12 TOP SORUSU İtinayla zeka sorusu çözerim diyen var mı?

12 adet top var ve bunların hepsi ağırlıkları hariç aynı 11 i aynı ağırlıkta fakat diğer 1 tanesinin ağırlığı farklı
fakat bu ağırlıgı farklı olan topun diğerlerinden hafif mi ya da ağır mı olunduğu bilinmiyor. sorumuz ise eşit kollu terazi kullanarak sadece 3 tartımda farklı ağırlıktaki topu kesin olarak nasıl bulabilirsiniz?

Güncellemeler:
küçük bir tüyo 2. tartımın sonunda elde etmeniz gereken bilgi farklı ağırlıkta olan topun diğerlerinden ağır ya da hafif olduğunu anlamanızdır !
Arkadaşlar soru gayet açık 12 top var 11 i aynı agırlıkta diğer biri farklı ağırlıkta bakın altını çiziyorum FARKLI AĞIRLIKTA OLAN TOP DİĞERLERİNDEN HAFİF ya da AĞIR DEMİYORUM. sadece farklı ağırlıkta ağır ya da hafif oldugunu siz bulacaksınız.
ve eşit kollu terazi yardımı ile 3 tartımda farklı ağırlıktaki topu bulmamız isteniyor soruda !

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• ygs de de böyle bişey çıktı hangisi kesin dogr uy dur Dedi. AB cd e gibiydi. hepsi aynı ağırlıkta ama sol kere hep ağır çıkmis beynim sulandi

0|0
    0|0
    • ygs deki kolaydı bende kendimi denemek için girmiştim sınava öylesine
      fakat bu soru baya komplike bir soru çözümü basit değil olasılık hesapları var ve kısa bir çözümü yok!
      ama çok eğlenceli bir sorudur çözmeye çalıştıkca düşündükce eğlenceli geliyor bir müddet sonra
      iyi eğlenceler
      umarım sınavın iyi geçmiştir şimdiden hayırlı olsun

• ya ben son dolara kaldım ne diyo modundaydim

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu soruyu daha önce çözmüştüm.1 dakikamı almamıştı. Bunlar bilindik sorular.

0|0
    0|1
    • 1 dk nı almamışsa rica etsem bir 30 sn zaman ayırıp çözümü resimle gönderir misin madem 1 dk nı almadı resme de gerek yok demekki sen direk anlat ben anlarım ciddiyim ben

• just do it
      anlamazsın belki : sadece yap git o soruyu çöz gel

• Abi ne güldüm yaa asrın atışmasını yapmissiniz :)

• Soru çok ağır bir kere ya da sen anlatamadın.. Ama.. Eğer topları 5'e 5 ayırırsak ve tartarsak dengede ise kefeye koymadığımız ağırdır. Eğer değilse öyle deneye deneye bulursun..

0|0
    0|0
    • Soru gayet açık ve net ne eksik anlatıldı nede gereksiz bilgiler verildi bundan emin olabilirsin

• Soruda eksik bir yer var bence 4 hamlede oluyor ama hafif veya ağır olduğunun bilinmemesi bir kontrol tartimi gerektirdiği için fazladan bir tartma oluyir.

0|0
    0|0
  • Şimdi 6 ya...

Olmayacak ama böyle de. Suya ihtiyacım var :)

0|0
    0|0
    • anlamadım?

• biraz çzömeye çalışın eğlenceli bir soru keyif alacağından eminim hemen çözümü söylemek basit olur

• Bir sürü sınav var şimdi buraya takılicam.

Yükleniyor...