Ülkücülere bakışınız nasıldır? Irkçılara değil, kafatascılara değil sadece ülkücülere ?

evet soru net ? türkçülük değil ülkücülük yapanlara karşı nasıl bakıyosunuz ?

0|0
12|11

En İyi Kız Görüşü

• Türk milleti varoldukca ülkücülük de olacaktir. Herkesin ülkücü olmasi beklenemez. Ama Turk milletinin milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak, bu değerleri laik olduklari en yüksek doruklara yükseltmek, her ülkücünün birinci öncelikli görevidir. Ulkucuyum ama bu yuzden gidipte ocak basanlardan degilim, ulkuculukle alakasi yok gidipte bi adama 50 kisi dalmak.

Ustelik bence kendilerini ulkucu zannedenlerden en ön sirada olanlar mhp'liler...

0|4
    2|0

Kızlar Ne Diyor 11

• ülkücü olup da faso olmayan birini görmedim henüz.

1|2
    1|1
    • demek ki körsün

• din manyağı oldugumuz için ALLAH a şükürler olsun

• esile okumadim yazdiklarini git baska yerde vaaz ver.

• günümüzdeki ülkücülerden pek hoşlanmam ama eskiden sanırım daha yolundaymış her şey. ama yinede her kesime saygılıyımdır. ülkücü arkadaşlarımda var komünist de var. kişiliği önemli benim için.

0|0
    0|0
  • Ülkücülük ülkeyi sevmekten çok diğerinden nefretle beslenen ve diğerine karşı fikri değil taşla sopayla silahla mücaadele eden insanların kendilerine vasfettikleri idealizmdir. Ölüm makinası haline getirebilen düşünce(siz)lik. ''bu vatan sizinle gurur duyoyor!'' ulumalarıyla katillere, mafyaya, sahip çıkanların oluşturduğu hede.

1|1
    0|0
    • olur mu be arkadaşım biz onlardan beriyiz diyoruz işte. onlar şerefszilik yapanlar. gerçek ülkücülere bakmak lazım

• Soran zorluk ve kıtlık olan birine arkadaşlık isteği göndermenizdeki sebep? Ülkücülüğün temeli faşizme, hatta direkt mussolini'nin kara kitabına dayanır. devletin allah, halkın kul olduğunu, anayasayı, meclisi vs. kutsayıp taparlar, ''kişiler ülkü uğrunda ölmelidir'' fındık, fıstık, ''ya sev ya terk et'' gibi beylik sözlere bayılırlar. Sübhanallah yerine ''ya sev ya terk et'' diye tesbih çekerler:) Bunların hiçbirisini yapmıyorum diyorsan sen ülkücü falan değilsin kardeş:)

• bunların hepsi polat sanar bi de kendini :)

• Ülkücüler çok varı ocaklara gidip.Mekan basan.Ama kopilliğine yapanlardı bunlar. Esas ülkücü milliyetçielre saygım ve sevgim vardır.

0|1
    3|1
  • Sevmem.

Eskiden daha çok vardı kabadayı gibilerdi, vatan uğruna her türlü şeyi yapabileceklerden de (Kan dökme vs.) hiç haz etmem.

0|0
    0|0
  • Ülkücüyüm !

0|1
    0|0
  • bakmıyorum

0|1
    0|0
  • MHP adı altında "ülkücüyüm" diyene bakış açım kötüdür.

0|1
    0|0
  • MHP'li değilim ama ülkücüyüm..

Tam bir osmanlı sevdalısıyım.

0|2
    3|1
  • rockçılarda ülkücü mü?=p

0|0
    0|0
  • görmezlikten gelmeyi tercih ediyorum.

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İnsan yerine bile koymuyorum. Bayrak ezanı bahane edip birilerini öldürmeye can atan tipler, eksileyiniz Ötüken yolcuları

3|3
    0|0
  • Lisede bi köşede sıkıştırdılar solcumusun dediler hayır dedim sağcımısın dediler hayır dedim.olurmu lan öyle şey ya sağcısındır ya solcu dediler dövdüler

0|1
    0|0
  • Ataturk milliyetciligini savunan adama eyvallah derim ama ulku ocaklarinda kendini osmanli padisahinin bilmem kaacinci torunu oldugunu sanan beyin ozurlulerine valla adam yerine koymam

1|3
    1|0
  • Çete halinde gezmeyenlere ve adam gibi genel türk tarihi bilenlere karşı sıcak bakıyorum.

0|2
    0|0
    • çete olanlara zaten bişey demiyorum. şerefiyle yaşayamayanlar onlar

• onlar ülkücülüğün yalnız kurt olmakla geldiğini bilemeyip it sürüsü gibi dolaşanlar. onlar ülkü nedir bilmez.bizde öncelik müslümanadır türke değil.

• Bir Türk kendisine ülkücüyüm diyorsa çnce Genel Türk Tarihini iyi bilmelidir. KEndi tarihini bilmeyen adam yok ben ülkücüyüm yok ben Börteçin/Börteçineyim demekle olmaz yani.

• Olumsuz bakış açısına sahibim.

2|3
    0|0
    • neden peki ?

• git öğren önce be adam. senin gibi kaç tanesine bu işin doğrusunu kanıtlarıyla gösterdim sonradan dönenler oldu. islamcılara karşıyım dedigin an dineden çıkıyosun akıllı ol. git incele işte elinde internet

• Sesli güldüm.

• ülküclerin %+90 liselerde onlarda heves ettinden ocakalra gidiyor bi a dama 100 kişi dalıyor vsvs vs gerçek ülküçü ile şimdiki ülküçü arasında çok fark var

0|1
    0|1
    • arkadaşım hiç ocaklara gitmedim gitmem de ama ülkücüyüm işte :) muhsin yazıcıoğlu gibi adamlardır ülkücüler ve darbelerde can verip şehadete kavusanlardır.

• Hoş bakmıyorum.

1|1
    0|0
  • Ezik politikaları yüzünden sevmem

Devrimci = ülkücü diyorsan ok

Senin devrimcilere baktığın gibi bakıyorum

MHP lilerdende hic haz etmiyorum hern kadar çevremde cok olsalarda

0|0
    0|0
  • bende milliyetçiyim hep bilmeyenler faşistlikle suçluyorlar.faşistliğin anlamı iyi bilinmeli

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarım var. Okumuş çocuklar hepsi.

Çok kitap okuyorlardı..

0|0
    0|0
  • Sonuçta vatan sever kişiler.

Tabi her grupta bazen aşırılıklar olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...