Kapat

Kuran-i Kerim de ne anlatiliyor?

4 kadinla evlenme, Yahudiye selam vermeme, Hz. Muhammed'in 9 yasindaki cocukla evlendigi... uhud savasinda ganimet olarak 20 cariyenin Hz. Muhammed'in cadirina getirilmesi. Hz. Muhammed'e haksizlik yapilmiyor mu? Gercekligi nedir bunun yardim edin

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• 4 kadınla evlenme o zamanlar savaşlar olduğu ve erkek nüfusu azaldığı için islamda bu uygun görülmüş ve bu adamın ilk eşinin iznine bağlı eş istemezse adam alamıyor hz Muhammedin 9 yaşında çocukla evlendiği büyük iftira eğer bu şerefsizler birazcık araştırsa hz Aişe ile o 18 indeyken evlendiğini görecektir yahudiye selam vermeme 20 cariyenin hz Muhammedin çsdırına getirilmesi fslan hepsi iftira.

0|1
    0|0
    • Az once feysten arkadaslarla konustuk Insanlara hayret ediyorum. Kendilerinin bile dogruluklarindan suphe ettiklerini karsidakilerine lanse etmeye bayiliyorlar. Musluman dusmanligi bu kadar olamaz. Sevmeyenler saygi gostermek zorunda.. Ama iftira kabul edilir birsey degil.. Sonucta kadinlara 2. sinif muamelesi yapan bir Peygamberimiz varsa Veda Hutbesini kim yazdi.. Icerigi gayet mukemmel duzgun ve etik

• Kurandaki ayetleri bile tırıtıklıyım insanların önüne aaa bak islam düşmanı öldürün diyor diyenden ne bekliyorsunki ayette bakıyorsun savaş alanı için bahsediyor ne yapsınlar düşman onlara kılıçla okla girişirken çiçekmi atsınlar.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 18

• O döneme göre çok da tuhaf olmayan şeyler. O zamanın hayat tarzı öyle çünkü. Çok değil 50-100 yıl önce de 14-15 yaşında evlenilirmiş, okula gitmek diye şeyler yoktu ki. Kumalık denen bir gelenek varmış mesela, çok eşlilik hep olan bir şey sayılır.

Kuran'dan ziyade hadislerden daha çok bilgi edinebilirsin. Bugünün bakış açısıyla bakarsan tuhaf geliyor tabii.

0|0
    0|0
  • tamam 4 kadınla evlilik kuranda varda
    9 yaşmış 20 cariyemiş bu nerden çıkıyor
    bunlar kuranda yok
    4 kadından fazlası evlilik yasaktır haramdır

0|1
    0|0
  • Apateistim ben Kuran'ı baştan sona 2 defa okudum dediklerinin yarısı orada yazmıyor ama yarısı da yazıyor

0|0
    0|0
  • burada bazı arkadaşlar islam dininden bir haber, Sorunu burada değilde gerçek bilen bir hoca veya iyi bir din eğitimi almış birisine sorarsan her şeyi sana açıklayacaktır, efendimizin yaptıklarının hiçte yanlış olmadığını anlayacaksın, Bu şekilde sormak aldığın cevaplar sadece seni yanıltır ve din düşmanlarına malzeme çıkartmış olursun.

0|0
    0|0
  • 9 yaşında çocukla evlendiği doğrudur. Sebebi o yaştaki eşine namahrem olmadığı için dinle ilgili kadınsan ve cinsel konuları anlatarak kendi yaşıtlarına öğretmesini sağlamaktır. Herhangi bir karı koca ilişkisi yoktur. Bunlar bilmeyenler için kafa karıştırıcı unsurlardır. Dikkat ediniz.

1|0
    0|1
    • Muminat Hz. Aise yani olgunluga erismis kadin demektir. Hz. Aisenin yasi Kuranda geciyor mu ben okumadim ama okuyacagim

• Onemli ama 9 yasinda bir kizla neden evlenilsin ki.. ornek ahlakiyla bilinen Alemlerin peygamberi neden evlensin ki.. Bu dupeduz iftira baska aciklamasi yook

• Söylüyorum sana işte "Sebebi o yaştaki eşine namahrem olmadığı için dinle ilgili kadınsan ve cinsel konuları anlatarak kendi yaşıtlarına öğretmesini sağlamaktır."

• Bunlara mı inandın yani, yahudiler anne ile oğul cinsel ilişkisini helal bilirken kardeşlerde aynı şekilde iken bunumu uyduruyorlar, veya evrimini tamamlamamış hala maymun kalmış ateistlerin sözlerine göremi sordun bu soruyu. Sadece ilk 2 soru doğru diğerleri yalan, 4 kadınla evlenmek erkeğe helaldir ama bu istediği zaman evlene bilir anlamına gelmez çok detayı var, yahudiye selam vermek konusu ise açıklamaya bile gerek yok dünyadaki tüm insanların nefret ettiği ırk ve dindir.

