Türk filmlerinin basitliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yabancı dizilerin Yapıtları zaten on numara. Ama basit bir romantik komedi dram Tarzı filmleri bile baska bir güzel. Ama Türkler'de espri anlayışı , film kurgusu ve film kalitesi sizcede ucuz değil mi? Istisnalar haricinde..

0|0
11|30

En İyi Erkek Görüşü

• evet çoğu öyle maleesef benim bir teorim var okullarda hayal gücünü iyileştiren derslere pek önem verilmiyor hep matematik fen gibi dersler önemseniyor aileler de resim yapacağına dersine çalış filan diyor çocuk hayal gücünü kaybederek büyüyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• film sektörü maliyetli bir iştir. bakın abd filmlerine en kötü senaryo bile saglam bir bütçe ile ne hale geliyor. adamların bir sahneye ayırdıgı bütçe ile koca film çekmeye kalkıyoruz tamamen bütçe sorunu yoksa çok saglam senaryolar var ama efekt yok kurgu yok çünki para yok

1|0
    0|0
  • Kastettiğin eski filmler ise haksız, yeni yapılan filmler ise haklısın. Sebebi de basit aslında yeni filmlerin hiçbir mesaj içermeyen sabun köpüğü konuları. Bu konuları işledikçe hem sistemi yeniden inşa ediyorlar, hem de ceplerini dolduruyorlar.(İstisnalar var tabi ki de)

1|0
    0|0
    • Yok günümüz filmlerinden bahsediyorum eskilere hic bir sözüm yok :)

• Çok doğru bir yaklaşım ancak az bütçe ile çok para kazanmak isteyen insanlar yüzünden bu haldeyiz neden yurt dışında herşey daha güzel çünki teknolojinin son harikası olan makina ve icatlarla film çekiyolarlar biz ise hala eskiden kalma şeylerle film yapmanın peşindeyiz.

1|0
    0|0
  • hak veriyorum

1|0
    0|0
  • neyi yapmayı beceriyoruzki filmi becerelim

1|0
    0|0
  • hakkaten öyle aşktan öteye geçemiyolar konu olarak dün Hadi İnşallah ı izledim bu düşüncem daha da kesinleşti özetle Türk sinema ve dizi sektörünün daha çok yol katetmesi lazım

1|0
    0|0
    • Aynen ben de internte düştükleri zaman izliyorum zaten ask filmleri en emek gerektirmeyen. Hic aksiyon vs göremiyorum

• aklıma geldi "bi küçük eylül meselesi" diye bir film var izlemişsindir belki o film biraz istisnaiydi flashback ler filan vardı kurgu da iyiydi ama diğer izlediklerimin hepsi çöp:)

• Evet onuda baya sonra izlemiştim netten güzeldi oda :)

• İnsanlarin cahilliğinden faydalanıp saçma senaryo ve kötü diziler önümüze sunuluyor. Para kazandıkları halde yatirim yapılmıyor sektöre ve her hangi bir gelişme kaydedilmiyor.

1|0
    0|0
  • Ana tema hep ayni birbirini sevmesi yasak olan kisiler gizli ask yasarlar ve olaylar boyle gelisir daima onu kiskanan bir taniik ve kotu kadin rolu vardir

1|0
    0|0
  • Aşırı derecede ucuz. Zaten komedi denen bişey kalmadı. Belaltı konuşacaklar başka birşey yok. Şahsen nefret ediyorum hepsinden. Türkiyede bence komedyen yok...

1|0
    0|0
    • Katılıyorum. Iki el hareketi küfür konulunca komedi filmi olunduğunu sanıyorlar.

• Türkiye'de kaç tane düzgün ve iyi sanat dalı var ki? çoğu insan kolay para kazanmanın derdinde. böyle olunca da kalitenin düşük olması çok doğal.

0|0
    0|0
  • Eşkıya, Son Osmanlı, Panzehir, Devrim Arabaları gibi çok iyi bir kaç film dışında tamamen rezalet... hatta sinema endüstrisi diye bir şey yok...

0|0
    0|0
    • Evet dediğim gibi istisnalar haricinde hepsi Emeksiz ve basit

• Sektörün içindeyim ve neden berbat olduğunu da çok iyi biliyorum da, işte yapıcak bişi yok malesef...

• hak veriyorum

1|0
    0|0
  • şunu belirtmek isterim inanın bizim esprilerimiz yabancılardan çok daha kaliteli.
    bizim izleyici kitlemizin çoğu komedi izlediğinden ülkemizde genellikle komedi filmleri yapılmakta ve görsel olarak hiç kaliteli yapımlar değil çünkü bunları izleyenlerin de kalite aramadıklarını biliyorlar.

0|0
    0|0
  • Dizi sektörünün de bir gelişimi var zamanında yabancı pembe dizileri alıyorduk şimdi yeni yeni biz satmaya başladık sektörün acemiliği yani ileri zamanlarda daha kaliteli yapımlar çıkacaktır.

