Hangi dili bilmek isterdiniz?

Dünyada birçok dil var konusulan siz hangisini bilmek isterdiniz?

0|1
54|92

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 91

• Türkçeyi öğrenmek isterim.
    Milletin kullandığı türkçe yüzünden dilimiz bozuldu , asimile olduk.

İlk önce kendi dilimizi doğru ôgrenmeliyiz.

2|2
    0|0
  • İngilizce dedik çok şükür hallettik.
    Rusça dedik onu da baya ilerlettik.
    İspanyolca dedik çok zormuş cidden yılmak yok.
    Almanca yapalım dedik biraz ön bilgim vardı ve çok da zorlamadı geliştirmem lazım.
    Arapça de baya ilerledim yeterli değil
    Japoncaya başlıyorum yavaştan.

1|0
    0|0
  • dünyada tüm ülkelerde işini görebilmek için 3 dil gerekli
    ingilizce
    rusça
    arapça

bu üç dili bilen anlaşamayacağı ülke yoktur

0|0
    0|0
    • ingilizce yeterli ya

• malsef yeterli değil. ben ülke ülke gezen ve şantiyeler yapan bir mühendisim. asyası avrupası afrikası sürekli geziyorum. mesela asya tarafında ingilizce bilen çok nadirdir. parmakla gösterilir. yok sayın yani. o derece. türk devletlerinde bile ana dil gibi rusça konuşuluyor. bir de biliyorsunuz buralar daha önce rus sömürgesiydi ve ingilize amerikaya karşıydı. buralarda ingilizce beklemek çölde sağanak yağmur beklemek gibidir.
      arap ülkelerinde adamlar zaten yıllarca islam adı altında dini bozarak araplaştırma politikası uyguluyor. din kurallarını bile değiştirdiler. dolayısı ile arapça öğrenmek gerek. ayrıca arapa güven olmaz. extra bilmenizde fayda var. sizinle ingilizce olumlu konuşurken yanındakine arapça size zarar verecek bir talimat verebilir

• Arapça öğrenmek isterdim.
    Çok para var araplarda.

2|0
    1|1
  • Kuş dili, zira en çok bu konudan zarar görüyoruz..

0|0
    0|1
  • Almanca ya eğilimim var. Öğreniyorum da.
    Osmanlıca yı saymıyorum bile :) onada çok şükür başladık tamamlarız inşallah. Ama öğrenmek istediğim 3 dil var Arapça Farsça ve Ibranice. Diğer dillere nazaran çok daha zenginler.

0|0
    0|0
  • Gönül dili

1|0
    0|0
  • Arapça
    ingilizCE
    Moğolca
    Osmanlica

Gerisine gerek yok

0|0
    0|0
  • kesinlikle japonca.

0|0
    0|0
  • yorumlara baktımda kürtçe nedir ya yok olmaya yüz tutmuş çakma bir dil

1|1
    0|1
  • İspanyolca ve Kürtçe

0|2
    0|1
    • o kadarr dil arasından neden ikisi

• İspanyolca'yı çok severim romantik bulurum tabi Fidel Castro'nun da etkisi var ama Kürtçe'yi de bu toprakları daha iyi tanımak ve gelecekte siyasete atılacağımda kolaylık olsun diye öğrenmek isterim

• Rusların dilini bilmek değil de yalamak isterdım

0|0
    1|0
  • ben de ingilizce ve ispanyolca biliyorum ama italyanca ve portekizceye çok pis kanım kaynıyor

0|0
    0|0
  • ahahah olum sen baya ciddiye almışsın :D bu sitede kişi ve kuruluşlar tamamiyle hayal ürünüdür.. adam baya ses kaydı attı ya... bize mi yükseliyosun anlamadım. hem ben fransızca seviyorum par levous..

1|0
    0|0
  • Portekızce ögrenıp Brezılya ya akardım cok sıcak kanlı kızları var gıden memnun hep.)

0|0
    0|0
  • Adam CV doldururken yazıyor "İleri düzey İngilizce biliyorum" diye ama gel gelelim kendi dilini orta düzey konuşabiliyor. Ben Orta düzey Türkçe, az İngilizce ve orta düzey Göktürkçe biliyorum bana yeter.

0|0
    0|0
    • buda bir baska acıdan bakıs tabi :)

• Arapça Rusça Fransızca var ama İspanyolca bilmek isterdim

0|0
    0|0
    • ingilizce yok aralarnda :))

• evet yok öğrenmeyede hiç niyetim yok çünkü sevmediğim bir millet

• çince en çok konuşulan onundışında ispanyolca

0|0
    0|0
  • İspanyolca...

0|0
    0|0
  • esperanto dilini öğrenmek isterdim.