0|0
    0|0
    • Ismaliyetin humanistligi nerde kaldi o zaman. Bence bu zaman kadar Darwinin cumlelerini bile yanlis sarfetti bu dunyaa. Darwin insanin maymundan geldigini iddia etmiyor

• Ben kafasi karisik bir muslumanim

• Senin bu saydıkların kuranda falan Geçmiyor daha 70yil once olen Atatürk'e bile onca çamur atılıyorken. 1400yil once olen birisine bunların denmesi neyse sakinim

0|0
    0|0
    • Ikinci olay efendimiz cinsel manada birisiyle evlenseydi kendisi 25 yaşındayken gidip 40 yasında tercih etmezdi daha genc birisiyle evlendirdi bu konuda herkes hem fikir olsun ikincisi diğer evliliklerinin hep nedeni siyasi ve bakıma muhtarlıktir bunlarida araştırın bulun isterseniz

• Her duyduğun ve okuduğuna inanma! Bazı şeyler karalama amaçlı yazılır.

0|0
    0|0
  • Hadislerle ayetleri karıştırmamak lazım çakma dinciler yapıyor bunu genelde. Aç bir sürü meali var kendine yakın bulduğunu oku. Buralardan sana herkes kendi görüşünde birşeyler yazmaya kalkar bir sonuça varamazsın

0|0
    0|0
    • Kuran objektiftir ama insanlar kendi kafalarina gore yoruyor her ayeti

• 4 kutsal kitap diye bir program var onu indir içinde kuranın 8 meali ve diğer kutsal kitapların türkçesi var. Ayrıca hadislerde mevcut içinde. Kimsenin sana müdahale etmesine izin verme. Dediğim gibi herkes kendi görüşüne göre konuşuyor:hırısızı bile aklayacak konumdayız

• Hurafelere inanmayın :)

0|0
    0|0
  • Muhammed'in yalanlarını

0|0
    0|2
  • Kuranda Hz Muhammedin hayatını anlatılmaz

0|0
    0|0
  • Haksızlık görülmüş zaten o dönem Hz Muhammede istediği kadar kadın alma hakkı tanınmış.

0|0
    0|2
  • Birşey diye mem çünkü doğruluk payı var mı bilmiyoruz

0|0
    0|0
  • Senseni bil senseni. Gerekyok soğumuşsun sen ara sıra kalbini ruhunu tazele

0|0
    1|0
  • "el ente zıkkımıl ümük minneeelll zeynel-in bülük, tee ente zıkkımıl ümük ve minel şerri mişkala bir bülük.." yani diyor ki yerde ümük oynar bülük yemezse ümük nah kalkar bülük :))))
    Espiri katmak istedim

0|0
    0|0
  • 1400 yıldır anlamaya çalışıyoruz... Ya kitap çok derin ya biz çok salağız..

0|0
    0|1
  • o anlattıkların hadis kitaplarında yazıyor kuranla alakası yok

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 5

• Sen İncil mi okudun her meal doğru değil bazıları uydurma yazıp geçiyor, din düşmanları. Kesinlikle hakaret. Tövbe Estağfurullah.

0|1
    0|0
  • Muhammed hakkında yazılan olumsuz her şey iftiradır, olumlu her şey ise gerçektir. Sakın aksini söyleme.

0|0
    0|1
  • Dinimiz farkli yorumlara açık bir din olduğundan cok farkli gorusler ortaya cikabilir. Hatta bazi yorumlar sirf dinden sogutmak icin yapilir. Ve bazi durumlari gunumuzun sartlatina gore degerlendirmek gerekir.

Mesela Peygamber Efendimizin neden birden fazla eşi vardi? Eskiden kole sahip anlayisi hakimdi. Peygamber Efendimiz yalniz kalmis, kimsesi olmayan kadinlarin zarar gormemesi icin himaye altina almisti.
    Tabi boyle bir sey simdi yapilsa kesinlikle cok tepki gorur. Dedigim ; olaylari zamana , mekana, insani degerlere gore degerlendirmliyiz.

0|0
    0|0
  • Bunun gerçekliğini , sebebini, sonucunu... Burada anlatmak imkansız. Bu sayfalar dolusu anlatılacak bir konu. Buhari gibi güvenilir bir hadis kaynağı , kurani kerim meali ve tefsir kitabı alıp okuman gerek bunların cvbini öğrenebilmek icin

0|1
    0|0
  • Allahın selamı herkese verilir dinle alakasız..

0|0
    0|0
Yükleniyor...