Türkçede hangi kelime en çok eş anlamlı sözcük içerir?

Mesela, Havaiide "patatesi" tanımlayan 108, "muzu" tanımlayan 47 farklı kelime kullanır. Afrika ülkelerde "deve" için kullanılan 43 kelime vardır.
Açıkçası, bilemedim.

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• aynı anlama gelen kelimelere eş anlamlı denir. aynı kelimenin farklı anlamlarda kullanılması eş anlamlı olmaz. yüz-gelin-göz bunlar eşanlamlı değil farklı anlamlarda kullanılıyor. yorum yapanlar karıştırmış olayı

0|0
    0|0
    • olayı iyi anladın. Senin tahmin var mı?

• genelde 2 farklı yazılımı olanlar var. siyah kara, al kırmızı, abide anıt, acemi toy gibi çok var ama 2 sözcük tek anlam oluyorlar 3. kelime kullanılan vardır belki

• Peki, yüz, sima, surat gibi.
      "Sevmek" kelimesi.
      "Beğenmemek" kelimesi.

Erkekler Ne Diyor 10

• Yüz.

1|0
    0|0
    • evet ama en fazla 10 tane eş anlamlı sözcük sayabildim

• İyide o söylediğin ne kadar iyi bir dil olduğunu göstermiyo, tam tersi oluyo

• bu açıdan bakmadım. Bence, bu nesnenin o ülkede ne kadar önemli olduğunu göstergisi. Havaiide patates demek ki baş yemeği; afrikada deve hem araç hem kutsal hayvan hem yemek olduğunu yani çok önemli olduğunu gösteriyor. Acaba, bizim dilimizde ne önemli olabilir, o nesnenin farklı kelimeler ne kadar tanımlanabilir.

• Çal kelimesini dene

0|0
    0|0
  • kaşık düşmanı

1|0
    0|0
  • "Hayir" olabilir.

1|0
    0|0
  • Vagon vardı sanki.

0|0
    0|0
  • sabah sabah çok düşündün mü bu soruyu :>)

0|0
    0|0
    • hayır, HAY, dün düşündüm, bugün sormaya istedim. Kötü mu yaptım?

• Evet.

0|0
    0|0
  • 'Şey' birden çok anlam taşır nereye çeksen gider

0|0
    0|0
    • olabilir

• 'Şey' kelimesi "eşya" nın tekil halidir aslında.
      Ve kainatta var olan her obje şey olabilir. Ancak bu eş anlamlılık değildir. Bu kapsamaktır. Mesela müzik dediğimizde aklimiza bir çok çeşit gelebilir. Ancak bunu rock, pop gibi dallara ayiririz. Hangi dalin altinda olursa olsun o parça yine muziktir. Ama Müzik=Ahmet Kaya-Beni Vur
      diyebilir miyiz?

• yüz kelimesi.

0|0
    0|0
  • Tabiikide "Şey"

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bizde böyle birşey yoktur :D

0|0
    0|0
  • yüz