Adâb- ı muaşeret kurallarını bilir ve uygular mısınız?

Sizin sevdiginiz bir ornek var mı ozellikle iclerinde ve tabiiki sevmediginizde!

1|0
13|15

En İyi Kız Görüşü

• Rlimden geldiğince ama uyamadığım olur tabii

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• İnsanlara karşı her şeyimi yitiririm ama saygımı asla. Bana gıcık olana, beni sevmeyene bile saygım sonsuz.

0|2
    0|0
    • ne guzel.. keske herkes sızın gıbı olabılse.. ben cok zaman yapamam dogrusu

• Kimseye saygısızlık yapmam saygısızlık görmediğim sürece :) Bilşrşm değerde veririm.

0|1
    0|0
  • Ezbere bilirim :D

0|1
    0|0
  • Adab-ı muaseret... reelde uyarim ama burada kafama gore takiliyorum.

0|1
    0|0
  • Bilir uugularım elimden geldiğince
    Büyüklere karsı saygılı olmak

0|2
    0|0
  • Büyüklerimi sayar Küçükleri korurum emri vaki konuşmam konuşanida sevmem.

0|1
    0|0
  • Evet gerektiği kadar dikkat ederim

0|1
    0|0
  • Zarafet bilinci önemlidir. Uygulamaya çalışırım genelde.

0|0
    0|0
    • zerafetmi.. mesela?

• tebrık ederım.. bu yasta sızden buyuk seyler gıbı.. bravo demek duser bana sadece..

• Teşekkürler =)

• Benim ağzımdan çıkan söz sözdür, yapmayacağım şeyi söylemem.. Ama karşılığını asla bulamadım.. o yüzden bir daha bu erdemimi uygulamak istemiyorum.. kırıyor çünkü..

0|0
    0|0
    • Biraz kirgin ve kuskün bir gundeyiz sanirim

• yoo, benim hergünüm zaten öyledir sadece bugün birazdaha açmışmdır on yıldır gün yüzü görmedim desem yeridir..

• Ya demeyin boyle hallolmayacak sorun yoktur

• Bilmem uygulamam.

0|0
    0|0
  • bilmiyorum. çok ciddiyim. ne gibi şeylerdir mesela?
    yurt dışında yaşadım. annemle babamın tarafı birbirini yiye yiye boşandılar. sonuç olarak akraba ilişkilerim deolmadı bilmiyorum

0|0
    0|0
    • mesela bırı konusrken bolmemek.. mesela agız dolu ıken konusmamak mesela catal kullanımı.. mesela baba yanında sıgara ıcılmez bacak bacak ustune atılmaz.. mesela mısafır en guzel sekılde agırlanır mesela camııye temız gıdılır mesela balkondan bırsey sılkelenmez.. daha bır cok.. yetısme tarzı ıle alkalı bır konu.. sonradan olunması guc.. ama sızın bahsettıgınız sey cok farklı bır sey

• he öyle şeyler vardır bende dikka ederim. sadece ailemin yanında rahat otururum kasılamam. babam çok kez uyarmıştır ama ben samimi bulmuyorum öylesini.

benim bilmediğim bu konularda, kız alıp verme zamanlarındaki gelenekler, hasta ve cenaze evinde ne kadar oturulur ne yapılır onları bana öğretin sevinirim yani :))

• elımızden geldıgınce dılımızden dondugunce merak etıgınız her zaman bana ulasabılırsınız, buyuk keyfyle..

• Evet buyukler onunde bacak bacak ustune atilmaz

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Tabiki abi elimden geldiğince uyarım.
    En basiti bir büyüğüm geldimi ayaga kalkarim.
    Bir ortama girdim mi selam veririm.
    Otobüste büyüğüm ya da bir bayan oldumu yer veririm vs vs.
    Gayri ahlaki kelime ve harekette bulunmam..

1|1
    0|0
  • bu kuralları küçüklükten geleneksellikle yani aile eğitimiyle öğrenilmezse, ayrı bir eğitimle çok azı uygulanabilir.

0|1
    0|0
  • Buyuklerin yaninda bisi sorulmuyorsa konusulmaz :-) ben yaparim bunu :-)

0|1
    0|0
  • Genel olarak uyuyorum, tabi ortamına göre bunu seviyesi artıyor veya düşüyor.

Genel bir yanlışı düzelteyim. Önden bayanlar, bayanlara önce gitmeli gibi bir kural vardır ama bu her zaman uygulanmaz.

Merdivenden inerken, ilk erkek iner, sonra bayanın elini tutar yardım eder. Eğer tutmazsa bile, yine ilk erkek iner, bayan düşerse tutabilsin diye.

Merdivenden çıkarken, ilk erkek çıkar, nedeni ise; bayana bakmaması içindir.

Kapı gibi yerlerde, bayana öncelik verilir, samimiysen kapıdan geçerken; beline temas edersin.

yemeklerde, davetlerde, partylerde, fuarlarda, nerede tanıştığın, kiminle tanıştığına kadar bir çok kural vardır. Genel olarak bu kurallar bilinmez. Bu kuralların uyulduğu davetlere giderseniz, büyük sıçarsınız. (bu gözler neler gördü)

0|0
    0|0
  • yemek adabı saygı kuralları hosğörü güleryüz elimden geldinçe yaparım.

0|1
    0|0
  • Hoca sana şöyle açıklıyım içimdeki insan sevgisi kimsede yoktur fakat gerçekleri acı şekilde insanların yüzüne vurabilirim mesela cahillik. Ben bazı şeyleri aşmış artık birazda mizah olarak görerek bazı şeyleri öyle yaşarım ne acılar yaşadım mesela, güler geçerim hiç bir şeyden korkmam. Babama meto derim anneme kız, hatun vb. derim ama onlar benim onları ne kardar sevdiğimi ve aslında olan saygımı gayet iyi bilir. İnsanoğluna tavsiyem biraz mizah anlayışı. Teşekkürler. ..

0|0
    0|1
  • bilirim çoğunlukla uygularım abi hormetler :)

0|1
    0|0
  • bilir uygularım. yaşça büyüğüme ve bayanlara kırıcı olmamaya çalışırım

0|1
    0|0
  • Baba geldımı ayaga kalkılır

0|1
    0|0
  • Bunları kural olarak öğrenmedim ama muhtemelen yetiştirilme şeklim gereği hepsini içgüdüsel olarak yaparım

0|0
    0|0
  • Genel mekanik hocamız vardı Ahmet Şahin evladım derdi Yolda Ananı bile görsen karşıya geçip elinden paketleri almayacaksın rahatsız etmeyeceksin derdi töbe töbe :)

0|0
    0|0
  • evet bilirim...

0|0
    0|0
  • Kalmadı mirim o kuralları bilen gençler artık :)

0|0
    0|0
  • kural oldukların bilirim

0|0
    0|0
Yükleniyor...