Türk edebiyatının en güzel dizeleri hangileridir sizce?

isteyen kendi seçtiği bir dizeyi ekleyebilir
ama ankete de katılınız lütfen...
buyrun :)

• artık çocuk değiliz, susarak da bir şeyler diyebiliriz -Hasan Hüseyin
    25% (2)0% (0)18% (2)Oy Ver
  • hirsla çakarim kibriti, ilk nefeste yarilanir cigaram, bir duman alirim dolu, bir duman, kendimi öldüresiye. biliyorum, "sen de mi?" diyeceksin, ama aksam erken iniyor mahpusaneye. ve disarda delikanli bir bahar, seviyorum seni, çildirasiya-Ahmet arif
    0% (0)33% (1)9% (1)Oy Ver
  • Bir boşluktan düşerdik bir boşluğa, birikip yeniden sıçramak için, elde var hüzün ! -Attilâ ilhan
    12% (1)33% (1)18% (2)Oy Ver
  • ve âsi bir su gibi teslim oluşun ve beyazlığın ki dokunamıyorum bile... Nazım Hikmet Ran
    12% (1)0% (0)9% (1)Oy Ver
  • Bu yağmur; bu yağmur.. Bu kıldan ince... öpüşten yumuşak yapan bu yağmur -Necip Fazıl Kısakürek
    51% (4)34% (1)46% (5)Oy Ver
  • Suna dedimse sensin, Leyla dedimse sen.. Seni saklamak için görüntülerinden faydalandım Salome'nin Belkıs'ın -Sezai Karakoç
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Ya şevk içinde harab ol, ya aşk içinde gönül... ya lale açmalıdır göğsümüzde , yahut gül ! . -Yahya Kemal Beyatlı
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
güncelleyelim bari :)

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• NFK Türk edebiyatında her dizesi bir çok kapıya çıkan ender şairlerden..

0|0
    0|0
    • bende severim fakat lütfen ideolojik yakınlıktan ötürü tercih etmeyelim... bir Nazım Hikmet ve Yahya Kemal gibi değildir kesinlikle

• Yooo... gene yanlıs anlama muhafazakâr karşıtı biri gibi algılama beni... keşke muhafazakarlar arasında şair iyi şair sayısı artsa.. ama maalesef yok... birkaç şair de fazla abartılıyor.. yani şöyle söyleyeyim ülkücülerin mustafa Yıldızdoğan ın yaptıgı müziği Ahmet Kaya ile yarışır görmeleri gibi... ama maalesef değil.. İslamcı şair yık denecek kadar az, bu gerçeği kabullenmek lazım öyle değil mi

• evet çok az maalesef Allah sayılarını artırsın inşAllah

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu yağmur; bu yağmur.. Bu kıldan ince... öpüşten yumuşak yapan bu yağmur -Necip Fazıl Kısakürek

0|0
    0|0
    • Aslında bu şiirin son versionu öpüşten yumuşak yağmur değil nefesten yumuşak yagmurdur.. ama bu versionu daha güzel diye bunu koydum... şair müstehcen bulmuş olmalı heralde

• Bekliyorum
    oyle bir havada gel ki
    vazgecmek mumkun olmasin

0|0
    0|0
  • Yahya Kemal'ın çok iyi gerçekten

0|0
    0|0
  • artık çocuk değiliz, susarak da bir şeyler diyebiliriz -Hasan Hüseyin

0|0
    0|0
    • Evet en başa ekledim çünkü en sevdigim sözlerden biridir... kıymeti bilinmemiş cok naçizane dizeleri olan bir şairimizdir

Erkekler Ne Diyor 2

• Bir boşluktan düşerdik bir boşluğa, birikip yeniden sıçramak için, elde var hüzün ! -Attilâ ilhan

Atilla ilhani daima sevdim ben..
    Güzel siirleri vardir..

0|0
    0|0
    • Bu sözü çok anlamlı Attila İlhan'ın... yükselişe geçmek için düşüşlerin basamak olarak kullanılacağını en güzel ifade eden dize bu

• Istiklal Marşı'nın tüm dizeleri Mehmet Akif Ersoy.. Eksik açmışsın testi

0|0
    0|0
Yükleniyor...