Yabancı kelimeleri ya da isimleri telaffuz edemem yüzünden rezil oldunuz mu hiç?

bazı yabancı kelimeleri ya da yabancı sanatçıların ismini doğru telaffuz edemediğiniz için rezil oldunuz mu hiç? Ayrıca doğru okumak için ipuçları var mıdır ?

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Fransizcayi yeni ogrenirken bir kelimeyi okuyamamistim cok korkunctu ama hic utanmadim ben de gulmeye basladim hatta.

0|1
    0|0
    • oho sen fransızcaya geçmişsin biz daha inglizcedeyiz ;)

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu durumda bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım çünkü 3 yaşından beri bu konuda çok eğilimim var her ne kadar ana dilim gibi bilmesemde ingilizceyi farklı bir yeteneğim var sözcüklere karşı bu sadece ingilizce değil hangi yabancı kelime olursa olsun italyanca fransızca ruşça anlamını bilmesemde doğru br şekilde yazıp doğru şekilde telaffuz edebiliyorum.İşte tejk sorun çok iyi konuşamamak :(

0|0
    0|0
  • evet ne zaman okumaya kalkışsam ama artık bende çevremdekilerde alıştı bu duruma. rezil olmuyorum yani düzgün okuyanlar anasının karnın çıkarken öğrenmedi ya azcık azmetsem bende öğrenirim

0|1
    0|0
    • evet ama bazı salaklar kültür abidesi olduklarını sanıp en ufak yanlışta kahkahalara boğuluyolar hayır yani bişeylerle dürtçeksin bunları anlayacaklar

• yapacak bir şey yok ben onları da öyle kabul etmeyi öğrendim sen de dene inan çok zor değil kendi hallerine bırakıyorum umursamıyorum kendi kendilerine gülüp durular o zaman

• desteğin için sağol

• How I met your mother dizisinin adını telaffuz edememiştim birgün. arkadaslarım ve ben yarılmıştık gülmekten...:)))

0|0
    0|0
  • ohooo kaç kez hemde:)ama takılmıyorum ya kendımlealay edıyorum doğrusunu ogrenıyorum bıdahada tekrarlamıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Champs-Elysees'yi Şanzelize olarak değil de direkt yazıldığı gibi okumuştum. Hatta ben Şanzelize ile Champs-Elysees'yi farklı yerler sanıyordum. Sonra neden Fransızcayı sevmedin. Ben böyle harf ziyanı bir dil görmedim. Dallama Fransızlar.

0|1
    0|0
  • Guitar heroyu yazıldıgı gibi okuyorum aslında gitar hero demem lazımken ama bana guitar hero daha basit geliyor cogu arkadaşım oyle deme falan diyolar ama boyle hosuma gidiyor diyorum bende kasmaya gerek yok

0|1
    0|0
  • Hayatım boyunca, bir kez olsun ''şarz'' demedim, diyemem.. :)

0|1
    0|0
  • ben değil de kardeşim süper bu konuda.

belgesel (algesal adında bir merhemi anlatmaya çalışıyor.)

gembay (bengay isimli ve yukardakiyle aynı işlevdeki bir başka merhemi anlatmaya çalışıyor)

cim keri (jimmy key mağazasını anlatmaya çalışıyo)

0|0
    0|0
    • hacı vur dedik öldürdün dalga geçiyolarmı diye sordum sen dalganın babasını geçtin =D

• ne dalga geççem. kardeşimde çok böyle olay.

• niye rezil olayımki...neticede o kelime veya tümce adı üstünde yabancı...onun doğrusunu bilmek zorunda değilim...güzel türkçemin doğrusunu bilip, güzelliği ile akıcı konuşmak yeter bana...

0|0
    0|0
Yükleniyor...