Evrenin nereden geldi?

neden hiçbir şey yerine bir şey var?
tipik olarak ateistler evrenin sonsuz ve sebepsiz olduğu söylüyor.
mesela bertrand russel diyordu ki; evren var ve hepsi bu!!!
astro-fiziksel deliller gösterir ki; evren var olmaya “başladı”,
büyük bir patlamayla “bing bang” ile 15 milyar yıl önce evet evren nereden geldi?
hiçbir şey yerine neden evren var? evreni varlık haline getiren bir neden olmalı? ve eski ateist anthony flew onlar gibi düşünmedi, gördüğü akıllı tasarımdan sonra tanrı’nın varlığını kabul etti. zincirlerini kırmıştı. yeniliğe açıktı. bu kompleks yapılar tesadüfler sonucu olamazdı. ya da ateist arkadalar tesadüf kelimesini anlamadığımızı sanmasınlar diye şöyle diyeyim; bu kompleks yapıların bir zeka ürün olduğunu söylüyordu new york üniversitesinde flew fikrini değiştirdi. şimdi artık evrenin bir yaratıcısı olduğuna inanıyor, peki ya siz neye inanıyorsunuz?

Güncellemeler:
89+118123 162+13258- vb vb
bu satırları iyi okuyunuz; bu numaram kütle gibi, elektronun ağırlığı gibi, kuarkın ağırlığı gibi, çekim kuvveti ya da elektro manyetik gibi, bunları ve diğer parametreleri tanımlayan yaklaşık 20 sayı, dünyamızın özellikleri… ancak hiç kimse bu sayıların eden bu şekilde belli değerlere sahip olduğunu bilmiyor. evet, “ kimin umurunda” diyebilirsiniz. elektronun kütlesini birz biraz değiştirebileceğinizi sanırsınız, fark eder mi?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ateistler evrime inanir evrimin kurallarina gore gereksiz organ uzuv vb. seyler korelir ve yok olur kadinlar gogus uclari bebekleri emzirmek icin kullanilirken erkeklerin gogus uclari hic bir ise yaramiyor tamamen dekor amacli :D Eger evrime inaniyorsaniz maymundan geldik demektir maymundan insana donusene kadar memelerimizin ilk yok olmasi gerekmezmiydi gerekirdi.
    Kur'an da ben sizi oldugunuz gibi yarattim diye bir ifade yer alir.
    Erkeklerin meme uclarinin olmasinin nedeni bir insan dunyaya gelirken kadin erkek kromozomuna gore belirleniyor XX kiz XY erkek yani bir bebek olusmaya basladiginda cinsiyeti yoktur :) yani dunyaya geldigimiz sekilde yaratildigimiz cok acik bosuna kendimizi kandirmamizin anlami yok.
    Hatta sizin inandiginiz su evrim teorisini onculerinden olan Darwin 2 yil elinizi ya da ayaginizi suda tutarsaniz perdeleriniz olusur demis :D mantıklı mi bu? Dusunsenize mk... parmaklarinizin arasinda perdelerin olusmasi için genlerinizin degismesi gerekir ama yok siz inanmazsiniz. burada ne kadar kendimizi yorsakta anlamayacaksiniz ama genede birsey isticem sizden bana evrime ugramis canli gosterin evrim diyorum adaptasyon degil! Balina yunus falan deyinde bak ne yapıyorum size...

0|0
    0|0
    • @SezaiY yok diğer arkadaşa maymun demiş, ona kızdım maymunla evrim savunulmaz binlerce ara geçiş formu var.

• @_Alien_ simdi bak kardesim örnek olarak verdim onu bizde biliyoruz tek hucreli canlilarin sirayla uzun zamanlar icerisinde evrildigini o mantigi göre illa buraya big bangden tutup tek tek her evrenin adini mi yazmaliyim? bir zahmet ne demek istedigimi anlasinlar.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Neden Hiclik yerine birsey var? Buyur.

www.alfasorgulama.com/.../...rine-bir-sey-var.html

0|0
    0|1
  • aksi bilimsel olarak kanıtlanmadığı sürece tanrı yüzde yüz yoktur demek mantıklı olmaz evren insanlar nasıl var oldu diye bir sordu insan kendine biri dedi ki yaratıcı sayesinde biri evrim dedi biri big bang hepsi teori hiç biri kanıtlanmamış biz bu teorilerden bize en mantıklı gelene inanırız olay bu

0|0
    0|1
    • bir teoriye körü körüne inanıp öteki teorileri kesin olarak red etmek farklı teorilere inananları dışlamak küçük görmek aptalmış gibi davranmak vs vs. de çok mantıksız. bir yaratıcı tarafından var oldu teorisine inanan insanlar kendi kafasında bu yaratıcıyı ve kurallarının nasıl olacağını tasarladı öyle uzayıp gider ya daha anlat mıyım uzun sürer :D

• Evrim Teorisi her teste kanitlanmistir. Evrim gercektir, biz ona inaniyoruz diye birsey mümkün degil, biz dogrulugunu biliyoruz.

Eksik bilgin var, hemde baya.

• iki saattir anlatmaya çalıştığım şey söylediğin şeyle aynı ben evrime inanıyorum demedim eksikleri var ispatlanmamış kesin olarak ispatlanmamış hiç bir şeye inanmıyorum diyorum buna tanrının varlığı da dahil

• ve Allah yoktan var etti.
    O Allah ki; Yaratan’dır, Bâri’dir (yokken var eden), Musavvir’dir (şekil verendir), güzel isimler O’nundur. Göklerde ve yerde olanlar O’nu tespih eder. Ve O; Azîz’dir (yücedir), Hakîm’dir (hüküm ve hikmet sahibidir).

1|0
    0|0
Yükleniyor...