Bir kitap yazmak istiyorum ama?

Bundan önce de bir kitap yazdım fakat tek baskıyla kendimde bıraktım. Şimdiyse yakın bir zamanda bir editörle görüştüm ve basım için desteğini esirgemeyeceğini falan söyledi.
Kurgum vs her şeyim hazır fakat okur kitlesi en çok hangi anlatıcı tarzını beğeniyor kestiremedim. Tanrısal mı yoksa karakterin ağzından mı? Lütfen yardımcı olun.

0|0
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• bu işleri bilen biri olarak sölüyorumm. şimdi öncelikle kitabının basılması için yazdıgın alanda örn şiir, hikaye, denem, roman vb.. yarışmalara katılman gerek ve bu yarışmalardan derece alman gerek bir diger aşama edeb, yar dergilerinde ederlerinin yayınlanması gerek... bu aşamalardan sonra dosyanı kitap haline getirir yayın evlerine yollarsın onlarda sana bir iki ay içinde cevap verirler ama ilk aşamaları geçmezsen dikkate alınmaz kitap dosyan. Birde paralı kitap basın yayın evleri var ben tavsiye etmem zira çok basit kitaplar çıkıyor oralardan sanatsal degerlerii yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bilinmedik bir turden yaz bilinmedik degisik bir karakter olsun ve sana tavsiyem baskarakterin erkek olsun onu suslendirirsin artik iste yakisikli 1.90 boyunda sarisin renkli gozlu falan filan olayida tatli bir kasabaya baglarsin kurguyuda ona gore uydurursun alir basini gider

0|0
    0|0
    • hahahah :D Teşekkürler

• En yakın zamanda başlaman dileğiyle :)

• Tesekkur ederim :) ama sunuda unutma kitabi disariya gore degil kendi kafanda gercekten yazmak istedigin bir sey yaz ;) iyi aksamlar

• Şimdi sen bu kitabı İstanbul'da bir basım evinde bastırırsan muhtemelen beyoglunda bir yerde ordan sürüme verirsen ufak yerlerde dagılırsa düşünürsek genelde üniversite ögrencisi okuyacak onu analiz etmen gerek İstanbul dışında bir şehirdeysen herşey farklı oluyor yani insanlara istediklerini vermelisin bir şekilde bu cografyaya popülasyona herşeye göre degişiyor dogal olarak

0|0
    0|0
    • İstanbul'dayım ve editörün anlattıkları doğrultusunda iyi kitabevlerinde yayınlanıyormuş. (D&R, Remzi, Kabalcı falan)

• Sözde yayıncılar ve editörler işin kaymagına bakıyorlar şimdi sahaflar carsısında ömrü gecen birisi olarak tavsiyem dogru şeyleri yap bir kere yap yani deneme yanılm a yönetimi girmesin aklına istersen bende destek olurum.

• Karakterin ağzından tabi ki.

0|0
    0|0
  • Karakter ağzı tabiki, tanrısal olursa olayların içini bilen okuyucu meraklanmaz ve meraklanmadıgı için okumaz ancak karakter agzının kesinligi yoktur herşeyi yapabilir

0|0
    0|0
  • Üçüncü ağız yap. "Ali gününün büyük bir kısmını toz kaplı kitapların sayfalarında hayallere dalarak geçirirdi." gibi

0|0
    0|0
  • Tanrısal , okuyucu ağzı sinemada beni çekiyor...

0|0
    0|0
  • Kitleye göre kitap yazılmaz

0|0
    0|0
    • Okur okumadıktan sonra, yazdıklarım birilerine ulaşmadıktan veya kalplerine dokunmadıktan sonra benim için bir önemi kalmıyor.

• Kendimden ödün vereceğim bir durum içerisinde değilim ki. İkisini de yapabilirim fakat emin olamadım

• O zaman 3. seçenek gözlemcinin bakış açısıyla yaz, ben öyle severim.

• Karakterin agzindan daha iyi bence obur turlu sikici olma riski var

0|0
    0|0
  • tabiki tanrısal bakış açısı bak ünlü yazarların çoğuna

0|0
    0|0
  • Karakterin ağızından benim daha çok hoşuma gidiyor.

0|0
    0|0
  • Tanrısal

0|0
    0|0
  • aman aman nelerde biliyormuş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...