Klasik müzik dinleyen seven var mı ?

insanlar tuhaf karşılıyor biraz çevremde benden başka sadece 2 kişi tanıdım bu yaşıma dek

Güncellemeler:
sizin çevrenizde varmı?

0|0
10|8

En İyi Kız Görüşü

• Evet bu ben oluyorum. Klasik müzik ve jazz severim.

0|2
    0|0
    • jazza da bir ara merak saldım ama güzel bir başlangıç yapamadım tavsiye alabilirmiyim?

• Frank sinatra dan başla :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Kitap okuyacağım zaman açarım, o çalar ben okurum.

0|1
    0|0
    • güzel birşey ama ben şahsen ayrı olarak ele alınmalarını tercih ederim kendi adıma

• Son zamanlarda sevmeye başladım. Yaşlılık göstergesi diye düşünüyorum.

0|2
    0|0
  • Ben dinliyorum ve okulda öğrencilerime de dinletiyorum faaliyetleri yaparken. Kesinlikle farklı ve mükemmel bir etkisi olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • benim resim öğretmenimde yapardı kadın bana resimi sevdirmişti =)

• Bak, güzel etkilerinden biri daha. :)

• kadın çok iyi biriydi onca beni bişeylere zorlayan boş insanlardan olmadı benim kendi eserimi imgesel olarak ortaya koymama olanak sağladı bende sevdim =)

• ben severim çevremde de seven var sen sever misin

0|1
    0|0
  • Çok bilmem isimlerini vs. ama dinlerim, hoşuma gider yani.

0|1
    0|0
  • Ben japonca dinliyorum :D :D

0|1
    0|0
  • Soul blues... klasik... her tel.

0|0
    0|0
  • Ludovico einaudi superdir..

ve alexey igudesman dinlerim eglenceli

0|0
    0|0
  • tabiki
    başka tür müziği çok az dinliyorum artık zaten.

0|0
    0|0
    • güzel bir alışkanlık çok boş geliyor diğer şarkılar dillerde bir aşk yalanı...
      klasikte o yok

Erkekler Ne Diyor 8

• Tuhaf karşılanır çünkü bizim insanımız fazla kafa yormayı sevmez, çok seslilik fazla gelir. Anlamak için emek vermektense "kapı gıcırtısı" deyip geçme eğilimi var maalesef. Tek sesli, hatta 4-5 notalı, az ve basit sözlü işler olacak. Dinleyeni oynatsın yeterli.

Soru şansına dün gece Amadeus filmini izlemiştim. Filmde de Mozart'ın müziğini "çok fazla notalı", "çok gürültülü" ve "1 saat yerine 4 saatlik sabır istiyorsun" gibisinden eleştiren karakterler mevcuttu.

Gerçekten sabır isteyen ve o sabrı gösterdiğinizde ruhunuzu doyuran bir müzik. Konu açılmışken, söz olarak da bizim halk müziği kadar başarılısı dünyada yoktur. Bugünkü modern Batı müziği hep ritim üstüne kurulu, söz değil. Yani klasik Batı müziği ile bizim halk müziği birleştiğinde ortaya çıkanlar benim en sevdiklerim oluyor haliyle... Mozart sonrası bir türkü, ondan sonra da "senfonik türkü" dinlemek gibisi yok.

1|0
    0|0
  • Evet ben severim dinlerimde

0|1
    0|0
  • Ben dinliyorum özelikkle gece uyurken çok dinlerim. Arkadaşımda kaldığım bir vakit açık kalmış sabaha kadar kulaklıktan da duyuluyormuş ses. Arkadaş uyandırdı kapatmam için sonra baktı "la sen nası müzikler dinlion olm" dedi :)
    çevre bunu pek garip karşılıyor maalesef.

Birde konu açılmışken tavsiye... Jacqueline Du Pre nin Elgar Konçertosunu dinleyin yuutup tan güzeldir. :)

0|0
    0|0
  • klasik derken bir kaç örnek verirmisin ben genelde fantezi dinliyom. d

0|1
    0|0
    • chopin mozart tchaikovsky ve bazı hoşuma giden diğer sözsüz ama bu tarzdan uzak müzikler

• yanliş anlaşildim galiba dinlediğim muzik turu fantezi yani turk sanat muzigi halk muzigi falan. sen sözsüz muzik deyince daha önceden dinledigim bir ornek verdim sadece

• haaa bende dedim ki acaba sözsüz ve mesela film alt yaıları için kullanılmış parçaların ayrı bir adı mı var dedim

• Evet dostum. mozart ve özellikle yann tiersenn (yanlış yazmadiysam)

0|1
    0|0
  • uzun yolda ya da uyurken güzel gidiyor

0|0
    0|0
  • Ben severim dinlerim

0|1
    0|0
  • Sevmem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...