En ilginç bulduğunuz bilgi nedir?

Evet bilgi paylaştıkça çoğalır herkes bir bilgi versin birsürü bilgimiz olsun
Edit: örneklerin vak vak sesi yankı yapmıyor ve bunu hiçbir bilimadamı açıklayamıyor

Güncellemeler:
Iyi şeyler var gerekli bilgi çok :)
ahahha popüler olmuş :D

1|2
22|47

En İyi Kız Görüşü

• balinaların kalbi 3 insanın yüzebileceği alan büyüklüğündeymiş ve beyazmış, su aygırlarının sütü pembeymiş, en çok kızıl insan iskoçya da bulunuyormuş, yılan şarabı denilen içinde gerçek yılan bulunan şaraplar çin de çok yaygın içiliyormuş, yine çin de köpeklerin derilerini yüzüp kızartıp yeme festivali yapıyıyorlarmış, papua yeni gine de cadılık, yamyamlık, büyü, vudu bebekleri gibi korkutucu olaylar hala devam ediyormuş.

8|14
    1|2
    • 5 yıldız sana :D

• aynen ilginç şeyleri araştırmayı severim (:

• Âlemlerin Efendisi (s. a. v);

"Şu çörek otunu kullanmaya devam edin, çünkü onda ölümden başka her hastalığa şifa vardır" (Sünen-i İbn-i Mace, C.9. H. no:3447)

(5933)- Ebu Hureyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Ümmetimin hepsi affa mazhar olacaktır, günahı alenî işleyenler hariç. Kişinin geceleyin işlediği kötü bir ameli Allah örtmüştür. Ama, sabah olunca o: "Ey falan, bu gece ben şu şu işleri yaptım!" der. Böylece o, geceleyin Allah kendini örtmüş olduğu halde, sabahleyin, üzerindeki Allah'ın örtüsünü açar. İşte bu, günahı alenî işlemenin bir çeşididir." [Buharî, Edeb 60; Müslim, Zühd 52, (2990).]

En İyi Erkek Görüşü

• sinekler kış uykusuna yatıyormuş kanki pampa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• 17.-18. Y. y da üst mertebede oşanlar genelde kraliçeler (diye duymuştum) ömürleri boyunca yıkanmazlarmış

0|1
    0|0
  • küfür etmek rahatlatıyormuş, olay karşısında dayanıklılık artırıyormuş. yapılan bir deneyi izlemiştim: buzu suda insan elini 25 saniye küfür etmeden tutabilirken küfür ederek bu süre iki katına kadar çıkabiliyor.

0|2
    0|0
  • Muhallebi krema yaptığımızda hemen kullanmayınca soğuyor ve pötür pötür oluyor. :( sıcak tutmalısınız..

1|2
    0|0
  • Bahama adalarında çiçekli etek giymek koca arıyorum demek anlamına gelmektedir. Eski zamanda şeker hastası olup olmadıklarını anlamak için insanlar karınca yuvalarının kenarlarına işerlermiş. Yokuş aşağı boşta giden araba viteste giden arabadan daha fazla benzin yakmakarmış. Aslında daha çoook var yazmaya üşeniyorum :D

0|1
    0|0
    • Yokus Aşşağı giden araba bilgisi yanlış sanırsam

• Yokuş aşşagı giden araba benzinliyse boşta benzin yakmaz, sakıncası sadece boştayken araç yağlama yapmaz ama motor piston hareket eder sadece olan yağla aşınmaya sebep olur,
      Yokuş aşşagı giden araba mazotluysa boşta %1 yakar viteste hiç yakmaz yağlama konusu benzinliyle aynıdır.

• Rusyanın yüzey ölçümünün Plüton'dan daha büyük olması.

