Laplace in şeytanı?

Arkadaşlar bu deney hakkında ne düşünüyorsunuz sizce böyle bir yaratık geleceği görebilirmiydi?
bilmeyenler ve unutanlar için özet geçiyim
" Pierre-Simon Laplace tarafından 1814'te yayınlanan bir makalede belirtildiği üzere evrendeki her atomun yerini ve hareketini bilen ve bu sayede evrenin ve kainatın bütün bir geçmiş ve geleceğini bilen sanal bir varlığın mevcut olduğunu iddia eden düşünsel bir deneydir"

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• her türlü olasılığı ve sonucunu bilebilirdi bence. ama direk geleceği göremezdi.

0|0
    0|0
    • küçük ölcekte düşünelim bir yaprak düşün dalında rüzgar esicek ona rüzgarın şiddetini onu artıran azaltan her faktörü biliyorum ne zaman dala ulaşacagını biliyorum yapragın kopma dayanımınıda biliyorum yani sürpriz olabilicek her değişkene haizim bu yaragın 10 saniye sonra kopucagını söyleyemezmiyim bu şartlarda?

• elektronun bile hızını ve konumunu aynı anda bilemiyorsun (heisenberg belirsizlik ilkesi), canlıların tepkileri de bana kalırsa belli olasılıklar içersinde oldukça gelişigüzel.

• bak işte aradıgım cevap buydu heisenberg seni bilerek zorladım biraz beyin cimnastiği için aslında bende aynı fikirdeyim :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• Tanrı işte o

Ben lapras bilirim

http://img.pokemondb.net/artwork/lapras.jpg

0|0
    0|0
  • Dusunsel deneyin kesin sonuclari olamayacagina gore muhtemel oyle bisey yok

0|0
    0|0
    • düşünsel deneyde veriler de sonsuz ama yani adam diyoki bu yaratık her şeye hakim olsa yani mesela şu an düşünsel deney yapalım ben sürtünme katsayısı 0.3 olan bir ortamda bir kutuyu 10 newton kuvvetle 10 saniye itsem o kutunu nerde duracagını kaç metre gidecegini sana düşünerek söyleyebilirim ve bu şartları yaratırsan dogru oldugunu görebilirsin

• Fizik ve matematik sana dogru sonucu verecektir elbette ancak birsey olasiliklara karsilik olusuyosa bunu kesin ve net olarak bilemessin

• saygılar :)

Yükleniyor...