Kültür seviyemi geliştirmek için neler yapmalıyım?

üniversitede İngilizce öğretmenliği ve çeviri bilim okumak istiyorum.. başlamadan olmazsa olmaz olan, bilmem gereken müzik türleri filmler vs. nelerdir?

0|0
7|31

En İyi Erkek Görüşü

• yabancı film dizi belgesel izlesen bile gelişiyo baya wikipediden tarihfebugğn sayfasına bak mesela

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• birşey yapmana gerek yok
    okurkenzamanla kültürün gelişecek zaten ingilizce dergiler kitaplar okuyacaksın acele etme

0|0
    0|0
  • x'i okuyunca kültürlü oluyorsun, y'yi izleyip derin anlamlar çıkartınca entellektüel oluyorsun diye bir şey yok ki.

bu tamamen hayata bakış açın ile alakalı, okumanla, okuduklarını sorgulamanla, seçiciliğinle vs. alakalı.

he ille de bir müzik öner diyorsan beatles candır, film olarak ağlayan çayır'ı önereyim, kitap olarak da martin eden

ama kültürlü olmak ile alakası yok bu dediklerimin :)

0|0
    0|0
  • ingiliz dili ve edebiyatı konusunda en önce baslaman gereken, İncilin termionolojisine ve Sheakespare nin o eşsiz diline vakıf olman gerekir... baslangıcın bu olmalı herşeyden önce...

0|0
    0|0
    • zaten bölümüne gittiğinde ayrı ders olarak okuyacak Shakespeare 'i.

• Tamam o zaman... Başlangıç için gerekli olan şeyi okul veriyor demek ki... o zaman ekstradan başlangıç için müzik türü film vs gerek yok diye düşünüyorum... bence başlangıç Incil ve Shakespeare dir... okul veriyorsa kendince baslangıç oluşturmaya gerek yok !

• kitap galiba

0|0
    0|0
  • ingilizce kısa hikayeler oku ve ya ingilizce, türkçe altyazılı filmler izle

0|0
    1|0
  • Kitap, günlük gazete, dergi en basit yollar

0|0
    0|0
  • kültür ünv. gitmelisin :D

0|1
    0|0
  • Ingiliz haber sitelerini oku sürekli.

0|0
    0|0
  • En sevdiğim bölümden bir tanesi. Ama gidemedim :/

0|0
    0|0
  • kültür mantarı ye

0|1
    0|0
  • Farkli ideoloji kitaplari falan oku

0|0
    0|0
  • Nitelikli eserler okumalı, kaliteli filmler seyretmelisin. Sanatla da ilgilenince olur bir şekilde...

0|0
    0|0
  • Soul , blues , jazz, country, rock ve klasik müzik tarzlarını bilmenden zarar gelmez.

0|0
    0|0
  • kültür ve sanat merakı yeter bazen hoşuna gitmeyen eserleride okuman, bilmen, öğrenmen gerekir

0|0
    0|0
  • Kultursuzlerle takilma yeter.

0|0
    0|0
  • Hahahahahhhhh...

0|0
    1|0
  • Ben okudum bunlara gerek duymadım

0|0
    0|0
  • Film şarkı vs hikaye

0|0
    0|0
  • Clone wars serisi mükemmel. Çizgi dizilerin en iyisi

0|0
    0|0
  • yaşa

0|0
    0|0
  • kitap oku

0|0
    0|0
  • Radyo talk show faydalı oluyor.

0|0
    1|0
  • bunlarla mı kültür seviyen artacak

0|0
    1|0
  • kitap gazete dergi makale nerde ki

0|0
    0|0
  • Oku oku okuu

0|0
    1|0
  • Etimoloji Epistemoloji terminoloji metodoloji ile hayata bak gelişirsin

0|0
    0|0
  • tribüne takıl tribün kültürü paha biçilemez bir duygu :) ultras problem? EsEs

0|0
    0|0
  • abi bu ingilizcecilerin de biri entel olmasın kulağıma küpe takacam ha. hepsi entellik peşinde

0|0
    1|0
  • Kitap oku

0|0
    1|0
  • Kitap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• http://www.sanatlog.com
    bu siteyi takip etmeni öneririm:)

1|0
    0|0
  • Neden mesleğinle zevklerini birbirine benzetmeye çalışıyorsun.. Kendin ol bence. İngilizce okuyorsun diye ingiliz müzikleri bilmen gerekmiyo

0|0
    1|0
  • seyahat etmelisin

0|0
    0|0
  • Film, dizi izle kitap oku, gazete oku, haber oku, sosyal medyaya göz at ama kültürden kastın genel kültür vs gibi şeylerse ders çalış lise konuları :D

0|0
    1|0
  • Gazate oku ben gibi cahal olma

1|0
    1|0
  • Bende küfür seviyemi diye anladım

0|0
    0|0
  • Kitap oku.

0|0
    1|0
Yükleniyor...