Münazara yarışması?

Arkadaşlar münazara yarışmasındayım ve konu teknolojinin insan hayatını bozması. Karşı taraf da yararlı olduğunu savunuyor tabi. Nasıl şeyler söyleyerek tezlerini çürütebilirim sizce?

0|1
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Teknolojinin aile bağlarına verdiği zarar, insan bedenine verdiği zarar, ekonomik olarak insan yaşamına etkileri, teknolojik icatlardan wifi'nin insan sağlığı üzerindeki etkileri. Bunlardan bahsedebilirsin.
    Konu içerisinde merkeze insanı ve insan sağlığını alırsan teknolojinin ne kadar faydalı olursa olsun, insana zararlı olduğu yönlerinin de görülmesini sağlaman gerekir bence.
    Sürekli bilgisayar başında oturmanın kamburluğa yol açması, kasları zayıflatması radyasyon ekonomik olarak insanların yaptığı işlerin makineler ile yapılmasından kaynaklanan ekonomik zararlar ve azalan insan işgücü vs vs

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederiim :)

• Rica ederim.
      Yukardaki etkenleri konuna alırken, karşı taraf gibi düşünmeyi de ihmal etme. Bunu dediğimde nasıl savunabilirler diye düşünüp, ona göre savunmalarını çürütecek alternatif cevaplarını da belirlemeni tavsiye ederim.
      Bol şans :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Karşı tarafın cümlelerini çarpıtarak kendini haklı çıkartmaya çalışırsan iyi olur derinlemesine açıklamak yerine basit sloganvari cümleler salonun senin tarafında olmasını daha çok sağlar
    En azından bu günkü dersdeki tartışma yarışması sonrasında edebiyatçımız böyle bir şeyler demişti :D

1|0
    0|0
    • Örneğin onlar bana savunduğumun tam tersine sosyal medyayı kullandığımı söyleyebilirler ancak buna karşılık henüz bir şey bulamadım :D

• Onlar yararlı diyerek bunu diyor sanırım sen de mesela
      "Evet sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum ve bu yüzden arkadaşlarımın yüzünü görmeyecek kadar asosyalleştim nerdeyse ayrıca bilimsel araştırmalara göre insanlar sosyal medyada çoğunlukla güzel anılarını paylaşıyorlar bu da onları gören kişilerde ister istemez bir depresyon mutsuzluk ve hayattan yeterince zevk alamama hissi oluşurturuyor böyle etkileri olan bir şeyin insanın zihinsel sağlığını olumsuz etkilediği su götürmez bir gerçek değil midir?" gibi bir şey söyleyebilirsin

• Ama tabi cevabı hızlı düşünüp doğru konuşmak da yetenek ister burdaki gibi yazmaya benzebez :)

• 1|0
    0|0
  • Teknoloji iyi yönde kullanırsanız iyidir kötü yönde kullanırsanız kötü temel etik bir kişi de olsa kötü sonuç elde edilen buluş her zaman kötüdür teknoloji bundan 30 yıl önce ye bakarak kıyasla isek hastanelerde teknolojiyi stable için hastalık yaydilar silahlar kötü telefonlar kötü mantıklı detaylı tez istersen atabilirim

1|0
    0|0
  • Fiziksel bozukluklardan beyinsel bozukluklara, iletisim sorunlarindan sosyal hayatin bozulmasina , insan hayatini kolaylastirdigini sandigimiz teknolojinin cevreyi kirletip oksijeni azalttigina. En onemlisi teknoloji uretebilmek icin somurulen ulkelerde ki insanlarin durumuna degin. Kolayca kazanirsin, somurulen insanlarin durumunu sona sakla

1|0
    0|0
  • Temel bağlamda insanı mekanikleştirdiği savunula bilir..

Detayları yazmaya kalksak sanırım 2000 karakter yetmeyecektir..

1|0
    0|0
  • Yardım etmek isterdim ama harbiden yararlı ya :A:SDFA:Sf

1|0
    0|0
    • Şu soruyu size sormam bile teknoloji tabi o ayrı konu da işte mecburiyet :Dd

• O zaman sen en iyisi radyasyondan konuya gir söylecek lafları kalmaz :ADSF

• once onların soyleyecegı seyı bılmek lazım kı curutelım :D
    oncelıkle aıle yasantısından
    sonrada toplumdan
    sonrada karekterlerde
    ve kendı hayatından orneklr sunmalısın..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...