Sabah uyandığımda canım sıkıldı oturdum bişeyler yazmaya başladım 10 dakikada bunları yazdım tamamen uydurmadır size saçma gelebilir bakar mısınız?

Belkide huzurdu gözlerini kapatan
ya da umuttu yüreğimi kıpratan
Hayat verdi bana küçük bir tebessüm
Umut dolu dünyam onun adı gülsüm

Aslında çokta geçmemişti üzerinden sonbaharın ortalarında gibiydim burnumu gıdıklayan ciğerlerimi açan güzel havanın yanında bir çift ayak sesi eşlik ediyordu sessizliğime. Kafama geçirdikleri bir çuvalın yanında beni birde sandalyeye bağlamışlardı sanki ne yapabilerceklerdi ki? Fidyeymiş yemişim fidyelerini düşündüm içimden sonra gülmeye başladım birden. Neyse biz konudan kopmayalım asıl hikayeye geçelim.
Bundan 25 yıl önceydi okula gideceğim gün ile çalkalanıyordu içim ne güzel günlerdi içimi bir heves bürümüştü. Önlüğümü giyindikten sonra annemin babamın ellerinden tutmuş okula doğru yürüyorduk annem seviniyordu benim için sürekli oğlum büyüyecek büyük adam olacak yakışıklı oğlum diye ikide bir seviyordu babamda bir yandan annemin davranışlarına gülüyordu. Neyse sonunda okula gelmiştik ve sınıfıma götürmüşlerdi beni etrafta ağlayan çocuklar vardı şaşkınlıkla izlemiştim onları sonra kafama teneffüste başka bir şey takıldı okul pekte kalabalık durmuyordu anlayamamıştım yanımdan geçtiğim okul pekte öyle değildi sonradan öğrendim bizim okulumuz erken başlıyormuş. Gel zaman git zaman okul başlayalı bir ay geçmişti Eskisi kadarda eğlenceli gelmemeye başlamıştı okul öğretmenimi de pek sevmemiş gibiydim. Fakat o gün çok farklı bir şey yaşadım sınıfıma yeni biri geldi öğretmen sınıfa girdikten sonra içeriye davet etti sonrasını hatırlamıyorum zaten Güneş gibi parlayan sapsarı kıvırcık saçları masmavi gözleri yüzündeki çilleri mayışmış bir halde kıza bakmaya devam ediyordum sınıfın hoş geldin gülsüm sesiyle irkidim bir anda bense sadece güldüm diyebildim. Evet gülsüm hayatımın ilk aşkı ilk tebessümü ilk gülücüğü aslında işler ozaman gayet işler tıkırındaydı çocuk olduğumuz için fazlasıyla saftık..

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...