Değişik kek tarifleri olan var mı?

kek yapcam şimdi ama daha önce denemediğim bişey olsun istiyorum. bildiğiniz değişik güzel kek tarifleri varsa paylaşırsanız çok sevinirim..

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• 4 yumurta

1 bardak süt

1 bardak sıvı yağ

1 bardak şeker

1 paket vanilya

2 paket kakao (bunun yerine 3 adet rendelenmiş havuç ve 1 tatlı kaşığı tarçık ekleyip havuçlu kek de yapablirsin)

1,5 paket kabartma tozu

aldığı kadar un (ne çok cıvık ne de çok katı olcak. akıcı kıvamlı bir hamur düşün)

hepsini karıştır. kalıb yağlayıp karışımı kalıba dök. 170 derecede 60-70 dk pişir. bayılacaksın

1|0
    0|0
    • çok sağol canım.iyi kabarması için bir tavsiyen varmı

• ya bu arada cevizi yazmayı ınutmuşum. iri parçalanmış ceviz de süper gidiyor kakaolu veya havuçlu kekle

• teşekkürlerr

Erkekler Ne Diyor 6

• Annem ıspanaklı kek yapıyodu harikaydı ya , üzerine krem şanti sürüyodu bide uff ye ye doyamazsın . Ama annem evde değil şuan inan olsn evde olaydı sorardım senin için

1|0
    0|0
    • hmm bi arkadaş daha aynı şeyi söylemiş. ıspanağı hiç sevmem ama merak ettm şmdi

• hadi ya süper o zaman antep fıstığına bayılırım

• Evett güzeldir antep fıstığı :) Bak keki yap görürsün , zannedersinki şan fıstığıyla yapmışın

• hamsili kek yap çok güzel oluyor fındık yerine hamdi parçaları serpiştir hamura

0|0
    0|0
  • bı kek var normal kek yapıyorsun .. en sonunda sütle kakao karıstırıp ustune dokuyormussun ... lisede bır arkadasım pıknıkte yapmıstı boyle anlattı.. ne annem yapalıdı ne nışanlım 7 yıl olmustur hala oyle bır kek yemedım... bide sen dene bakayım

0|0
    0|0
    • ıslak kek gibi

• peki ustune ben süt doksem olurmu

• üstüne çikolata eritip sütle karıştır dök bence

• link

bunu yap bakalım değişikmiş :D

1|0
    0|0
  • elma,tarçın,fındık ve ceviz katıyorum süper oluyor.

0|0
    0|0
  • havuçlu tarçınlı?

0|0
    0|0
    • hiç denemedm güzel oluyomuuki

• harika bir lezzet ve hafif

Kızlar Ne Diyor 6

• kendi tarifimi vereyim hazır kek gibi güzel oluyorr.sırasına göre yazayım...kalıbına göre yumurtayı ayarlarsın.

4 yumurta

1,5 su bardağı tozşeker

1 su bardağı sıvıyağ

1 çorba kaşığı yoğurt(istersen katmayabilirsin)

1 paket vanilya

1,5 paket kabartma tozu

(ceviz,damla çikolata,kakao,kuru üzüm)isteğe göre katabilirsin

yeterince un

ben yapıyorum harika oluyor.genelde cevizli severim...kolay gelsin

1|0
    0|0
  • ıspanaklı kek yumurta şekeri çırp sonra un süt yağ ıspanakları haşla suyunu sık karıştır hepsini pişir üstüne krem şanti sür ye

0|0
    0|0
  • ıspanaklı kek var,ağlayan kek,çaylı kek,peynirli kek, patatesli kek,incirli kek,havuçlu tarçınlı kek ama nasıl yazaymki çok uzunlar:)

0|0
    0|0
    • :D favorin hangisi,ıspanaklıyı ben merak ettim yeşil yeşil güzel görünüyor resimleri :D

• dene dene:) Afiyet olsun şimdiden:)

• teşekkürler :)

• portakallı çikolatalı kek güzel. Portakalın kabuklarını kekin içine. Suyunu sıkıyosun. suyunu pişmiş keke kalıptayken döküyorsun. muhteşem

0|0
    0|0
  • benim yediğim en değişik kek ıspanaklıydı

0|0
    0|0
  • hazır al bence, değişiklik olsun.

1|0
    0|0
    • hazır çok alıyorum benm için değişiklk olmaz:D

Yükleniyor...