Da vinci şifresi kitabını okuyup filmine gittiniz mi? Siz kitap yazanların doğru olduguna inanıyor musunuz?

Ben bir kaç madde ile burada kitapta anlatılanların yalan oldugunu söylemek isterim

“Aramatyalı Yusuf İsa’nın amcasıdır.”

Doğrusu: Bu konuda hiçbir kanıt yoktur. Yusuf İsa Mesih’i ölüme mahkûm eden konseyin bir üyesiydi. Şüphesiz ki konseydekiler bu mahkûmun meslektaşlarının yeğeni olduğunu bilmeleri gerekirdi!

“Constantin 80 İncil versiyonundan 4 tanesini seçti”

Doğrusu: 1. yüzyıl sonralarında sık sık şu an elimizde bulunan bu dört İncil’den alıntılar yapılır. Diğer sözde “İncil”ler ise İsa’dan sonra 200-300 yıl sonrasına aittir. (Barnaba İncil’i İsa’dan sonra 1500 yılına aittir.)

İddia; “İznik Konseyi’nde İsa’nın Tanrılığı kabul edildi”

Doğrusu: İsa, dirilmesiyle Tanrı olduğu açıkça ilan edilmiştir. İlk kilisenin temel aldığı bu olay aynı zamanda kilinsin büyümesini sağlayan bir gerçektir. İznik Konseyinde İsa’nın Tanrı olmadığını iddia eden bir öğreti sapık öğreti olarak ilan edilmiştir.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Kitap kurgudur.
    Gerçek olduğunu düşünmedim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• iyide bir sürü farklı incil var herhangi birinin kesinliğinden bahsetmek hata olur ordada bir kaç incil arasındaki farkları gösteriyor zaten tarihi bilgiler ışığında da 2000 yıl öncesi hakkında bu kadar kesin konuşulamıyor sadece kutsal kitaplarda geçenler her inanışa göre doğru kabul ediliyor o kadar diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • bir sürü incil falan yoktur sizin iddialarınız hepsi aynı tek incil metni vardır.

Yükleniyor...