1|1
    0|0
  • Çindemi japonyadamı nerde net hatırlamıyorum ama boyunlarnı uzun sevigolarkış boyunluk gibi bir aksesuar yakıp hergün üstüne bir ekleyip boyunlarını uzatıyolarmış

0|1
    1|0
  • Insan ortalama hayati boyunca 6 fil agirliginda yemek yermis :D

0|1
    0|0
  • Noro pazarlama denen şeyi araştırdım dün çok ilginç gerçekten

0|1
    0|0
  • İtalya da güvercin beslemek yasakmis

1|1
    0|0
  • Aslında gökyüzüne baktığımız yıldızlar şuanda varolmayabilirler:)

0|1
    0|0
    • görüyorsak vardır :D

• Yok canım ya sen git biraz özel göreliğe stephen hawking e bak bunlar sana yardımcı olacaktır bu arada bakmışken nicola tesla edison gibi bilim adamlarına soğuk savaş dönemlerine orduların deneylerinede bak

• müsait olunca okurum

• Sivrisineklerin sadece dişisi ısırır.

0|0
    0|0
  • Deniz atlarinin erkekleri hamile kaliyomus. ilkokulda ogrenmistim

1|0
    0|2
  • Cindeki butun insanlar ayni anda hareket etseler turkiyede buyuk bir sarsinti oluyirmus

0|0
    0|0
    • Türkiye değil o. dünyadaki bütün Çinlileri aynı anda zıplasalar sallanma olabilecek gibi basit bir yalan..

• Midyelerin adet görmesi

1|0
    1|1
  • sineklerin bir kanadı zehirli diğer kanadın ise panzehir olduğu.

0|0
    0|0
  • Johnny deep in çikolataya alerjisi varmış

0|1
    0|0
  • Suyun yan etkisi mutlulukmuş.
    ilginç diylmi?

1|0
    0|0
  • Her insan mavi gözlü olarak dogarmis

0|0
    0|0
  • virüsler canlıyla cansız arası bir varlık

0|0
    0|0
  • Uzay hakkında her türlü bilgi

0|0
    0|0
  • Dunya nüfusunun sadece 100% ikisi yesil gözluymus ://

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 46

• Belgesel kanallardan Discovery'deki Mythbusters proğramında bunun test ve deneyleri yapılmış, iddianın gerçek olmadığı ortaya konulmuştu.

Böyle saçma şeyleri araştırıp incelemeden oraya buraya yazmak hiç doğru değil.

0|1
    0|0
  • Bir belgeselde izlemiştim kertenkele yırtıcı bir kuştan kaçmak için nehirin üstünden koşarak karşıya geçti çok hızlı bir şekilde arka bacaklarını kullanarak bir insanın bunu yapabilmesi için saatte yüz km hızla koşması gerekirmiş, sineğin kanatlarını çalıştıran kaslar insanda olsaydı insanın kasları yanarmış, insan vücudunda ki damarlar dünyayı üç kere sarabiliyormuş

1|2
    0|0
    • insan vücudunda 160.000 km damar var diye biliyorum dünyanın yarıçapı da 45.000 km küsür

• 1. Kaju olarak bildiğimiz çerez aslında kaju meyvesinin sapıdır.

Kaju olarak bildiğimiz çerez aslında kaju meyvesinin sapıdır.
    2. Ananas aslında meyve değildir ve tarlada bu şekilde büyür.

Ananas aslında meyve değildir ve tarlada bu şekilde büyür.
    3. Su aygırının sütü pembe renklidir.

Su aygırının sütü pembe renklidir.
    4. Mavi balinaların kalbi o kadar büyüktür ki bir insan atardamarları içerisinde rahatlıkla yüzebilir.

Mavi balinaların kalbi o kadar büyüktür ki bir insan atardamarları içerisinde rahatlıkla yüzebilir.
    5. Kuzey Kore ile Finlandiya'yı ayıran tek ülke Rusya'dır.

Kuzey Kore ile Finlandiya'yı ayıran tek ülke Rusya'dır.
    6. 'Duck Hunt' aslında iki kişilik bir oyundur. İkinci oyuncu ördeği kontrol eder.

'Duck Hunt' aslında iki kişilik bir oyundur. İkinci oyuncu ördeği kontrol eder.
    Denemesi bedava
    7. Plüton keşfedildiği tarihten itibaren bir kez bile güneşin etrafında tam tur dönmemiştir. Bu yüzden artık bir gezegen olarak kabul edilmiyor.

Plüton keşfedildiği tarihten itibaren bir kez bile güneşin etrafında tam tur dönmemiştir. Bu yüzden artık bir gezegen olarak kabul edilmiyor.
    8. Bal güneş görmediği sürece asla bozulmaz.

Bal güneş görmediği sürece asla bozulmaz.
    9. Mario blokları eliyle kırar, kafasıyla değil.

Mario blokları eliyle kırar, kafasıyla değil.
    10. Eğer Jüpiter, dünyamıza ay kadar yakın olsaydı bu şekilde görünecekti.

Eğer Jüpiter, dünyamıza ay kadar yakın olsaydı bu şekilde görünecekti.
    11. Kum taneleri mikroskop altında böyle görünür.

Kum taneleri mikroskop altında böyle görünür.
    12. 19. yüzyıldaki tüm insanlar, şu an 2 dakikada çekilen fotoğraflar kadar fotoğraf çekememişti.

19. yüzyıldaki tüm insanlar, şu an 2 dakikada çekilen fotoğraflar kadar fotoğraf çekememişti.
    13. Yer fıstığı aslında bir baklagildir ve toprağın altında büyür.

Yer fıstığı aslında bir baklagildir ve toprağın altında büyür.

Emeğe saygı gösterip linkte vereyim.

onedio.com/.../gercek-olduguna-inanamayacaginiz-20-ilginc-bilgi-272568

1|0
    0|0
  • https://eksisozluk. com/ogrenildiginde-ufku-iki-katina-cikaran-seyler--2593151? nr=true&rf=ogrenildiginde-ufku-iki-katina-cikaran-seyler

Şu linki bırakır kaçarım :)

0|1
    0|0
    • Burada yazılı mı hepsini okumadım ama bir de kendimden ekleme yapayım. Voodoo dini geçmiş yorumlarda, Haiti'nin resmi dinidir ve temeli büyü üzerine kuruludur. Dünyanın çeşitli ülkelerinde örneğin İskoçya'da (yine adı geçmiş) wicca cadılık okulları vardır. Denizdeki tuzun balina spermi olduğunu bilmeyen yoktur herhalde, daha sonra deniz kumunun da yine balinaların yediği taşları öğütmesi sonucu oluştuğunu. Aklıma gelmiyor daha çok vardı da Haiti çok ilgimi çeker.

• Yok kısaca özet geçeyim dedim devamını görememişsin henüz belli ki :)

• Krema içinden kurşun geçmiyormuş. Şiddetli bir şekilde Sert bir cisim çarptığı zaman zaman katılaşarak cismi olduğu yerde tutuyor ve biraz zaman geçince eski halini alıyormuş. Geçen gün belgesel kanalında izlemiştim bunu.

0|2
    0|0
  • Ayda 96 adet içi dışkı ve idrar dolu torba varmış.. Bir gün aya giderseniz bastığınız yere dikkat edin

0|1
    0|0
  • Böcekler vurustukdan sonra dişi böcek erkeği ölfütüp yiyormuş :( skskjd

0|2
    0|0
  • İngiltere de doğumların % 90 ı sokaklarda gerçekleşiyormuş. Yüzdelikten tam emin değilim.

0|2
    0|0
  • İnsanların 15-18 yaş aralığında daha yaratıcı ve aktif düşünebilmesi
    ve 21-29 arası tembelleşmesi :D

0|1
    0|0
  • Insan kalbinin rengi beyazdir kalp nakli ameliyatinda gormustum kalp calismaya baslayinca kirmiziya donuyor

aslanlar ciftlesme donemlerinde iliski sirasinda yanlis hatirlamiyorsam 120 defa bosaliyorlarmis

0|1
    0|0
  • Arı cok ilginc yatarıklar acayip hakkinda neredeyse hic bisey bilinmiyo kovana kamera koyuyolar hemen kameranin onune petek yapiyolar kralice arı oldugunde butun arılar kovanı terk ediyo garipler acayip biseyler

0|1
    0|0
  • kaju çerezi aslında kaju meyvesinin sapı olması.

0|1
    0|0
  • Tavuklar sitrese girdiği zaman çift sarılı yumurta yapıyormuş.
    Sakalın çıkması tamamen testislere bağlıymış.

0|1
    0|0
  • Tam bir bilgi degil ama iddia; The Beatles'in uyelerinden Paul McCartney guya 1966'da olmus. Hayranlarina durumu belli etmemek icin yerine ona ikizi kadar benzeyen birini gecirmisler. Merak edenler buradan okuyabilir:
    forums.taleworlds.com/index.php?topic=193896.0

0|0
    0|0
  • Evrende 4 güneşli galaksiler var ve hiçbir hayat belirtisi bulunmuyor.

2|1
    0|0
  • ördeklerin sesi de yankı yapar. doğa kanunlarını vaklayarak ihlal edemezsin :(
    yazı açıklamış neden böyle bir mit olduğunu filan:
    www.acoustics.salford.ac.uk/.../?content=index

0|0
    0|0
  • Bilmediğim hiçbişeyi bilmek en büyük mutluluk

0|1
    0|0
  • Martıların ağızdan çiftleşmesi. Ben wiki'nin yalancısıyım ve açıkçası ağızdan çiftleşen martı da görmedim.

http://i.hizliresim.com/yP7qzM.png

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mart%C4%B1

0|0
    0|0
  • Atnali yengeclerinin dinazorlar doneminden oncede var oldugunu ve sayilari az olmasina ragmen hic bjr degisiklige ugramayan tek canli turu oldugunj ve aslinda yengec denilse bile orumcek soyundan geldiginide biliyormuydunuz?

0|1
    0|0
  • 'Trip atmayan bayan' :D

1|1
    0|0
  • soğan patates ve elmanın tadı aynıdır. sadece kokuları farklı olduğu için bize farklı gelir. ne kadar doğru bilmem ama

0|0
    0|0
  • sidik karanlıkta parlıyomuş

0|0
    0|0
  • Cinlerin ve Meleklerin bizimle birlikte yaşaması ve içlerinde polis memur asker doktor gibi mesleklere ayrılmaları... Dünya üzerinde savaşmıs bile olmalari. Cin klanlari ve liderleri bunlar baya ilginç gelmişti bana

0|1
    0|0
  • Herkes biliyordur zaten ama benim için en ilginci Evrenin sonsuz olması aklım almıyor gerçekten biraz derinlemesine araştırsa insan akli dengesini kaybeder.

0|0
    0|0
  • Bir ulkede bakire kizlarin evlenmesi yasak oldugu icin. Kizlik bozmak icin ulkeyi dolasan erkekler varmış. Ucret karsiligi bide.

0|1
    0|0
  • Hic oyle bir bilgiye sahip olmadim henuz :)

1|0
    0|0
  • garsonların yemeği sağdan verme sebebi eskiye dayanırmış krallar misafirlerini koruya bilmek için sağdan verilmiş öyle kalmış

0|0
    0|0
  • Bilgi nereden gelmiştir sorusuna mantıklı cevap verin size istemediğiniz kadar bilgi vereyim

0|0
    0|0
    • bilgi doğuştan beri var biz biliyoruz sadece duyunca hatırlıyoruz hatırlıyoruz :D

• Köpekler Sabah Küllük Vaktinde Yani Gün Aydinlanacagi zaman Uyuyor oluyorlarmis tam terside koyunlar da uyanıyor ya da uyanık oluyorlarmis.

0|0
    0|0
  • karadul orumceği bile gunde 20 es buluyo biz hala yalnızız mk ahaha :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16
Yükleniyor...