Neden büyük şairleri sadece sevgililerine atar yapmak için okuyorlar?

Böyle mi olmalıydı? Okumanın başka nedenleri olmalı bence..

Güncellemeler:
Görünen o ki gerçek okurların sayısı azalıyor.. Fakat bilgi sayıya göre değil işleve göre büyük ya da küçüklüğünü belirler.. Dünyada tek kişide bilge olsa 100 kişide bilge olsa bilgi büyüklüğü aynıdır.. Onun için asla vaz geçmeyin gerçekten okuyan insanlar.. İyi ki varsınız :)

0|0
9|1

En İyi Kız Görüşü

• Kotu bir nesil. Kitap okumak o kılifa sokulmamali. Dunyadan uzaklasmak ve o kitabin bir parcasi olmak gerekir. Hissetmek mesela.

0|1
    0|0
    • Emin ol bunu okuyup parasıyla değil mi? neyse parasız alırız diyen bir sürü insan çıkacak karşımıza.. Hislerimizi ameliyatla almışlar sanki.. yerini samanla doldurmuşlar..

• Aynı mutluluğu paylaşıyoruz.. :) Umarım bu mutluluk bu günden sonra bir kelebek etkisi edasıyla dalgalanır.. :)

• Umarim insallah :) herdeyin hayirlisi

Kızlar Ne Diyor 8

• devir o hale geldi cemal süreyyayı sadece hediye etmek amaçlı ne blm yaşamdan bilmeden konuşmk için bahsederler. şiirler romanlar eski önemini kaybetti malesef

0|1
    0|0
  • ''sen de şimdi herkes gibisin'' Nazım Hikmet

Yani bu lafla sözde az kapak yapılmadı, peh.

0|1
    0|0
    • O değil de ''Herkes'' bile yazamıyorlar.. ''Herkez'' yazıyorlar ya.. Orası da ayrı bir ironi.. Şiirin devamını biliyor musun? diye soracak oluyorum -z- yi görünce hayattan soğuyup soğuk duşa girmekle yetiniyorum her seferinde..

• Ergenler ve aptallar çünkü.

0|1
    0|0
    • Önceden ergenken insanlar her gün gelişirlermiş.. evlenip aile kurarlarmış.. neden artık geriye gidiyoruz.. Bir yanlış var ama nerede?

• Popüler kültür saçmalığı yüzünden. Şiir sokakta akımıyla birlikte herkes şair oldu, herkes şiir sevdalısı oldu.

Ahmet Batman'dan Soğuk Kahve alıp okuyan insan olmasa bunlar amenna.
    İkinci Yenililer folloş oldu.

Olmasaydı sonumuz böyle...

0|1
    0|0
    • Şiir sokakta güzel bir slogandı aslında.. Onunda içine ettiler.. Toplum olarak çok iyi beceriyoruz bu içine etmeyi.. Aaa bak ortak yanımızı bulduk :)

• Onlar şiirden ve şiirin dilinden sanatından büyüsünden anlamayan özenti insanlar böyle bir neslin parçası olduğum için üzülüyorum...

0|1
    0|0
  • Daha havalı olduklarını zannediyorlar bence...

0|1
    0|0
    • Olayda zannetmek te zaten.. :) Zannetmeyi yasaklamalılar bence :) yetkim olsa bunu yasaklardım kesin :)

• Ruhları şad olsun.. Eminim bizi duyuyorlardır şimdi... Çok teşekkürler bize kattıklarınız için yüce ruhlu insanlar :)

• Öyledir umarım...

• Kitap okumak kendini bulmak olmalıydı bence

0|1
    0|0
    • Bel ki de sorun bu.. Kendimiz yerine hep başkalarını arıyoruz.. Bulduğumuz şey de yapay oluyor ondan..

• Keşke bunu herkes anlasa

• O kadar çok keşke var ki içimde.. Anlamalarını geçtim artık.. Keşke bir kere dinleseler.. Herkes her şeyin en iyisini biliyor lafa gelince..

• kesinlikle =)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Olaya birde şu açıdan bak o büyük şairde birilerine kzıpta o şiiri yazıyor

0|0
    0|0
    • Bence sadece kızıp yazılmıyor onlar.. Olay bu kadar basit değil kardeşim.. katılmıyorum :)

• Bak kendinde diyorsun neler yaşadı yani yaşanılan birşeyleri dile geitrdi. Ayrıca tabiki her duydu döken şair olamaz bunu kastetmedim. Sadece onlarda duygularını parçalama amaçlı şiir yazıyordular

• Peki kardeşim haklısın :)

Yükleniyor...