Kadına şiddet kısa filmi için konu önerileri?

Kadına şiddet konulu kısa film çekim ödevimiz var o yüzden sizinde fikirlerinizi almak isterim. Özellikle bayan arkadaşların görüşleri benim için önemli...

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Kadına şiddet konusu sadece bir kocanın karısına olan şiddeti değildir.. Kadın toplumda öyle bir yerdedirki.
    Babanızdan şiddet görürsünüz, abinizden şiddet görürsünüz, sevgiliniz olur sevgilinizden şiddet görürsünüz, evlenirsiniz kayınpederinizden, eşinizin kardeşlerinden şiddet görürsünüz, çocuklarınız olur çocuklardan şiddet görürsünüz. Görümcenizden , kaynananızdan şiddet görürsünüz. yeri gelir annenize derdinizi açarsınız ondanda şiddet görürsünüz. Kısaca siz toplumu ayakta tutan yegane varlıksınız ama toplumda ençok zarar gören şeyde kadındır. Şiddet illa tekme tokat birine dalmak değildir. Sözle, bakışla, davranışla, cinsellikle kadın her türlü şiddete maruz kalır. Valla bu kadar yazdım aklıma gelenler bunlar böyle bir kadın profilmi düşn ve bu dediklerimi kısa filmde her saniyede anlat ama her saniye sonunda kadını mesela yaşlandır, yıprat. Bu kadın imajının yok olması gibi bir mecazi anlam.. Tabi ne kadar başarabilirsin bilmiyorum. O kadar güzel anlattımki benim yapasım geldi. Üşenmedim düşündüm yazdım..

0|1
    0|0
    • fikrine sağlık çok güzel dile getirmişsin, tabi ki kadına şiddet sadece fiziksel olarak sınırlandırılmamalıdır... psikolojik şiddet, kadınlara hayatlarının her alanında uygulanıyor... Bunu kullanabilirim belki çok teşekkür ederim...

• ya da şöyle olabilir mesela şefkatle yaptığı birşeyin her defasında yanlış anlaşılıp ters tepki verilmesi o surat ifadesi hep aynı olur ama çünkü üzgün surat sabittir. Yaşlandırmak mecazi daha başka.. anladınmı yani sen sanata sanat katmış oluyorsun.. benim dediğim şeyde.. diğeri sabir klasik durum.. aklını kullan.

• yorumların için çok teşekkür ederim söylediklerini detaylı bir şekilde düşüneceğim, ellerine, emeğine sağlık...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• geçimsiz bir aile örneği

0|0
    0|0
Yükleniyor...