Paganism hakkında ne düşünüyorsunuz?

paganizm mantıklı mı sizce ve aramızda pagan olan var mı?

0|0
4|20

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• neyki o

0|0
    0|0
  • o ne gız yeni duydum

0|0
    0|0
  • Ben Pagan'ım. Ama sizin bildiğiniz gibi modernizmden etkilenip de satanist dediğimiz paganlar değil. Ortaçağ hatta ilk çağ paganizmi. İskandinav tanrılarına inanıyorum ve de mutluyum bu halimden.

0|0
    0|0
  • papgan mı?

0|0
    0|0
  • sürekli araş içinde olma ve sorgula bence güzel aman işin tehlikeli boyutuna girmeden

0|0
    0|0
  • taze bitti :p

0|0
    0|0
  • @Kumasbay bu konu biraz seni ilgilendiriyor

0|0
    0|0
  • Bildiğin putperestlik. Kendne bile faydası dokunmayacak şeyleri kutsallaştırmak mantıksız geliyor bana. Ateist veya deist olsan yine anlarım ama Paganizm... almayayım kalsın

0|0
    0|0
    • keşke biraz araştırıp yorum yapsaydın. yobaz seni...

• söylesem de anlayacağını sanmıyorum

• Sen bilirsin. Mantıklı bir tartışma sorusu açtığını sandım ama sen direk küçümseyerek cevap veriyorsun.

• Hayırdır o da ateistlik gibi yeni bir moda mı? :-)

0|0
    0|0
  • Pek bilgim yok ama 3 semavi din dışındakiler insanoğlunun türettiği inanç sistemleri.

0|0
    0|0
  • demonlar falan fılan saçma ama ilginç bir din

0|0
    0|1
  • o ney kız :D

0|0
    0|0
  • Ben pağanların en büyük. Tanrısı Odinim thor benim veledim

0|0
    0|0
  • İskandinavya'ya çok ilgim var ama tanrılarına falan inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Hangisi

0|0
    0|0
  • Değil.

0|0
    0|0
  • http://vocaroo.com/i/s0fxAyv4ztUX

Herkesin bir inancı vardır o bu şekil inanır bu bu şekil inanır kimse kimsenin inancına karışamaz bilemedim.

0|0
    0|0
    • kesinlikle, burada yobazların gelip ahkam kesmesi de cabası. kendi dinlerini abartanlar sanki başka dinler yokmuş gibi davranıyor.

• Yani şimdi onlara da laf söylemeye gerek yok ben inancımı başka dinleri kötülemeyerek yaşıyorum. İsteyen istediği din hakkında istediğini düşünebilir.

Vikings dizisinde paganlığı güzel işlemişler. Thor odin ve diğer tanrılar.. Yaşayışları garip cidden araştırmıştım. Dizide hristiyanlıktan daha önce olan olayların paganizmde yaşandığı söylenmişti ilgimi çekmişti evet.
      Kesinliğini bilemem ben yine en doğru bildiğim yolda ilerlerim bir yaratıcı var ve insan onu kendi aklında bulmuştur bir mesihe ihtiyacı yoktur. :D

• Paganizmi benimsemiş grupları dinlerim ama onun dışında bir şey düşünmem.
    https://www.youtube.com/watch?v=A7fuuDc2hH0

0|0
    0|0
  • Arti nara la bazarda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• doğrusunu söylemek gerekirse bir ara inanılmaz dikkatimi çekiyordu kütüphalerde filan araştırmıştım. bazı kaynaklarda direk şeytan büyücü diye geçmesine rağmen ben doğanın kutsallığı olduğa inanıyorum. Onlara göre herşey kutsal olduğu. kadınlar da çocuklarda hayvanlar da..

0|0
    0|0
  • İlgimi çekiyor ve mantıksız buluyorum. Zaten neopaganistler bunu kültürel olarak benimsiyor

0|0
    0|0
    • bana gore son derece mantıklı

• Bence mantıklı değil , diğerleri gibi insan icadı tamamen. Ama pagan kültürü hep ilgi çekmiştir. Oradaki doğaüstü olaylara inanmasam da ayinlerine katılmak isterdim

• o neymiş

0|0
    0|0
  • Mantıklı evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...