Bağlama çalabilmenin kolay bir yolu var mı?

Bağlama çalabilmenin kolay bir yolu var mı?Bağlama çalabilmenin kolay bir yolu var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bağlama çalmanın kolay yolu yoktur azim ve çaba gerektirir fakat püf noktaları vardır bunlara dikkat edersen daha kolay çalarsın.misal olarak oturuş tarzın sazı tutuş şeklin mızrap vurşları bunlara örnek olabilir başlarda çok zorlansan bile zamanla bunlar rayına oturacaktır tabiri caizse gözün kapalı çalabilecek hale gelebilirsin.Günlük en aşşağı 2 saatini bağlamana ayırmandan geçer bu yol .Bol bol parmak egzersizlerine çalış . Sana önerim uzun sap bağlama ile bu yola başlamalısın.Başka sorun olursa seve seve cevaplarım.

Kızlar Ne Diyor 9

• Azmine bağlı.. Kendine güveniyorsan 2 ay içinde tutup koparırsın hocam..Ben neyde 1 haftada 3 parça üfledim 0'dan :)

• matematik sorusumu bu kolay yolu olsun.. en az 7-8 ay lazım

• Ben denedim yapamadım.Müzik aleti çalan insanlara saygım sonsuz zor iş güzel iş.

• kolay yolu bulursan banada haber ver

• azimli istekli olman lazım..bide sürekli dinlemek de önemli kulak aşinalığı.birde daha zordur ama bu işin piri uzun saptır..kısa sap alıp kolaya kaçmamak lazım ;)

• ben 6 yıldır çalıyorum :) kayserideysen seve seve öğretirim ...

• Bu işi kolay yada zor yanı yok. İş sende başlıyor sende bitiyor..

• notaların yerlerini iyi ezberle.. ellerini takip ederk güzel ve akıcı çalamazsın.. bende bi ay gitmiştim. al yazmalımdan başka bişey çalamıyorum... :D

• bağlama çalabilmeyi öğrenmek mesela :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Nerede oturduğunu bilseyim bağlama kursunun en kısa yolunu tarif ederdim sana :)

• kolay yolu yok zamanla olan bişey , ben iki yılda tam hallettim işi :)

• Zor bişey çalmanın kolay yolu olmaz :) oturup üstüne düşüp öğreneceksin...

• Montla çal

• zamanla parmaklar alışıyor..biraz çaba sadece..ehh kulakda varsa bitti olay

• Bağlama çalabilmenin kolay yolu yok.

• :DDd

• var.Oturup çalışmak

• Nasıl bir kolaylık istiyorsun? Bağlama öğrenmek için hızlandırılmış eğitim yok sanırım

Yükleniyor...