Dabbe bir cin vakasına gitmiştim. Filmde 2 şey dikkatimi çok çekti.

Film ilk dikkatimi çekenlerden biri şeytanın kitabı yani Kitap-ül Azizül diye geçiyor bunu duyan dikkatini çeken var mı ? İkincisi de Filmin sonunda buradaki sesler gerçek hayyattan alınmıştır diyordu. Bunu olma ihtimali ne kadar? Ben lisedeyim ve okuldaki din kültürü ve ahlak bilgisi hocama sordum o böyle bir şeyin çok küçük bir ihtimal olduğunu söyledi. Açıkcası bu konuyu kurcalamak istemiyorum . Bir yandan da böyle şeylerden korkarım. Bilgilendirebilecek olan var mı ?

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• kitab'ül azazil gerçektir.Cinler ve şeytanlara ati sırlar anlatılır.dabbe ordan bazı kısımları filmde kullanmış zaten.Ayrıca ben de filmi izledim ve cin sesleri çok gerçekçi ve şimdiye kadar duyduğum hiçbirşeye benzemeyen korkunç ayrıntılar vardı seslerde.gece evde yalnızken aniden sesler ve bazı detayları hatırlayıp ciddi ciddi tırsıyorsunuz.Cinlerin sesleri de görüntüleri de kaydedilebilir.Filmin içinde aynalara gizli bazı ürpertici görüntüler vardı dikkatli bakanlar gördü,onların cin görüntüleri olduğu söyleniyor.bence görmeyenler daha şanslı.filmin sloganı göz görüyorsa kamera da görür.Gayet mantıklı.cinler hem görünebilir hem de duyulabilir.İslama göre bu böyledir.ama kurcalamamak en iyisi.dabbe bir cin vakası inananları fena travmaya sokan ama korku sevenler için acayip iyi bir film.büyü sahneleri çok iyi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Kitabı azazil gercektir azazil seytan ın allahın yanında yani daha hz. adem olayı gerceklesmeden onceki adidir. Goruyorum ki bazi arkadaslar yok goruntuleri cekilmis yok sesleri duyulmus gibi yanlis dusuncelere kapilmislar bu kesinlikle kabul edilemez ben arastirmama dayanarak bunu soyluyorum tabi. Allah cinleri ve cinnialari (disi cinler) zehirli atesten yaratmistir lakin onlarda insanlar gibi sade kalmamislardir (biliyoruz allah insanlari camurdan yaratmistir)
    zehri cin filminin slogani goz gorurse kamerada gorur. Bu simdiki sartlarda olanaksizdir daha onceki filmlerinde hasan karacadag bas rol oyuncusunun icine gercekten cin musallat etmistir kamerayla cekmek icin fakat kamera cekememistir isterseniz sabah gazetesindeki habere bakabilirsiniz ses kaydi meselesine gelince bu gercek olabilir zira cinlerin belirli bir sekilleri yoktur insanlara saydam gelirler bu yuzden insan cinleri goremez bazi kaynaklar cinleri renksiz ve mat olarak kabul etmistir bu kesinlikle kabul edilemez. Cinlerin de renkleri vardir kendileri bunu fark edebilirler fakat insanlar bunu goremez.

0|0
    0|0
  • Kitabül Azazil gerçektir ve bir müzede sergilenmekte lakin basımı ve okunması yasaklanmıştir. Rivayete göre bir şeytan yazmıştır kitabi. Ayrıca sesler gerçektir kesinlikle ara sıra benim de kulağıma ilginç sesler gelmekte ve bazı zamanlar kendimden bile korkmaktayım. Din hocan sana fazla üzrine gitme diye ihtimal çok düşük demiş :)

0|0
    0|0
  • açarsın gizli ilimler hazinesini yapman gerekenleri yaparsın ve beklersin. merak ettiğin herşey karşındadır...

0|0
    0|0
  • Kıtab-ül azazil bir cin kitabıdır
    Bu cin 900.000 yıl yaşamıştır.
    Seslere gelince sesler gerçektır he bunu sana ispatlayamam benim düşüncem bu bende böyle şeyleri çok merak ederim ve araştırıp kendimi bilgilendirmeyi çok severim çünkü bu filmde ki hersey günümüzde mümkündür büyü vardır cin vardır Dabbe vardır peki cinlerin sesleri niye olmasın şimdi o sesleri en ince ayrıntısına kadar araştırıp. Sana kaynağını bulcam

0|0
    0|0
  • dabbe kuran da geçen bir olay ..ben ilk filmine gitmiştim fena tırsmıştım eve geldiğimde açtım baktım cidden kuranda yazıyo...o filme geçenler doğrudur...kıyamet alemetlerindendir

0|0
    0|0
  • He he ondan de geç :) Zaten var o adamda bir mallık.Asıl zarar insandan insana geliyor.Bırak cini,şeytanı falan.Ama şeytan hepimizin ortak düşmanı tabii ki o ayrı bir mesele.

0|0
    0|0
  • şeytanın kim ve nasıl oldugunu kimse bilemez sesini de kimse duyamaz

korku filimlerinin vazgeçilmezi öyle bagırtılar

0|0
    0|0
    • nasıl peygamber onunla konuştu o zaman

• adı üstünde o peygamber

ben cin şeytan yoktur demiyorum varlar

ama biz göremeyiz

soru da zaten öyle bir ses duyuldu diyor

bende insan oglu o sesi duyamaz dedim

peygamberler Allahuteala ile konuşur onları mı göremeyecek

• fazla kurcalama götürürler seni:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Cinleri bu kadar büyütmeyelim.Onların kendi hayatları var, bizim kendi hayatlarımız var.Düşünme boşver.

2|0
    0|0
  • ilgi çekmek için yapılmış olabilir. bende sanmıyorum şeytani varlıkların görüntülerini ya da seslerinin kayıt altına alınabileceğini

1|0
    0|0
    • yani şeytanı nerde görmüşler de sesini kayıt altına alacaklar :))

• Fİlmin gerçek hayattan alınıldığını söylüyorlar. Film de de video kayıtları olarak geçiyor yani evdeki kamera görüntüleri burdan dolayı bi yandan da olabilir diye düşünmüştüm

• izlemedim o yüzden yorum yapamıyorum fiilm hakkında ama şöyle düşün. milyonlarca insan arasından neden sana zarar vermek istesin bu varlıklar senin onlarla uğraşman onlardan birine zarar vermen gerekiyo ki karşılık versinler. bende inanıyorum görünmeyen varlıklara. paranormal forumlar çok var örneğin gnoxis bi bak derim :D ayrıca korkulcak bişey yok. insanların başına gelen doğaüstü sandığı çoğu olayın bilimsel açıklaması oluyor

• Ben de izledim ama baya sallamışlar.

0|0
    0|0
  • ben cin gördüm korkma böyle şeylerden.

0|0
    1|1
Yükleniyor...