Genel kültürümü geliştirmek icin ne tür kitaplar önerirsiniz?

Genel kültürümü zenginlestirmek için ne tür kitaplar okuyabilirim? Bana ciddi anlamda faydali olabilecek kitaplar istiyorum, tarih dalında istemiyorum.

1|0
7|16

En İyi Kız Görüşü

• Belgesel izlemelisin, her konuda.

Dergiler de çok işini görecektir. Gazetede gereksiz bilgiler varken , dergi dah yalındır.

Bakış açını genişletecek filmler izlemelisin. Bunun için PK filmini öneririm. Tarihi filmler... Tarihi okumak sıkıcı olabilir ama izlemesi keyiflidir. Başkanın Adamları filmi ise siyasi bi' film. Onu da izleyebilirsin.

Ve kitaplar. Benim yaptığım gibi yap. Kütüphaneye kaydol öncelikle. İlgini çeken branşlarla ilgili kitapları oku ve kendine bi' kitap defteri ayarla. Unutmamaya değer gördüğün cümleleri buraya yaz.

Son olarak seminerler, konferanslar. İstanbul'da ise benim gittiğim yerlere uğrayabilirsin. Çok çok çok faydalı! :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Meydan Larousse, Ana Britannica.

0|0
    0|0
  • Rus edebiyatına merak sal. Dostoyevski, Tolstoy, Turgenyev falan oku...

0|0
    0|0
    • mesela hangi kitap?

• Tolstoy - Diriliş - Savaş ve Barış - İnsan Ne İle Yaşar? - Efendi İle Uşağı
      Dostoyevski - Suç ve Ceza - Kumarbaz
      Puşkin - Yüzbaşının Kızı
      Franz Kafka - Şato - Dönüşüm
      Turgenyev - Babalar ve Oğullar
      Maxim Gorki - Ana
      Christiane F. - Heroin

Askerde T. O. F. O. K. kütüphanecisiydim. Topçu Albaylara kitap beğenip veriyordum ve hepsi memnun kalıyordu. Bu kitapları tavsiye ederim.

• Genel kültür adı üzerine geneldir, belli bir konuda kitap okuyarak geliştiremezsin. Haber izleyeceksin, belgesel, tartışmak programı, yakın tarih okuyacaksın, gazete okuyacaksın vb.. anlayacagın iki günde olucak iş degil...

1|1
    0|0
  • bol bol film izle tarihi filmler olsun belgesel gibi

0|0
    0|0
    • mesela ne gibi?

• tarihi filmler var jodhaa Akbar gibi kurt el lobo gibi siyasi filmlerde olabilir genellikle bu tarz filmlerde farkında olmadan kültürün gelişir

• sen şu 30 yaşındaki üyelerden hoşlanan kız değil misin?

0|0
    1|0
  • rus edebiyatı fransız edebiyatını öeririim

0|0
    0|0
  • Kultur İstanbul :)

0|0
    0|0
  • Genel kültür belirli bir kitaptan ya da konudan ibaret değil ki adı üstünde genel kültür türkçe meali herşeyden her alandan bilmek.

0|0
    0|0
  • D&R da gezi rehberlik kitapları var onlardan al ülke, şehir olarak belgesel izle. Aç mesela Amerika nın haritasını incele

0|0
    0|0
  • genel kültür , genel bir kavram olduğundan renk, dil, din, ırk ve en önemlisi herhangi bir görüşe takılmadan okumalısın. okuduğun kitapları yazarın içinde yaşadığı zamana ve çevreye göre değerlendir.

0|0
    0|0
  • Kpss sinav cavaplari.. ve tarih :) kitaplari ama egitim mufredatinda olan tarih kitaplari degil.. romanlaştırılmış olanları.. hem sıkmaz hem eğitir

0|0
    0|0
  • BBC yi takip et.

0|0
    0|0
  • Bin muhtesem gunesi tasiye ederim. Yazari khalit huseini (ucurtma avcisinin yazari). suç ve ceza. OD (iskender pala). sözde kızlar (peyami safa) baska aklima gelmiyo.

0|0
    0|0
  • İHYA-U ULUMİDDİN I-II

0|0
    0|0
  • Kitaptan cok gazeteleri takip et

0|0
    0|0
  • vikipedide sürekli araştırma yap benim çok fazla gelişti.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• genel kültür için gazete oku tarihi yazılar oku haberleri mutlaka izle farklı yazarlardan farklı görüşlerden kitaplar oku :) kitap önerisi yapamıyorum maalesef bende bilmiyorum :) umarım istediğin gibi olursun :)

0|0
    0|0
  • Gereksiz bilgiler rehberi
    bunlari biliyormuydunuz kitaplari
    Ayrica tum genel kultur bilgileri gecmise donuktur

0|0
    0|0
  • Ansiklopedi oku

0|0
    0|0
  • Ansiklopedi

0|0