Hangi kahve? Çoğumuz güne kahveyle başlıyoruz...

Kahve tüketmeyen yoktur sanırım. Ama kahve kültürümüz ne durumda? Nescafe (gold,classic,jacobs), 3'ü/2'si bir arada, Türk kahvesi, çekirdek kahve, expresso ve türevleri... İçiyoruz ama ne içtiğimizi biliyor muyuz?

Güncellemeler:
Nescafe ve türevleri kahvenin tüm artık maddelerini ve bunun yanında bazı kimyasalları içeriyor. Bu yüzden tercihim öğütülmüş çekirdek kahve. Frech press ile hazırlanan kahvenin yeri ayrıdır benim için :)

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

• Kahve junkiesiyim sanırım, içmeden o günü geçirmem imkansız.

Kahveyi her zaman sek tercih ediyorum. Süt, krema, şurup katmam/kattırmam. Kırk yılda bir bira şurup damlattırdığım olabilir içine o da genelde nane oluyor ya da maple.

Filtre kahve- özellikle çekirdekleri öğütülmüş/preslenmiş ve kendiliğinden aroması olan türler- favorim. Makinede ya da french presste hazırlananı afiyetle bünyeme akar.

Bu yoksa granül kahveye talim edilebilir. O da yine sek hazirlanir: gold ve onun türevleri- arabica vs.

Espressoya düşkün değilim ama arada içerim. Aynı şekilde Türk kahvesine de düşkün değilim, ama yaparım arada.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 6

• peki diyelim ki çok içiyoruz kahveyi . günde 3 sütlü kahve içiyorum mesela bana zararları ne derece olabilir

0|0
    0|0
    • sütlü değil de benim gibi sade içenlerde tansiyon olma ihtimali yüksek. kupa ile değil mug ile günde 3 tane içiyorum

• ben kahveyi akşamları içiyorum sabah hayatta kahve içmem

0|0
    0|0
  • soran..sen kahve dünyası türkiye distrübütörümüsün?

:)

bu arada ben türk kahvesi diyorum..ağır ateşte usulünce yapılmış türk kahvesi..köpüğünde titanic yüzmeli..

kalmadıki öyle yapan hatun..koy makinaya al sana türk kahvesi..hadi len derim içmem.gelmeyin bana bunlarla..

0|0
    0|0
  • zaman zaman Türk kahvesi. diğerlerini nerdeyse hiç tüketmiyorum. özellikle 3'ü, 5'i bir arada olanlardan nefret ediyorum.

0|0
    0|0
  • filtre kahve. Sabah sabah kahvaltı edemiyorum bir süre tok tutsun ve ayıltsın diye içiyorum.

0|0
    0|0
  • ben kahve içmiyorum sinirlerin algı yetisini bozuyor zaten bu yüzden uykumuzu kaçırıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...