Feminizm nedir? Feminizm hakkında ne düşünüyosunuz?

Feminizm nedir? Feminizm hakkında ne düşünüyosunuz?

0|0
510

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Feminizm cahil, vicdansız ve yobaz erkeklerin kadınlara yönelik şiddet, aşağılama ve horlama muamelesine karşı bir savunmadır ve bir protestodur. Yalnız ülkemizde her fikir akımı ve protestonun yanlış anlaşıldığı gibi feminizm de yanlış anlaşılmış ve erkek düşmanlığı, kurnazlık ve saçmalığa dönüşmüştür. Ülkemizin tahlilden aciz, okumayan ve şablonlarla yaşayan kadın toplumu bunu en basit tabiriyle "erkeklere çemkirmek" olarak yorumlamış, kadınlık cazibelerini yitirmeye başlamış, adeta erkekleşmişlerdir. Tabii bunu yaparken fıtratlarında kopup kaldırmayacakları bir yükün altına girmişlerdir. Kim ne derse desin, hangi entelektüel formüller savunulursa savunulsun kadın erkek ilişkisinde tek bir mutluluk formülü vardır: Erkek korur, ilgilenir, naz çeker, sever, şefkat gösterir, kadın ise itaat eder, erkeğine isyan etmez. bu formül tahrif edildiği her ilişki ya biter, ya yavan yaşanır, ya da acı verir. erkek kendine itaat etmeyen hiçbir kadına "benim" diyemez, ve "benim" diyemediği bir kadını aldatması an meselesidir. feminist meydan okumalarıyla erkeği yumuşatan kadın ise aslında böyle bir erkeğe "erkek" diyemez. yani aslında elindeki aslanın dişlerini ve pençelerini söker sonra bu aslanda heybet arar. İnsan fizyolojik bir varlıktır, hormonları, duyguları ve güdüleri vardır. Bu söylediklerimi ne tahsil düzeyi, ne maddi düzey ne de başka maddi bir vasıf değiştirmez. Erkekler mutlu olmak istiyorsanız sevgilinizi sevin, koruyun, şefkatli ve adaletli olun, kızlar siz de yumuşak başlı, itidalli ve muhafazakar olun. Bunları yaparsanız diğerlerinden çok farklı sever ve sevillirsiniz...

0|0
    0|0
  • Kadının cinsiyetinden dolayı değil insan olmasından dolayı toplumda ki varlığı ve yer bulmasını savunan fikir akımı erkeklerde feminist olabilir

1|0
    0|0
  • Tamamen saçmalıktır

0|0
    1|0
    • zencilerin beyazları köle olarak kullanmasıyla, yahudilerin almanları katletmesiyle adaletin sağlanacağını düşünen savunucuları var. veya saçma sapan analojileri sadece feminizm için geçerli.

hem eşitlik hem de pozitif ayrımcılık istenmez. birini elde ettikten sonra ikinciyi istiyorsanız tebrikler, tutarsız ve ikiyüzlüsünüz.

• Öncelikle feminizm sadece " birini" ister o da pozitif ayrımcılık değil " eşitliktir, eşit haklara sahip olmaktır" ve yahudilerin katledilmesi ile feminzmi bağdaştırmanız alakaya maydonuzdur. Bir takım bilgileri ya siz iyice kategorize edemediniz ya da hakikaten demagoji yapıyosunuz.

• kadın onurunu erkek egemen topluma karşı korumayı vaddeden düşünce sistemidir. bazı ahmaklar kadınların kendilerini erkeklerden üstün görmesi şeklinde zanneder ya ona tav olur kahrolurum

0|0
    0|0
  • Eşitlikçi yaklaşım bence doğru değildir, zayıf eşekler semiz eşeğe aynı yükü yüklemezsin. Adil olmak önemlidir. Teraziyi dengede tutmak gerekir.

0|0
    0|0
    • Tam yerine uygun bir teşbih (!) , eşitlikçi yaklaşımdan kasıt; eşit haklara sahip olmaktır. Ayrıca günümüzde bilgi ve teknoloji ivme kazandığı için eskisi gibi kol gücü değil beyin gücü gerek.

• Bireyler kanun önünde eşittir zaten bunu savunması gereken sadece feminist düşünce değildir, insanlığın tamamının bu düşüncede olması gerekir. Benzetmeleri direk gerçek anlamlarıyla almanız çok şaşırtıcı. Lise de kullandığımız denklemlerde iki tarafıda eşitlereyerek denklemleri çözüyorduk , yani eğer kişiler tamamen aynı kişisel psikolojik ve fiziksel özelliklere sahipse karşılarına da davranış olarak tamamen aynı davranışları koyabiliriz. Farklı insanlar için eşitliğin karşına farklı değerler ekleriz. İnsanların her biri bir diğerinden farklı olduğu için herkese aynı beklentiyle davranılması yanlıştır. Kadına kadın gibi , çocuğa çocuk gibi davranırsın. Feminizm temelde kadının yasalar ve toplum önünde negatif ayrımcılığa maruz kalmasını engellemeye ve eşitlemeye çalışır. Bana göre gerekli yerde kadına gerekli yerde erkeğe veyahut çocuğa pozitif ayrımcılık yapılabilinmelidir. Eşitlik olgusuna bu yönden bakıyorum.

