İslamofobi sizce nasıl doğdu?

Her ne kadar haberlerde hep yabancı ülkelerde müslümanlara yapılan eziyetten bahsedilse de ben bunun yine ülkemiz tarafından doğrulduğu düşüncesindeyim. Ülkemizde dini siyasete peşkeş çekmelerinden dolayı islamiyet basitleştirilmiş durumda. Bence asıl eziyet kendi içimizde...

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Dini; halkı sömürmek için kullanan siyasiler, kurumlar ve dilenciler...

Din adına yapılan katliamlar.. Ne zaman bir Allahu Ekber! nidası duysam kafa kesiliyor ya da bomba patlıyor..

Yobaz kesimin kafa zzzzz psikolojik baskıları.. Saygısız şakirtler..

1|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 13

• sevgili soran. islamafobi israil ve amerikan ortak yapımı bir iştir. onlar kendi vatandaşlarına bunu senelerdir empoze ediyorlar ve artık islam ülkelerindeki müslümanım diyen kişiler bile bu hastalığa yakalanmış durumda. 12 eylül kulelere yapılan saldırıları çocuk olduğun için hatırlamazsın ama bunun sorumlusu abd suçu islami örgütlere yıkarak hem çatırdamakta olan ekonomisini ayakta tutmaya hemde vatandaşlar üzerindeki korkuyu arttırarak koyun haline getirmiştir. Asıl önemli olan biz müslüman olarak islama ne katıyoruz. İnsan nasılki tanımadığı bir kişiyi sevemezse onunla muhabbet edemezse, bizde islamiyeti öğrenmeden onun güzelliklerini bilmeden islamiyeti sevemeyiz. o yüzden ilk vahiy oku dur. bence bol bol oku.

3|0
    0|0
  • Islam a en büyük zararı Müslümanlar veriyor. Soruyorsun Allah var mı? Oooo tabi var diyor. Ama Allah yok gibi yaşıyor. Temsil zaafı yaşanıyor. Boşa dememiş Yusuf islam kur an dan önce Müslümanlar'ı tanısaydım Müslüman olmazdım diye. Hep kendi elimizden çekiyoruz. Hep müslüman ım deyip kafir gibi yaşayanlardan çekiyoruz.

2|0
    0|0
  • İslam muazzamdır, müslümanım diye geçinenler yalandandır. Kendilerini güçlü göstermek adına, gizlemek adına din perdesine bürünmüşlerdir.

2|2
    0|1
  • Bence saçmaladın sen. İslamafobi tamamen onun bunun çocukları yüzünden kurulmuştur. Nasıl bizim ülkemizde kendini alim dini bütün insanlar gavurlar şöyle böyle diyip bizde bir nefret kin oluşturuyorsa , onların adamlarıda aynı şekilde oluşturuyor ve böyle bir algı oluşması çok doğal.

0|0
    0|0
    • hani islam barış&hoşgörü diniydi neden gavurlar öyle böyle oldu o zaman bende bunu sorguluyorum

• Cahillikten kaynaklanıyor. Dini doğru bilmedikleri için anladın?

• kur an öğretisi ve uygulamalarından doğdu

1|0
    0|2
  • Son yıllarda özellikle batılı ülkelerde terörün yanına ‘İslami’ sıfatının sıklıkla taşınması, insanlarda İslamofobi ateşinin körüklenmesine neden olmuştur.

0|0
    0|0
  • Şimdi sen bundan dolayımı islamfobi oluştu sende

sen ne kitap okudunki?
    Kuran'ı Kerimi kaç kere okudun?

diye adama sorarlar gerizekalı gerizekalı konu açıpda adamın asabını bozmayın.

0|1
    0|1
    • he canım he kitabı okuyanların işi yine boşversene sen :)

• ben geri kafayım da sen nesin? diyorum ki okuyup araştırmasam bu soruyu neden sorayım? burada soru sorup da fikir sahibi olacak bir insan değilim. bu soruyu burada diğer insanların fikrini almak için sordum. anlıyo musun?

• O zaman başlık ve konu içerigi çok yanlış dizayn edilmiş ve anlatım bozuklugu var.

• biz türklerde daha çok var o

0|0
    0|0
  • soğuk savaştan sonra 11 eylül olayıyla temellendi..

0|0
    0|1
  • yazık çok yazık bu gidiş gidiş değil bu kadar söylüyorum

0|0
    0|0
  • Nebiye atf ile binlerce herze uydurdular. Yıktılar da dini mübini yeni bir din kurdular..

0|0
    0|0
  • daha çok arap düşmanlığıdır sonradan islamfobisi olmuştur

0|0
    0|0
  • Islami fobiye inaniyormusun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Muslumanlar birlik degil, o kadar zengin arap ulkeleri var fakir olanlara tek bir yardim bile yapilmiyor. Turkiye desen araplara karsi dolayli bir irkciligi mevcut. Kisacasi musluman muslumani korumuyor haliyle aradaki bosluga daliyorlar.

1|0
    0|1
    • Arabistan kralları abdye çalışıyor abd ne derse ortadogu cografyasında ozellikle arabistan

Ortadoguda abdye çalışan ülkeler bak bak iyi bak

Yemen, Sudan, Libya, Mısır, Katar gibi gibi bunlar deli gibi abdye çalışırlar petrol zenginleri.

O Zaman söyle senin soyledigini kısa anlamı şumudur = bunlar işi çözmüşler dinin ne oldugunu çözmüşler ortadogu halkına yediriyolar abd ile birlikte?

• @Wanna4Life ben olmasi gerekeni soyledim dostum olur veya olmaz. Kendi kafalarindan kaybediyorlar kisacasi. Ondan sonra neden boyle diye dusunmesinler.

• Desene onlarca tezi bir cümle ile çürüttün.

• Düşüncene katılıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...