Rockçı kimdir? Rockçı ne yapar ne eder?

ben rock müzik dinleyen insanların düşüncelerini çok merak ediyorum. bazıları bana karamsar geliyor, bazısı gerçekçi, bazısı aşırı duygusal, bazısı özenti, belli bir görüşleri yok sanırsam. rock müziğin geniş bir yelpazesi var..metal, blues vs..ama hepsinin ortak noktası bence asi olmaları..

rockçıları tanımlayabilir misiniz?

Güncellemeler:
he bir de eklemek istedim.beğeniyor musunuz rock'çıları?nasıl buluyorsunuz?

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

• "İnsanlar dinlediği müziğe göre sınıflandırılamaz" falan filan lafları saçmalıktır. Bal gibi de bir insanın dinlediği müzik türüne bakarak onun hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ama insanlıktaki en büyük sorun olan ön yargılardan kurtulmalısınız, kurtulmalıyız en başta. Ben Rock müziğin her türünü, her şeyden çok seven bir insanım. Thrash metal de dinlerim, indie de, jazz da...

Söylemeye çalıştığım metal konserine gider diğer insanların söylediği gibi "hayvanca" eğlenirim de, jazz konserine gider oturup sadece zevkini çıkarırım da.

Ve inan bana hayatımda metal konserindeki kadar efendi, eğlenceli ve kibar insanlar görmemişimdir. He deli gibi head bang yapmıyorlar mı? Yapmıyor muyuz. Yapıyoruz. Ama öyle "terbiyesiz, pis düşünceli, tehlikeli" insanlar değiliz.

Kafamızın içindekilere gelince, belki müziğe daha bağımlıyız. Onun dışında hepimiz kendi çapımızda insanlarız. Mutlu, bazen kasvetli, umutlu ya da karamsar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• potansiyel solcu olma ihtimalleri vardır .. 17 18nden sonra(kişiliiği oturduktan sonra)kulağa hoş gelen müzikleri (rock dahil) dinlmeye başlar ve kategorize olmadan yaşamayyı öğrenir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• rock müzik sanılanın aksine gürültü değildir.rock müzikte boş şeyler anlatılmaz içinde cesaret olan bi müziktir rock.pop şarkıları rock şarkılarının söylediği şeyleri söylemez,söyleyemez.bikaç örnek vereyim mesela.bknz.cranberries-zombie,ogün sanlısoy-dön evine,pentagram-ölümlü,kurban-zorba... daha uzar gider bu örnekler.rock-metal ayrımı yapmadan konuşuyorum.özentileri bi kenara koyalım,rock müzik dinleyicisi insan boş biri değildir.hayata karşı bi duruşu vardır.dünyada olanlardan haberdardır,fikirleri vardır.yaygın kanının aksine rock dinleyicileri duyarlı insanlardır.ha konserlerde headbang yaparız.bu bazılarına aşırı gelebilir.ama bırakın da biraz dağıtalım kafayı değil mi? :D

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmanın imkanı yoktur bence. Çok geniş bir yelpaze çünkü seninde dediğin gibi. Kendimi örnek vereyim mesela. Birçok türünü dinledim halada dinlerim ama ergenlik yıllarımı saymazsak öyle asi bir tavrım yoktur pek. Duygusalım ama müzik tarzımla bir ilgisi yok :) Bazen karamsar davranabiliyorum belki o noktadan yola çıkabilirsin :) solcuda değilim üstelik :) insanın ne dinlediği karakterini direk ortaya dökmez yani anlıyacağın ama hakkında epey ipucu verebilir bazen.

0|0
    0|0
  • En başta özentileri bi kenara koyalım. Bu müziği dinleyen biri olarak onlarla eş değer tutulmak istemiyorum :) Bana göre müziğin türüne göre insanın düşünceleri değişiyor. Rock müzik genelde boş şeylerden bahsetmez. Ya bir düşünce savunulur, ya da yanlış olduğu düşünülen şeye isyan olabilir vs vs. çoğaltabiliriz. Bu nedenle rock müzik dinleyen insanlar da (inanmayanlar olmasına rağmen) genelde belirli bir düşünce seviyesine ulaşmışlardır. Ben pek ayrım yapmam ama favorim thrash metaldir. link teki canlı performansı sözlerini anlayarak izlersen belki benim düşüncelerim hakkında biraz fikir sahibi olabilirsin :)

0|0
    0|0
  • Rock müzik dinleyen insanlar, geniş bir perspektife sahip olurlar. Kendilerine ait olan görüşlerinin yanısıra, kendi ortamlarındaki insanlara karşı son derece ağırbaşlı ve dost canlısı olurlar. Sevmedikleri şeyi belirtmekten çekinmezler, dinledikleri müzikte kendi dışavurumlarını bulurlar. Ben de rock dinlerim; metal de dinlerim...

0|1
    0|0
  • Bende Ağırlık olarak rock dinlerim pop sevmem. Anotilian rock daha çok ağır basar bende ama aşırı rockcıyım diye geçinenler var rock tarihini bilmeyeen kaç türe ayrıldıgını bilemeyen özenti insanlar da var. Dünyadaki piyasası en çok olan ve anlamlı sözleri olan tek müzik türüdür.

0|0
    0|0
  • Ne karamsarı ne gerçekçiliği bir müzik tarzını bir duyguyla bağdaştırmak saçma geliyor bana

ben rock fan ' ı biri değilimdir ama bu aralar rock şarkılarına ilgim var her tarz müzik dinlerim kaliteli olduktan sonra rocker lara baktığında çok efendi tipli nerdeyse takım elbise giyebilen müzisyenler vardır ama çok aşırı tarzda giyinen de vardır .

Geneli uçuk kaçık olmasına rağmen çok efendi tiplerin yada tam ortası tiplerin olduğunu unutmayalım

0|0
    0|0
    • tabii canım efendi tipler de var:)

• Rocker söyledir böyledir diye tabir edemez kimse en azından

• tabii canım ben zaten çok geniş bir yelpazesi var dedim..ona bakarsanız, the purple'ın tarzı nee teoman'ın tarzı ne:)uçurum var..ama ikiside süper bence:)

• senın benım gıbı ınsandır. muzıgene göre ınsanı degerlendırmek yanlıs...

0|0
    0|0
  • rak müzik böle isyankar böle asi böle kımıl kımıl yani.

0|0
    0|0
  • angaralı namık dinleyeceğime... :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...