Bu lanet dili en kolay nasil ogrenebilirim?

Fince ogreniyorum. Finlandiyada yasadigimdan dolayi. Kursta hersey iyi hos ben gayet herseyi anliyorum, anlatiyorum da. Buraya yeni gelmis biri olarak herkes bu denli konustuguma sasiriyor. Ama ben aksine bu denli konusamadigima ve anlayamadigima uzuluyorum cunku fince 2 dildir biri kitap dili digeri konusma dili (2 farkli dil gibi).

Dedigim gibi kursta hersey harika ama disarida herhangi bir insanla fazla derin konulara inince anlamiyorum, anlatamiyorum. Kafam bildiginiz 1 ton olmus, agriyor resmen. Ne zaman herkes gibi akici konusacagim diye sizlaniyorum kac gundur :( Sizlaniyorum cunku kendimi ifade edemiyorum ve icime kapandim resmen. Gercekten engelli insanlari bu zamanlarda anlayabiliyorum :( konusamamak, duyamamak! Cogu zaman imkansiz gibi geliyor bu dile hakim olmak. Daha 5 aydir kurstayim.

Soru mu lazim? Kafam cok agriyor ne yapmam lazim?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bende suomideyiim☺ Sinä voit oppia vaikka ystävien kanssa puhumalla, mutta suosittelen että menet työhön:) helposti oppii!

0|0
    0|0
    • Olen oppinut tosi hyvin 1,5 vuodn aikana. Nyt ei ole mitään ongelma! :))

• Pardon 5 ay kurstaymışım bunu yazarken :)) çok iyi, orayı bilmiyorum. Daha çok HSL'de geziniyorum. Memnun oldum.

• Helsinki güzel yerdir, ama fazla kalabaliktir.
      Pori ikisinin arasinda bence :) sakin ama kalabalik gibisinden.
      Bende memnun oldum. :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Konuşarak aşabilirsin sadece
    Bolca sohbet et

0|0
    0|0
  • ne demek istediğini anladım :) ama demişsin ya herşeyi anlıyorum anlatıyorum diye o zaman sorun ne ki :)

0|0
    0|0
    • Sadece kursta ve disarida da basit konularda. bildigin 3 yaslarindaki cocuktan daha cok bilmiyorum.

• ama daha 5 ay olmuş, bu normal, çok üzülmene gerek yok. Zaman ilerledikçe daha iyi olacaksın, kendine güven, ben sana güveniyorum :)

• Fin hamamında dene bir

0|0
    0|0
  • sözlük çalış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• sen bu hırs ve azimle başarırsın inanyorum sana =)

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim. Basaracagimdan suphem yok ama benim bir amacim var. Gelecek eylul ayinda kaldigim yerden egitime devam etmek istiyorum 1 sene hadi olsun dil kursundayim da 2. sene kursa falan gitmem :(

ikincisi disaridaki insanlarla uzun sureli konusmak yerine kesik kesik konusuyorum kesik kesik anliyorum. :( olacak is mi ya.

• e öyle öyle ilerler..

• Agri kesici ic :)

Kursa gelince daha 5 ay kurstasin.. normaldir bukadar zorlama kendini..

0|0
    0|0
    • Tabii ki normal ama ben kendimi cok kisitlanmis hissediyorum.

Yükleniyor...