0|0
    0|0
  • deutch

0|0
    0|0
  • Fransizca olabilirdi.

0|0
    0|0
  • Ingilizceyi tam bilsek yeter
    Fazlasi bana gore zaman kaybi

Almanla fransizla bile ingilizce konusuyosun

0|0
    0|0
  • İngilizcem epey iyi ama bir yerden sonra tıkamıyorum çok çok daha iyi bilmek isterdim böööyle edebi düzeyde falan mükemmel derecede

0|0
    0|0
  • İtalyanca

0|0
    0|0
  • Kesinlikle ingilizce bilmek isterdim nereye gidersem illaki kendimi anlatacak kadar birileri çıkar vede çıkıyor

0|0
    0|0
  • İspanyolca

0|0
    0|0
  • ibranice arapça çince japonca rusca ve fransızca :D bunların hesine hayranım secemiyorum seneye galiba hepsini ogreicem :D

0|0
    0|0
  • İngilizce , Fransızca , Arapça :) Normalde Fransızca umursamam ama Atatürk biliyordu diye

0|0
    0|0
  • ingılızcem var çıncemde yolda bırakmaz ama cınceyı okuyup yazamıyorum ben cınce dıyorum

0|0
    0|0
    • cok zor bir dildir

• evet çok ıyı bılmekteyım 8000 kusur karekter var ezberlemek zor oluyor ver her yıl çınde 6 ay kalırım

• Erkekler Devam
    61

Kızlar Ne Diyor 54

• İşaret dilini öğrenmeyi çok istiyordum 1 aydır kursa gidiyorum öğreneceğim inşallah. İşitme engellilere gönüllü olarak yardımcı olacağım

1|0
    0|0
  • İstediklerimi ögreniyorum şu an
    Ama arapça ögrenmeyi cok istiyorum inşallah seneye ona da baslarım :))
    Bir tane de asya dili mesela en basitinden korece fena olmazdı

0|0
    0|0
  • fransızları çok severim hiç gitmedim ama fransayıda severim yemeklerinide çok sevrim konuştukları dilde çok hoşuma gidiyor o yüzden fransızca ve eğitimini almayı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • ben ingilizce biliyorum fransizca ogreniyorum 5 yildir falan e haliyle yillardir anime izleyen biri olarak japoncayi daha az cok biliyorum

0|0
    0|0
  • Ahahahahah 6 dil biliyorum yeterli sanırım :D İngilizce, Almanca, Türkçe, İspanyolca, Hollandaca ve Arapça :))

0|0
    0|0
  • İspanyolca 1. sırada
    İtalyanca 2. sırada

0|0
    0|0
  • yunanca.

1|0
    0|0
  • İspanyolca

0|0
    0|0
  • Almanca, ingilizce biliyorum simdi fransizca ögreniyorum keske önceden biliyor olsaydim cünkü cok zorlaniyorum bide italyancayi bilmeyi isterdim cünkü sirada o var😣

0|0
    0|0
  • Korece istiyorum bakalım bir hafta sonra kendim evde derse baslıcam sonra belki bir kursa giderim :)

0|0
    0|0
  • İtalyanca.

0|0
    0|0
    • neden

• Güzel bir dil. Akıcı ve nasıl desem musikili bir dil. ☺️
      Ayrıca milleti de milletime benziyor. İnsanını da seviyorum. Dilini de ☺️☺️

• ingilizce , korece biliyorum birazda japonca animelerden biliyorum :D şu an ispanyolca öğreniyorum hayırlısı ya

0|0
    0|0
  • Korece

1|0
    0|0
  • Fransizca ve arabcayi cok ogrenmek isterdim

0|0
    0|0
  • Fransızca

0|0
    0|0
  • Fransızca.

0|0
    0|0
  • Portekizce

0|0
    0|0
  • ingilizce ve almancayı çok iyi bilmek isterdim.

0|0
    0|0
  • Fransızca 😊

0|0
    0|0
  • Türkçe öğrenmek istiyordum öğrendim :)

0|0
    0|0
  • Almanca İngilizce Fransızca İtalyanca

0|0
    0|0
  • Almanca - japonca ilerde lazim olacak :D

0|0
    0|0
  • fransızca

0|0
    0|0
  • Arapça ve Farsça :))

0|0
    0|0
  • Kürtce bileyidim iyiydi :)

1|0
    0|1
  • Je veux öğrenmek Français

0|0
    0|0
  • önceliğim İngilizce ama Almancayı da çok öğrenmek istiyorum. ardından rusça, arapça, ibranice... diye gidecek inşallah

0|0
    0|0
  • japonca ^^

0|0
    0|0
  • Ispanyolca :)

0|0
    0|0
  • Japonca :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam