Eğer beyaz ışık olmasaydı?

beyaz ışık yerine farklı bir ışık yansısaydı cisimlere ,bunun yerine görünür ışık değişirmiydi_?

0|0
3|22

En İyi Erkek Görüşü

• beyaz ışık görünür bölgedeki tüm elektromanyetik dalga spektrumlarının birleşiminden oluşur.Görünür bölge 300 nm-700 nm (yaklaşık nanometre cinsinden)dalga boyuna sahiptir.

Cisimlerde renklerin görünmesi ise bu görünür bölgeden gelen ışınların cisimlerin olşturduğu moleküller ya da atomlar arasındaki bağa çarpıp yansımasından oluşur.Gelen ışık yansır bir kısmı soğurulur.Yada hepsi soğurulur(siyah) veya hepsi yansır(beyaz).Yada hiç bir ışık bağlara çarpmadan gider yansıyan soğurulan ışık oluşmaz(su gibi renksiz sıvılar).

Bu bilgilerden sonra sen bir cisme herhangi bir ışık yollarsan bu ışık tek dalga boyundan oluşursa cisme göre ışık ışını bağlara ya çarpar ya soğurulur yada çarpmadan geçer.Başka ne ışık yollarsan yolla bu olur.Örneğin mavi bir zemine kırmızı ışık verdiğin zaman zemin siyah görünür.beyaz zemine kırmızı ışık ver zemin kırmızı olur.

sonuçta göreceğin tüm ışıklar kırmızı ve mor ışıkları arasında buna göre böyle kombinasyon yapabilirsin.İnşallah doğru anlamışımdır sorunu.Sende bu kadar yazıya en iyi cevap dersin herhalde :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bütün renkler olduğu sürece beyaz da vardır. Renklerden birini denklemden çıkarmak demek kainatın çöküşünü sağlar. Her renk, farklı element ve dalga boylarının bir sonucudur. Bildiğimiz bütün kainat değişirdi. Bunu bazı gezegen, yıldız, galaksi ve enerji çeşitlerinin yok olması olarak yorumlayabiliriz.

0|0
    0|0
  • Beyaz ışık zaten tüm renkli ışıkların birleşimidir. Cismin rengi neyse o renkteki ışığı yansıtır. Kısıtlı renk yelpazesindeki bir ışık yansıdığında haliyle görünen ışık değişir.

0|0
    0|0
  • hani bazen hocalar sınavlarda kitabı açıp bakabilirsiniz derler ya sende şu ana o şansı versen yinede cevaplayamam gidip bir sigara içim ben

0|0
    0|0
  • Değişebilir tabi. Cisime ve verdiğin ışığa bağlı. Cisimler yansıttıkları ışığın renginde görünür.

0|0
    0|0
  • fotoğrafını gördüm keşke ışık diye birşey olmasaydı diye düşünüyorum :D:D

1|0
    1|1
  • burnumuzla konuşsak ağzımızla duysak nasıl olurdu acaba :P

0|0
    0|0
  • Cisimler üzerlerine düşen ışığın aralığına bağlı olarak farklı renkler yansıtacağından görüntüleride değişirdi.

0|0
    0|0
  • değişirdi tabi :D

0|0
    0|0
  • soruyu gene anlamadım ya bugun bi mallık ver bende

1|0
    0|0
  • sennediyyyon şimdi akşam akşam

0|0
    0|0
  • bana bir paradox gıbı geldı bu soru:)

0|0
    0|0
  • Aklıma süt beyaz mı siyah mı önermesi geldi nedense

0|0
    0|0
  • uyku vakti gelmiş canım iyi geceler

0|0
    0|0
  • gözlerimiz mahfolurdu

0|0
    0|0
  • sende değişmemiş

0|0
    0|0
    • o zaman bir mağaraya girip erdiğimi bir yerlerimden felan ışık çıktığını itiraf edebilirim:P

• yüzüne nur gelmiş belli erdiğin :)

• Beyaz ve siyah yer değiştirebilirdi aslında.

0|0
    0|0
  • renk ışığın etkisidir zaten :) daha farklı renkler bilirdik ona alışırdık falan

0|0
    0|0
  • beyaz ışık dedin de çok çirkin gösteriyor adamı ya

0|0
    0|0
  • Tek deişmiyecek senin güzelliginden cıkan saf ışık olurdu.

0|0
    0|1
  • Bunu gözün algılaması ve fiziksel ışık kanunları ile birlikte düşünmek gerek.

0|0
    0|0
  • Bilimsel değerler ile bakmak lazım..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• yüzlere renk tonundan mahrum kalmak? bu kötü olablrdi.

0|0
    0|0
  • Evet...Kırmızı bir zemine mavi ışık yansımasıyla mor gözükmesi gibi herhal :/

0|0
    0|0
  • he

0|0
    0|0
Yükleniyor...