The Man Who Loved Women filmini izlediniz mi?

1977 yapımı bir François Truffaut filmidir. "Kadınları Seven Adam" ismiyle çevrilmiştir.

Bu yaşına değin karşı cinsle olan münasebeti platonik aşkların o utangaç masumluğundan öteye geçememiş olan bendenizi en iyi ifade eden tümcedir Kadınları Seven Adam.

Kadın/erkek ilişkilerini ufaktan uzmanı olduğum 7. sanatta müşahade edebildim sadece. Reelde tecrübem hiç yok. Karşı cinse karşı küçüklüğümden beri süregelen iflah olmaz utangaçlığım nedeniyle muhtemelen hiç kız arkadaşım da olmayacak. Olsun! Kanıksadım artık. Üstelik garip bir şekilde hoşuma da gidiyor bu. Ancak tecrübem olmasa da kadınları şu dünyada belki de en fazla -çıkar beklemeksizin, masumca- seven insanlardan biri olduğumu biliyorum. Ve bunu gururla, çekinmeden iddia edebiliyorum. İlk platonik aşkımın başladığı ortaokuldan üniversiteye, oradan İngilizce kursuna ve grafikerlik şirketindeki günlere vs... Onlar bunu gerçekte hiç bilmediler ve bilmeyecekler. Ama ben biliyorum ve bu bana yeter. Farkındayım, biraz arabesk bir yazı oldu; belki bir kısmınıza abartı ya da sayıklama gibi gelebilir. Ama bunu sanal alemden başka bir yerde paylaşmak akıl karı değil ve tek uygun yer binlerce insanın okuyabildiği bu platform.

İstanbul'da elinde kitap ile gezen utangaç bir erkek gözlerinizin içine doğru sadece gülümseyerek bakıyorsa muhtemelen o kişi ben olabilirim. Genelde %99'u gözlerini kaçırırlar. Onlar yani kadınlar bu dünyadaki en güzel varlıklar. İyi ki varsınız. Keşke dünya nüfusunun 4/3'ünden fazlasını teşkil etseniz. Acıdan, savaşlardan geçilmeyen bu dünya çok daha yaşanılası bir yer olurdu. Hemcinslerim kusura bakmasın.

Siz The Man Who Loved Women filmini izlediniz mi?

Yorumlarınız?

Güncellemeler:
NOT: Filmin içeriği buradaki yazıyla örtüşmez. Biraz müstehcen bir filmdir. Sadece isim olarak beni ifade etmektedir.

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• "Kanıksadım artık" bunu dediğin an bittin zaten. Senden ne beter durumdakiler kurtuldu. (Kendini ifade ediş şeklin bile yeter) Yine senin sorunun, sen bilirsin.

Film ilgimi çekti. Attım listeye.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bu yazıyı yazan biri tavsiye ediyorsa izlenebilir diye düşünüyorum +5

0|0
    0|0
  • Truffaut filminde degilsin bro

0|0
    0|0
    • Bu başlığı başka bir platformda açmış; mezkur filmiyse sadece "isminin beni ifade ediyor oluşu" doğrultusunda bir nevi örnek olarak kullanmıştım. Editörler başlığı buraya taşıdılar. Son paragraftaki "Siz The Man Who Loved Women filmini izlediniz mi?

Yorumlarınız?" ibaresi de bana ait değildi; onlar tarafından eklendi.

Açıklama yapma gereği hissettim.

• Disco olsaydi yorumlardi

0|0
    0|0
  • izlemedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Filmi izlemedim,

Kadınların iyi tarafı da var kötü tarafı da. Kadının aklından geçenleri bilsen daha güzel olur.

Etrafındaki kadınlara kendini ifade etmelisin, utangaçlığı bırak. Etrafında sana karşı ilgisi olan birisi vardır. Fırsatları kaçırmamak değerlendirmek gerek. Hayat bi mucizenin gerçekleşeceğini bekleyemeyecek kadar kısa.

0|0
    0|0
  • imd 7.4 puan almıs link izlenebilir =))

0|0
    0|0
  • Naif bir insansin. Insanin kendini kandirmamasi kadar guzel bir baslangic olamaz birseyler icin. Hic bir sey icin de gec degildir, kendin gibi naif -burada tecrubesiz demek istemiyorum- birini tez zamanda bulup mutlu olmani dilerim

1|0
    0|0
  • Krotki film o Milosci'yi öneriyorum ben de sana link

0|0
    0|0
  • 1993 The man who loved women p*rno çıktı eve geldim izlicem die bide ne göreyim :))

0|0
    0|0
  • şimdi indiriyorum =)

0|0
    0|0
  • izlemedim

0|0
    0|0
  • Izlemedim ama bu yazıyı okuduktan sonra izlicem

0|0
    0|0
Yükleniyor...