Eğer size cennet veya cehennemde gideceğiniz yer gösterilseydi yine de şuanki yaptığınız herşeyi yapar mıydınız? Birazcık dürüstlük bekliyorum?

Sorumu yanlış aksettir miyim. Yani şunu yaparsan cennete gidersin şunu yaparsan cehenneme demek istedim.

Güncellemeler:
Eğer size cennet veya cehennemde gideceğiniz yer gösterilseydi yine de şuanki yaptığınız herşeyi yapar mıydınız? Birazcık dürüstlük bekliyorum?

Sorumu yanlış aksettir miyim. Yani şunu yaparsan cennete gidersin şunu yaparsan cehenneme demek istedim.

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• islam öyle güzel bir din ki yasaklayıp yapma dedikleri ya da sevaptır yap dedikleri şeyler aslında bir o kadar huzur verici ve bir o kadar da insanı koruyan yaptırımlardır. en basiti tesettür yani farz olmasaydı ben yine açılmazdım çünkü bilirim bir kadına en iyi tesettür gider, korur, huzur verir ve yahut içki sigara e bunun zararlarını biliriz içmeyiz dinimiz de öyle emretmiş. islam da ki her şey insanın aklına uygun ve yatkın şeyler.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Soruya cevap dusunurken inancimin ne kadar zayif oldugunu farkettim. Bize vadedilenler yaptiklarimizi dogrultusunda olmayacak mi? Buna iman etmemiz gerek miyor mu?

0|0
    0|0
    • Kesinlikle güzel ablam. Neden inancının zayıf olduğunu düşündün?

• Evet zaten gunumuz muslumanlarinin en buyuk eksigi bu sanırım

• Kesinlikle

• Yapmazdim muhtemelen. Inanan herkes boyle cevap verir sanki :)

0|0
    0|0
    • Sende şuanda yalan söylüuorsun muhtemelemen yine yapardın :) Çok basit bir önrek ile seni tahrik edebilirim :)

• Yoo aksine durust davrandim. Eminim cennet veya cehennemin ucunu gorsek farkli yasardik ;)

• Sana çok bast bir örnek cehennem sana gösterildi eğer bunu yaparsan buraya gideceksin denildi ama düşün ki bütün evreni yaratan Rabbim senin için öyle bir imtihan sundu ki aklın durur günah ama bu dünyada olamaycak kadar güzel birşey yinede yapmaz mıydın ben yapardım açıkçası?

• VAzgeçtiklerimde olur yapmaya devam etçeklerimde..

0|0
    0|0
    • Aradaığım cevap yine geldi :)

• Yasaklar veya günahlar cazip gelir.. Bazılarından vazgeçmek kolay olmuyo.

• Bu sorunun cevabı bir çok sorununda cevabı aslında. Ama asıl sorumu şimdi sormicam biraz insanların görüşlerini görelim

• Ceheneme gitceğimi bilseydim :p şimdi yaptıklarımı yapmazdım sanırım

0|0
    0|0
  • yaptığım şey bana doğru geliyorsa hayatta vazgeçmem

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sorunun başlığında cevabım:madem gideceğim yer belirlenmiş niye eğlenmiyim?
    Asıl soruya cevabım:bir günah ile cehennemde sonsuza kadar yanıcaz diye bir şey yok (bazı büyük günahlar hariç :D)

0|0
    0|0
    • 2. soruda düzelttim oratu. Tamam seninkide aradığım cevap.

• gösterilmeden de yapmamam gerektiğini biliyorum :S

0|0
    0|0
    • Abi yukarıda iki kişi aradığım cevabı verdi ama senin cevabın ayrı br hoşnut etti adamın dibisin

• Eyvallah abi en iyisi

• sağol kardeşim

• hayır yapmazdım

0|0
    0|0
Yükleniyor...