• Benzetmeyi direkt gerçek anlamıyla aldım çünkü kullandığınız söz bir atasözü değildi bilakis kendi kafanızdan uydurduğunuz bir cümleydi bu bağlam dolaylı değil doğrudan algılarım. ikincisi ise pozitif ayrımcılığa şiddetle karşıyım , her iki bireyde toplumda eşit haklara sahip olmak zorunda, cinsiyeti ona ne fazla ne de az hak getirmeli aksine bu dünya hayatında ve demokratik devlet yapısında eşit olmalı. bir diğer husus demişsiniz ki " herkes birbirinden farklı olduğu için herkese aynı beklentiyle davranılması yanlış" ne yazık ki bahsettiğiniz şeyin gerçekleşebilmesi için kuyumcu titizliğiyle çalışan bir devlet hatta ve hatta bir ütopya olmalı. Bunlarda mümkün olmadığı için mevcut sistemde kadının toplumdaki konumunu iyileştirerek erkek ile eşit konuma getirmeye çalışıyoruz. seçme seçilme hakkı ve medeni hukuk uygulamalarıyla başlayan bu eşitliği savunan mücadele günümüzde de devam ediyor ve ivme kazanarak da devam etmeli.

• aşırısı itici

0|0
    0|0
  • Kadın hakları. Önce hepimiz insan olmayı başarabilirsek, feminizme gerek kalmaz.

0|0
    0|0
  • Komunizm parayı feminizm kocayı bulana kadarmış.

0|0
    0|0
    • @ask_doktoru Bu uyduruk sözleri nerden buluyolar şaşıyorum. Komunizmden bir haber feminizmden bir haber insanlar bu dandik sözlerle " aslında fikir sahibi olmadığı bu konularda " fikir sahibiymiş gibi davranıyolar. Ne diyelim hayırlı işler bol kazançlar

• @ask_doktoru tartışmanın üslubuna uygun davranmayan insanlarla tartışma yapmam ve açıklama olarak da şunu söylerim " cahille girme münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana ya da yazık olur adabına , hz mevlana "

• Merak etme daha yaşın küçük, büyüyünce iletişimin daha da kuvvetlenecek.

• erkek versiyonu ne olurdu dedğim olay ya

0|0
    0|0
  • 'Kötülükten Arınmış Topraklar 1. Kitap Dişi Elflerin Yükselişi' kitabını okumanızı tavsiye ediyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sevgilisinden ayrılıp "bütün erkeklerden nefret ediyorum yeaaa" diyip kendini feminist sanan kızları unutmadık :d

1|1
    1|0
    • @Melislimes Bizde seni ve bu yorumunu hiç unutmayacağız, hatta şahsen ben o kadar unutmayacağım ki feminizm adının geçtiği her yerde " feminizmin ne olduğunu " açıklayacağım maksat böyle düşünen zihniyetlerin algılarını değiştirmek

• Hahah mersi canım

• Kadinla erkek hic bir zaman esit degildir. Bunu bilin artik. Hayal kurmanin veya inada bindirmenin manasi yok. Feminizm denen akiminda bir mantigi yok.
    Boyle biline...

0|0
    2|0
    • @ehlemm kadınla erkek her zaman EŞİTTİR. Bunu daha iyi anlamanız in büyük harflerle yazdım. Kadın ve erkek eşit bireyler olduğu için eşit haklara sahiptir ve eşit koşullarda yaşamalıdır. Kadın kadının kurdudur sözünü bana bir kez daha hatırlattığınız için teşekkürler, bu örümcek kafalara inat sonuna kadar feminizmi savunacağız. Sizde ortalıkta yok fıtraten yok dinen diye gezersiniz.

• @Ehlemm Türk toplumunun bunu kabullenebilmesi için bu kadar çok faaliyet oluyor, insanlar konuşma yapıyor. sen kaz tüyü yastığında uyurken biz " kadın erkek eşitliğiyle ilgili " bu kadar çok efor sarf ediyoruz. Bu arada sen kendini erkekten daha aşağı görüyosan sen zaten " erkekten daha aşağıdasındır". kendine saygı göstermeyeni türk toplumu bireyden saymaz, türk toplumunu daha iyi tanıman dileğimle...

• @poyraz1881 düzeltme: az önce bu yorumu yazan üyenin başka biri olduğunu sanmıştım bundan dolayı yanlış kişiye cevap vermişim, özür dilerim @Ehlemm adlı kullanıcıdan. size gelirsek sayın poyraz1881 , adımızdan mütevellit Atatürk e bilhassa saygı duyduğunuzu düşünmüştüm malum onun doğum tarihini kullanıcı adı olarak kullanıyosunuz fakat az önce kadın erkek eşitliği hakkında yaptığınız yorumdan Atatürkle hiçbir alakanız olmadığını olamayacağını anladım. çünkü Atatürk ömrü boyunca kadın erkek eşitliği üzerinde çalışmalar yaptı , türk toplumunu değiştiremeyiz diyip bu konuda pes etmedi. ve ben her ne kadar Atatürke vasıl olamadığınıza inansamda Atatürke vermiş olduğunuz değerden ötürü size de aynı " Atatürk motivasyonu aynı Atatürk azmini " tavsiye ederim aksi halde olumsuzlukları değiştiremeyiz sadece seyirci olarak izleriz.

• kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne süren ve bunu gerçekleştirmeyi amaçlayan akım. feminizmin olmadığı bir toplum geri kalmaya mecburdur

0|0
    0|0
  • Feminizm toplumda kadınlara erkeklerle aynı hakların tanınmasını sağlamaya çalışan fikir akımıdır. Düşüncemde feminizm herkes içindir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...