Sağcı ile Solcunun arasındaki farklar ne ?

Bir türlü anlamıyorum bana anlatacak olanlar var mı lütfen şu anda seksenlerde on planda ama olayı çözemedim babam bir kaç kez anlattı ama karışık geldi .

Güncellemeler:
ya sormak istedigim sagcilar kimi tutuyor solcular kimi ?

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• ey türk genci:Google arama motoruna gugıl bana karı bul yazan vatandaşımızla aynı ülkenin evladı internet bunun için var sendede bi akıl var senin bi barmak izin var diğer herkezden eşsiz ne için?kendi düşüncelerin olsun diye ARAŞTIR ARAŞTIR ARAŞTIR burda harcadığın vakti konu hakkında bilgi topla olayı gör nerde nezaman ilk nasıl başladı vs vs bilmem farkındamısın ama bi bak sorularla cevaplara kimsenin ne soru sorma ihtiyacı var nede cevaba burdaki arayış başka senin sorun daha ciddi ortam laçka marifet soru sormayı bilmek değil onu bebekte yapar nereyi kime sorucağını bilmekte?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Sağcı sağdan gider yolda para bulursa millete telden çağrı atar,solcu soldan gider para bulursa milleti arar...ama şöyle birşey var ortadan giden hiç olmaz çünkü ortada kuyu var yandan geç derler...kısacası sacmalık sağ sol olayı...sonuçta hepimiz insaniz ve hepimiz bu toprakların bu vatanın çocuklarıyız.

0|0
    0|0
  • kısa ve öz olarak bana göre; sol genel anlamda komünizmi savunur. (kominizm değil komünizm)

Halk anlamına gelen komün kelimesinden türemiştir. toplumsal statüye bakmaksızın eşitlik savunulur. kişisel miras hakkında biraz kısıtlayıcı, maaşsız devlete çalışırsın, devlet karnını doyurur. işi ağır olanla hafif olanın, çok okuyanla az okuyanın, kafası çalışmayanla kafası çalışanın çok fazla farkı yoktur. Allah inancı konusu çok önemli değildir. bunun dışında da solculuk vardır. bu genel anlamdaki solculuktur.

Sağcılık ise genel anlamda devletçiliğe yakın, dini inanışa bağlılık biraz daha fazla, geçmişten gelen toplumsal örf ve adetlere daha bağımlı

Genel tanımlardır. lütfen buna dikkat ediniz. chp ile dsp her ikisi de solcudur ama her ikisinin görüşleri çok farklıdır

0|0
    0|0
  • Solcu halkın çıkarını, sağcı devletin çıkarını savunuyor... Ama Türkiye'de bu biraz değişik. Sağcılar devleti içerden çökertiyorlar yönetiyor, solcular dışardan, neredeyse pkk'nın haklı bir amaç güttüğünü düşünüyorlar. Karışık şeyler bunlar... Taaa Fransız parlementosuna dayanıyor kökü bu işin. Ama Türkiye'ye gelene kadar değişiyor tabi... Kulaktan kulağa gibi...

0|0
    0|0
  • Bir kısmına baktım da iyi açıklamış gibi.Tabi tam anlamıyla mükemmel bir açıklama değil.En azından işini görür.Şimdi kendim de yazmak isterdim ama binlerce karakter yazmak gerçekten zor geldi.

link

0|0
    0|0
  • sağcılar solcular aşırı sağcılar bağnazlar sosyalistler koministler vs. çinlilerin asyada Türklere yaptığı politikanın amerikanın T.c.'ye yaptığı günümüzdeki halidir sağcı da solcu da değilim bi holiganlığım bi taraftarlığım da yok doğruya doğru diyen bi insanım

0|0
    0|0
  • Onlarda Bilmıyorki sorsan sağcıya sorsan sağcı ne demek bılmez solcuya sorsan aynı Burası Türkıye akıl tutulması yaşayanlar bunlar =)

0|1
    0|0
  • sen sagdan git bence cüzdan bulursun:))

sağcı biraz daha islamı yönü agır basan , solcuda islami tarafı daha az agır basan genelleme yaparsak:))

0|0
    0|0
  • solda insanlar ırkı sosyal statüsü ile filan değerlendirilmez insana insan olduğu için değer verilir.tabi bu küçük bir kısmı ama benim için önemli olan bir kısmı.

0|0
    0|0
  • link al dinle anlarsın...

0|0
    0|0
  • sağcı solcu kalmadı artık herkes kapitalist

0|1
    0|0
  • biri kominizmi savunuyor oteki milliyetciligi genel anlamda

0|0
    0|0
    • yani daha acik bir sekilde anlatsana:S

• biri aptal diğeri salak oportünist ler tam bir avanak

0|0
    0|0
  • boşu boşuna birbirini yediler yazık.ikisi de aynı amaça ama farklı görüş için öldüler.

0|0
    0|0
  • Fark ideolojidir. İzmler insanları etkilememelidir.

0|0
    0|0
  • hiç fark yok ikiside insan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...