0|0
    0|0
    • Umarım görürüz o günleri :)

• Diziler bu günlerde başkasının düdüğünü çalıyor diziden soğuyorum bu gidişle zor görürüz..

• ozenti amerikanin komedileri b*k gibi amerikan pastasi cok komik * sen hic barda filmini izledinmi bir o var ama bizde para yok o yuzden kaliteli cekemiyoz

0|0
    0|0
  • türkiye de film sektörüne ayrılan bütçe çok az

0|0
    0|0
  • Bizimkilerde kısa yapsa belki tutturacaklar da, bir dizi 1:30 saat olunca bir yerden sonra beyin sulanıyor tabi...

0|0
    0|0
  • çok ayıp ediyorlar benim sinemacımın bana bunu yapmaması lazım ben baba izleyiciyim babaaa :D

0|0
    0|0
  • Sebebi net bir şekilde;80 dk her hafta ve yaklaşık 90 bölüm oln bir dizi yerine sezonu 10 bölüm olan 50 dk kısa sıkmayan ve çok çalışıpda yapılan az ve öz dizi yapmak daha mantıklı

0|0
    0|0
  • filmine göre değişir. hepside kötü değil. biraz daha araştırırsan yabancıların da Bizden daha kötü filmlerini görürsün

0|0
    0|0
    • Tabiki kötü filmlerine de denk geldim. Ama genel bakacak olursak başarılılar

• 60lı yılların siyah beyaz filmlerine bakın belki fikrinizi güncellersiniz katılmıyorum. Türk sineması recep ivedik ve benzerlerinden ibaret değil

0|0
    0|0
    • O Zamanları şu an katmıyorum günümüz filmleri gayet ortada şu an ben onları kastediyorum

• Bu biraz da arz talep meselesi millet neye gülüyor neye ağlıyor ona göre yapımlar hazırlanıyor. Ticari kaygı yani

• Evet malesef izleyeci kitlesinden kaynaklıyo

0|0
    0|0
  • basit milletiz

0|0
    0|0
  • Basit ama etkili :)

0|0
    0|0
  • Senaryoyu yazanlar ne yaşıyo anlamış değiliz

0|0
    0|0
    • Kesinlikle :) senaryoyu çalıntı yapanların duyguyu verememesi ayrı bir rezillik

• Mantığın bittiği yerde askerlik başlar sanıyoduk maalesef türk filmleri başlıyomuş ki izlemediğim takip etmediğim halde söylüyorum yaptıkları seyirciyi aptal yerine koymak

• Arz talep derim susarım :)

0|0
    0|0
  • basit ama gururlu :))

0|0
    0|0
  • Türkler komedi filmlerinde çok iyi

0|0
    0|0
  • Eski Türk filmleri gelmiceym gitmiceym vs.. repliklerle çekiliyor :))))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Sana kesinlikle katılıyorum.
    Ucuz
    Kalitesiz ve basit yapımları var hep Türk televizyoncularının maalesef...

1|0
    0|0
    • Bazıları Hakkını veriyor Türkiyedeki filmlere göre Tabiki ama çoğu gerçekten Emeksiz ve cok basit geliyor.

• Bence hayal gücümüz çok dar ya da çok eringeciz. Ortaya iyi bir şey koymak istemiyor basit düşünüyoruz. O ondan kopya çekiyor o onu taklit ediyor. Aynı espriler benzer karakterler... Özgün bir şey yapma çabasına girmeliyiz diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Çok ucuz gerçekten ya.

1|0
    0|0
  • Umarim yonetmenlerimiz ve senaristlerimiz dizilerin konularini iyilestirne yolunda adimlar atar

0|0
    0|0
  • Türkiye de tutulan en iyi film veya diziler zaten yabancılardan özenti olanlar.
    Ne bekliyoruz ki?

0|0
    0|0
  • o zamanın şartları

0|0
    0|0
  • İnsanlarda yaratıcılık yok.

0|0
    0|0
  • Hmm cool kız:)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Ama çözüm icin henüz bir fikrim yok malesef :)

0|0
    0|0
    • Onun için bende henüz Bisi düşünemedim gerçi düşünsem kime ne yararı var 😂

• Fazla genel konusuyorsun cidden mukemmel olan turk yapimi filmler var..

0|0
    0|0
  • Bir dizi diyon bir film diyon anlamadim

0|0
    0|0
    • Yanlıs yazmışım yazarken sonradan fark ettim film olarak düşün

• Haklisin birkac iyi komedi var. Ama bir de soyle dusun yabanci sinemada genelde izlediklerimiz Amerikan filmleri falan ve buyuk hisselerle is yapiyorlar. Hem Turk izleyicisi Recep Ivedike rekor kirdirtti. Bence burada yapanin degil izleyicinin sucu var.

Yükleniyor...