Yazdığım hikayenin ilk bölümü. Lütfen okuyup değerlendirin. Çünkü bir yazıda en önemli bölüm ilkidir. Nasıl?

Annesi çok sevinçliydi. Oğluyla gurur duyuyordu. Kim olsa gururlanırdı zaten. Çünkü Yusuf sınavlarda başarılar elde ediyor, insanların gözünde değer kazanıyordu.

Annesi; "Hadi güzel oğlum, dershaneye git, derslerini kaçırma, beni böyle gururlandır. Allah'a şükür iki oğlum var, ikisi de çok yakışıklı, çok başarılı." diyerek Yusuf'a baktı, tebessüm etti.

Yusuf yanıt vermedi, sessizdi. İçinden; "Yakışıklı mı, ben mi... Aynalar acı çektirirken, beni kandırma anne." diye geçirdi. Çok sevdiği kahverengi botlarını, siyah kabanını giydi, dershane yoluna düştü.

Çok düşünceliydi, yanından hızla geçen taksinin neredeyse çarpacak yakınlıktan geçtiğini farketmemişti bile. Erimekte olan karın içinden bata çıka devam ediyordu yoluna. Sokaklarda neredeyse hiç kimse yoktu. Tek başına uzun yoluna devam ediyordu ve hiç şikayetçi değildi yalnız yürümekten. Yanında yürümesini istediği biri olsaydı eğer, bu aradığı, aşık olacağı kız olmalıydı. Başkasının yanında yürümek, bakışlarına maruz kalmak istemiyordu. Gideceği her yere arka sokaklardan yürüyerek giderdi tüm bu sebeplerden dolayı.

Soğuk rüzgarı aynı soğuklukta olan yüzünde hissediyordu. Havada karamsarlığın tüm tonlarını barındıran gri bulutlar vardı. Anlaşılan kar yağacaktı. Halbuki dün hava sıcaktı, eski kar yavaş yavaş eriyordu. İçinden "Nerdesin ey bahar!" diye haykırdı. Baharı, sıcak havaları çok seviyor ve özlüyordu. Çünkü dağları onu bekliyordu. Sevgilisiydi dağlar. Aradığı her şey mevcuttu dağlarında. Özlediği, en çok muhtaciyet duyduğu şey, doyasıya, deli gibi haykırmaktı.

Derken dershane ulaşmıştı. Aslında ne yapacağını, niçin geldiğini bilmiyordu. Ders çalışmak için mi gelmişti? Yoksa... İkinci seçeneği kabul etmiyordu. Sonu hayal kırıklığı olacak bir yola girmek istemiyordu. İnkar etsede gerçek Nuray'ı görmek için orada olduğuydu. Nuray...

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• yarim olunca bisey anlasilmiyor

0|0
    0|0
    • Okuman yeter. Teşekkür ederim. :)

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...