Hristiyanlar sizce nasıl insanlar?

fikirleriniz nelerdir?
Mesela bir türkü hristiyan oldugu için dışlar mısınız ona zarar vermek cihad etmek ister misiniz ögrenirseniz

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• Hristiyanlar mı?
    onlar ibadetlerinin karşılığı olarak cenneti alabileceğini sanan, kitaplarını nefislerine göre değiştiren insanlar. Başka bir fikrim yok kebdileri hakkında.
    islam geldikten sonra hak din artık islam olmuştur. gerisi çöp oldu.

0|1
    0|0
    • : Kitap verilenlerden, Allah’a ve yevm’il âhire (Allah’a ulaşma gününe) inanmayan kimselerle ve Allah’ın ve O’nun Resûl’ünün haram ettiğini haram etmeyenlerle ve hak dîni, dîn edinmeyenlerle, onlar küçük düşüp, cizyeyi elleriyle verinceye kadar savaşın. TEVBE 29. AYET
      çok açık ve net iken onlara iyi dravramak dost olmak saçmalık bir müslüman için

• Onlar bize iyi davranmadı tarih boyunca.
      şimdiye kadar tüm bu savaşlar dini inançlar için yapıldı. kim ne derse desin. onlar fırsat bulduğu yerde bize ihanet ederek bu konuma geldiler. yahudilerde aynı şekilde. şimdi bizlere ne yaptıkları malum. gazze filistin suriye uygur türkleri. bizi de islamla yönetildiğimizi inanmamızı sağlayarak susturdular. ve kim ne derse desin, halk şu an cahiliye dönemini yaşıyor. islam namaz kılıp iyilik yapmaktan ibaret değil. ama insanlar buna inandırılıyor. savaş kötüdür diyerek kandırılıyoruz fakat elin gavurları sürekli savaş halindeler. neden? Çünkü savaşıp bizden karşılık bulamadıklarını gördükçe daha çok kazanıyorlar. sömürgeler ediniyorlar. ama elbet hak din olan islam galip gelecektir. o gün geldiğinde vay onların haline. dünya hiçbir zaman lay lay lom olmadı. olmayacakta.

Kızlar Ne Diyor 6

• hayır tabıkı d

0|0
    0|0
    • : Kitap verilenlerden, Allah’a ve yevm’il âhire (Allah’a ulaşma gününe) inanmayan kimselerle ve Allah’ın ve O’nun Resûl’ünün haram ettiğini haram etmeyenlerle ve hak dîni, dîn edinmeyenlerle, onlar küçük düşüp, cizyeyi elleriyle verinceye kadar savaşın. TEVBE 29. AYET

• ayet çok açık ve net iken beni prvokasyonla suçlamak tamam sen kuran islamına değil kendi kafandaki yarattıgın islamaiyete inan karde ş

• bunubana allahınoglu olduguiddia ettiğiniz hz isayı basıt ınsanlarca çarmıha gerılebııldıgıne ınan bırımı dıyor

• Asla! Kimseyi dini inanci veya herhangi baska bir görüsünden dolayi dislamam. Nasil ki tüm Müslümanlar iyi veya kötü diyemiyoruz tüm Hristiyanlar da iyi veya kötü olamaz.

0|0
    0|0

• Siz hosgörü dini olduguna inandiginiz Islam'in böylesi sirret bir seye onay verecegini düsünüyormusunuz sahiden? Nasil bir anlayistir bu ben gercekten anlayamiyorum. Siz gibiler yüzünden Islam bugün bu halde. Ne yazik...

• ayet açık ve nettiir kurana ve peygamberimizin hadislerine inanırım ben

• Banane insanların dininden kaldıki muslumanlar bile aynıyken

0|0
    0|0
  • Onlar şu an oruç tutan insanlar :D

0|0
    0|0

• Başkası neye inanırsa inansın.
      bizi baglamaz. hz ibrahimin sözu var. sizin ibadetiniz size bizim ibadetimiz bize. bu kadar.
      fakat onlar bizden avantajlı duruma geçtiklerinde bizleri katlediyorlar. kadınlarımıza tecavüz edip karınlarındaki çocukları bıçaklıyorlar aklını kullanarak cevap ver şimdi. allah islamı yayın ilim yapın diyor. onlarsa buna karşı çıkıyorlar. biz istediğimiz gibi zina yapıp allaha küfretnek istiyoruz haram yemek istiyoruz diyorlar. söylesene biz saygı duyuyoruz onların dinine. peki onların bize bir saygısı var mı? Yine söyle bakalım böyle giderse sıra SANA veya ÇOCUĞUNA gelmeyecek mi? Bunu aklınla idrak edemiyor musun?

• Her neyse, cevap gelmeyecek anlaşılan.
      kendinizle tartışınırsınız artık bu konuyu. gerçi hiç takmayacaksınız biliyorum ama sizin tercihiniz.
      saygı duyarım.
      hadi selametle.

