Sizce bu çok mu basit bir dil?

Genç adam dalgalı saçlarını karıştırdı. Ruhu prangalara vurulup, bir kafese kapatılmış gibi sıkıntılıydı. Fiziksel olarak da harabeye benzediğine emindi. Aldığı ani kararlar nedeniyle düzene oturttuğu hayatı yeniden rayından çıkmıştı. Bunun sonucuysa ruhunun bir yana bedenin bir yana savrulması olmuştu.
Dış hatlar terminalinin çıkışına doğru ilerlerken on sekiz saatlik uçak yolculuğunda uyumadığı için yorgundu. Öyle ki, omuzları giydiği siyah paltoyu taşımakta zorlanıyordu ama buna aldırmadı. Kafasının içindeki düşünce yığınını taşımak daha zorken, aptal bir kumaş parçası onu dertlendiremezdi.

Kötü yorumlara dahi açığım. Bir şeyleri fark edip düzeltmek istiyorum. Sizce yetenek var mı yoksa tamamen kendimi mi kandırıyorum? Lütfen ciddi olun, çünkü sizin dalgaya alarak yazacağınız her yorumu ben ciddiyetle okuyacağım.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• şunu söylemeliyim ki kurmaca da bize nedenselliği çok iyi vermelisin ki biz bunu okurken tıkanmayalım ve kendimizi yabancı hissetmeyelim. ha noldu şimdi ee bunu demişti şimdi noldu gibi takılmalar... Şimdi öncelikle adam aldığı ani kara nedeniyle hayatı rayından çıkmış. ve ardından bir şeyler daha oturmadan, metnine alışamadan bunun sonucun da kısmına girip ruhu ve bedeninin bir yere savrulduğuna geçiyoruz. burada geçiş yaparken daha da detaylandırılabilir diye düşündüm. burada çok fazla betimleme yapma isteği ve hevesi gördüm. bu güzel bir şey. ancak öykü yazarken önce dramatik çatıyı oturmak adına neler yapılabilir ve kurgu da nelere dikkat etmeliyiz gibi bilgileri edinirsen güzel şeyler çıkartabileceğine inanıyorum. ve şunu da eklemek isterim kurmaca bir öyküde her bahsettiğimiz eşya, sonradan bir anlam oluşturacak nitelikte olamalı. çünkü biz onu beynimize kaydediyoruz ve sonra anlam oluşturmadığı takdirde bize altı boş gibi görünebilir :) umarım yardımcı olabilmişimdir

0|0
    0|0
    • O kadar iyi oldu ki, gerçekten çok teşekkür ederim :)

• rica ederim ne demek...

Erkekler Ne Diyor 2

• Anlatım bozukluğunun bol olduğu ve devrik cümlelerin yersiz kullanıldığı bir metini değerlendirmek gerekirse çok fazla detaya girilmiş.

0|0
    0|0
  • gayet güzel

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Giris paragrafinda kahramanin ruhunu mu tasvirliyorsun fizigini mi kestiremedim. once ruhunun prangasindan girmis bir sonraki cumle de fiziginin duzensizliginden devam etmis son olarak hayatinin raydan ciktigina vurgu yapmissin. kelime secislerin guzel ama bunlarin siralamasi kafa karistirici olmus.
    Ikinci paragrafindi begendim. okurken sanki kahramanin yaninda onunla yuruyordum. dilin sade abartisiz.

0|0
    0|0
    • orada fizikten kastım dış görünüştü :) Ve teşekkürler :)

• Var biraz cevher

0|0
    0|0
  • Tanımlayamadığım bir taklitçilik var. Ama kötü anlamda değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...