoluda yoktur zaman imkan ve gayrettir aslolan

1|0
    0|0
  • araştırmacı ve detaycı olmak ve en önemlisi kitap okuma çünkü kitap insandaki kültürleşme seviyesini artırıyor

2|0
    0|0
  • Sayarsam kendini övme derler kişinin idolü kendi olmalı ve her zamanki hedefi kendi sınırlarını zorlamak olmalı Ahlak çerçevesi içinde sınırları zorlamak ve başarmak ondan sonra tekrar deneyip daha iyisini yapmak bence olması gereken bu

1|0
    1|0
  • bir dönem ansiklopedi okumuştum lisedeyken kısmen genel kültür konusunda faydası oldu. Bunun dışında, bence insan kendine saygı duydukça gelişebilir.

1|0
    0|0
  • Kitap okumam ama hayattan ve insanlardan ders cikartirip onlarin yanlisina dusmemeye calisirim. Meslegim var onu gelistirmek icin arkadaslarla beyin jimslastigi yapariz

1|0
    0|0
  • kitap oku, spor yap, vb vb hayat her zaman ögreticidir. yasadıklarından faydalanarak geliştirebilirsin kendini.

1|0
    0|0
  • egitim

0|0
    1|0
  • Başarılı olmuş kişileri örnek alırım tecrübeli insanların yolundan giderim

1|0
    0|0
  • Spor, tarih ile araştırmalar, nadirde olsa kitap okurum

0|0
    1|0
  • (((;

0|0
    1|0
  • Her gün daha az uyumaya çalışırım.

0|0
    1|0
  • araştımalar yap kitap oku dil öğren... vs

1|0
    0|0
  • ismail yk dinlerim :):)

0|0
    1|0
    • Kendini geliştirmek demişken beynimizin bahsettim ben tabi kulanım kılavuzunu verin şu an

• Keninizi yazinca ben keneniz algiladim ismail yk gibi kanimi emdi babinda soledim ;) kılavuz a gerek yok sende kalsin lazim gibi :)

• bol bol şınav ve mekik çekerim kendimi geliştirmek için

0|0
    1|1
  • p gazete dergi ne gecerse elime onu okurum okumanin yasi yokkkkita

1|0
    0|0
  • Normal gördüğün şeyleri sorgulamakla başla zaten seni araştırmaya götürecektir

0|1
    1|0
  • Gördüğüm ve görmediğim herşeyi sorgularım.

1|0
    0|0
  • hiçbirşey yapmıyorum kendiliğinden gelişiyor özel bir çaba harcamıyorum

1|0
    1|0
  • Oku oku oku

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 12

• bir bilene sorarım, bilmediğim şeye de yorum yapmam. Zaten çoğu şeyi de bilmem. Ama öğrenmeye çalışırdım.

1|1
    0|0
  • Cewremdeki bilincli , bilgili insanlari dinlemeyi tercih ederim we degisik activite ler yaparak farkli insanlari tanidikca dusunceler daha cok esnek oluor we karsindakinin yerine kendini koymayi daha cok ogreniorsun ki bunun gibi bir cok sey olabilir...

1|0
    0|0
  • kitap makale sohbet yeni insanlar tanımak. gezmek her biri yararlı gelişmede.

1|0
    0|0
  • Kisisel gelisim kitaplari okurum , ayni ortamlara girip cikmaktansa farkli ortamlara girerim yeni insanlarla tanisirim cunku her insan farkli bir dunyadir fazla gzerim kesfetmeyi arastirmayi severim buda yeni seyler ogrenmeme yardimci olur iyi bir dinleyiciyimdir , tembellik ve bahane kelimelerini hayatimdan sildim bu yuzden aktifim ve zamanimi daha iyi kullanip fazla seyler ogrenirim :)

1|0
    0|0
  • kim hayata karşı ben oldum diyebilmiş ki; mesleğimizde, okulumuzda... ben oldum diyebilelim. bence insanın asla tam olarak ben oldum hayattaki görüp bilebileceğim herşeyi yaşadım diyememesi ve hiç bir zaman da diyemeyecek olması yeterli kendini yetiştirmek için elinden geleni yapabilcek açlığa sahip olması için. zaten bunun farkında olan bir insan için de öneride bulunamak mantıksız. zaten o kişisel gelişim vs gibi şeyleri okumayı bitireli uzun zaman olmuştur. kendince yeni heyecanlar içindedir:)

0|0
    0|0
  • japonlar gibi asla olamaz türk insanı bedavacı paragöz insanlar dolu bu memleket..

1|0
    0|0
  • Merak ettiğim her şeyi araştırırım.

1|0
    0|0
  • aklıma takılan bir konuyu internette uzun uzun araştırırım

1|0
    0|0
  • Bol bol oku ve sorgula.

1|0
    0|0
  • Yedikce gelisiorum :)