• daha hümanist oldukları kesin

0|0
    0|0
  • Asla. Bende dinime sıkı bagliyim. Hatta yahudilere bile iyi davranirim. Tabi onlarda bana zarar vermeye calismiyolarsa. Insanlar karekteriyle yargilanir

0|0
    0|0
    • Her kim Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve o son günü (bunlardan birini) inkâr ederse, muhakkak ki o, pek uzak bir sapmayla sapıtmıştır.” (Nisa 136)
      “Yahudi ve Hıristiyanlar: “Biz Allah’ın çocuklarıyız ve sevdikleriyiz” dedi. De ki: “Peki ne diye sizi günahlarınızdan dolayı azablandırıyor? Hayır siz O’nun yarattığından birer beşersiniz. O dilediğini bağışlar dilediğini azaplandırır. Göklerin yerin ve bunların arasındakilerin tümünün mülkü Allah’ındır. Son varış O’nadır.” (5/18)
      “Ve kafirler için hazırlanmış olan ateşten sakının.” (3/131)

“İnkâr edenler, Beni bırakıp kullarımı veliler edindiklerini mi sandılar? Gerçekten Biz cehennemi kafirler için bir durak olarak hazırlamışız. (18/102)”

• Ayrıca maide 51. ayeti oku
      bu ebeplerden doalyı onlara sert devranmamız lazım

Erkekler Ne Diyor 12

• Hristiyanlar genel olarak dinlerini ön plana çıkarmazlar ne yapıyorlarsa kendilerince yaparlar fakat 3 adet mezhepleri vardır 3üde birbirinden farklıdır. Katolikler birazcık katı oluyorlar ortodokslar ise çok tatlı insanlar protestanlar ise hristiyanların solcuları diyelim. Zamanında luther reis demiş böle olmaz şu papazlara çeki düzen vermek lazım demiş ve olmuştur. Cihadın Allah belasını versin.(Cihad illa savaşarak diğer dinlerin topraklarına baskın düzenleyerek olmaz tam tersine cihad öğretilerek olur.) Dipnot:Harbi len bırakın şu cihad işini ne yapacaksınız olm dünyayı ele geçirip :@

0|0
    0|0
  • Kim hangi dine mensup olursa olsun benim için hiç önemli değil çünkü ben sorgu sual sahibi değilim sorguyu suali soracak olan belli yanlız şimdi insanlar cihadı o insan müsvetteleri yüzünden yanlış anlıyor İslamiyetin terörü olmaz asıl cihad ilim cihadıdır.

0|0
    0|0
  • Dinsizinden
    Kendi tarikatını kurana kadar arkadaşım var valla cihat filan etmiyorum:P

0|0
    0|0

• Cok nazik, kibar ve durust insanlar.

0|0
    0|0
  • muhattap olmam

0|0
    0|0
  • Tanıdıklarım iyi insanlar. Dışlamam.

1|0
    0|0
  • oda insan değilmi niye dışliyimki

1|0
    0|0
    • Her kim Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve o son günü (bunlardan birini) inkâr ederse, muhakkak ki o, pek uzak bir sapmayla sapıtmıştır.” (Nisa 136)
      “Yahudi ve Hıristiyanlar: “Biz Allah’ın çocuklarıyız ve sevdikleriyiz” dedi. De ki: “Peki ne diye sizi günahlarınızdan dolayı azablandırıyor? Hayır siz O’nun yarattığından birer beşersiniz. O dilediğini bağışlar dilediğini azaplandırır. Göklerin yerin ve bunların arasındakilerin tümünün mülkü Allah’ındır. Son varış O’nadır.” (5/18)
      “Ve kafirler için hazırlanmış olan ateşten sakının.” (3/131)

“İnkâr edenler, Beni bırakıp kullarımı veliler edindiklerini mi sandılar? Gerçekten Biz cehennemi kafirler için bir durak olarak hazırlamışız. (18/102)”

• Kitap verilenlerden, Allah’a ve yevm’il âhire (Allah’a ulaşma gününe) inanmayan kimselerle ve Allah’ın ve O’nun Resûl’ünün haram ettiğini haram etmeyenlerle ve hak dîni, dîn edinmeyenlerle, onlar küçük düşüp, cizyeyi elleriyle verinceye kadar savaşın. TEVBE 29. AYET

• savaşın derken adamlarımı öldürelim Kuran sanki onu mu diyo onları buna inandırma uğruna savaşın diyo

• Kişiye göre değişir. Bir genelleme yapmak yanlış. Onlarda bize böyle yaklaşıyor. Bazıları sever ama bizi.

0|0
    0|0
  • Kimin neye inandığı beni dertlemez önemli olan kalbi gerisini salla

0|0
    0|0
  • Cogu kisi kizacak ama simdiki muslumanlardan daha iyiler

0|0
    0|0
  • ahlaksız seviyesiz

0|0
    2|0
  • islamda hristiyan dinine saygı duymak zorundayız ama onunla arkadaşlık yapmamalıyız zaten hristiyanlık ve islam çok yakın dinler onlar sadece hz isa allahın oğlu olduğunu düşünüyorlar oysaki ihlas suresinde herşey apacık yazıyor '' o doğmadı ve doğurmadı '' ben olsam saygı duyardım ve müslüman olanlarla arkadaşlık yapardım

0|0
    0|0

• aynen öyle kardeşim ama dinde zorlama yoktur onların dinine saygı duymak zorundayız gerisi bizi ilgilendirmez biz sadece onlara islamı tanıtalım gerisi ona kalmış bişey

Yükleniyor...