Herhangi bir eserin önce kitabını okuyup filmini izlemek mi yoksa önce filmi izleyip kitabını okumak mı?

Sevgilimle Aynı Yıldızın Altında adlı kitabı okuduk birlikte, ardından da dün filmini izledik. Çok güzeldi tam hayal ettiğimiz gibiydi filmin kurgusu.
Tabi bazı sahnelere yer vermemişler ve bazı yerlerde de eklemeler/değişiklikler yapmışlar ama bunları konuşup tartışmak bile güzeldi..

Siz peki hangisini tercih edersiniz bir filmin önce kitabını mı okursunuz? yoksa önce filmini mi izlersiniz?

• Önce filmi izler ardından kitabını okurum
    13% (2)20% (2)16% (4)Oy Ver
  • Önce kitabı okurum ardından filmini izlerim
    47% (7)60% (6)52% (13)Oy Ver
  • Sadece kitabını okurum çünkü...(sebebini yazın)
    27% (4)0% (0)16% (4)Oy Ver
  • Sadece filmi izlerim çünkü...(sebebini yazın)
    13% (2)20% (2)16% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

• Filmi izledikten sonra okumaktan hoşlanmam Olayları filmde gördüğüm kişiler üzerinden hayal ederim bu hayal gücümü sınırlandırır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• öncelikle kitabı okumaktan yanayım roman tarzında olanlarda özellikle çünkü kitabı okurken insan hayal gücüyle beyninde okuduğu bölümlerle ilgili sahneler canlandırabiliyor hatta kısa metrajlı film bile yapabilen vardır belki bende öyleyimdir önce kitabı okurum sonra filmi izlerim sonra kitap ile film arasındaki bağlantıyı anlamış olurum gerçi kitaplara birebir uyanı pek görmedim izlediklerim içinde izlemediklerim arasında belki vardır bilemiyorum ama kitaplar filmlere göre daha güzel oluyor sinemada daha çok görsel açıdan doyuma varabilirsiniz çünkü konuyu biliyorsunuz sadece nasıl aktarılmış diye merak ediyoruz.

1|0
    0|0
  • Flim uyarlamasi kitaplar
    Dünya yapitlari ya da Türk usulu olsada
    tamamen birebir olmuyor

O yüzden flimini izleyip kitabini okumak istedigim calismalar var

1|0
    0|0
  • Sadece filmini izlerim üşengecim çünkü =/

1|0
    0|0
  • Bnde illumunati, cern ve ask konulu olan Melekler Ve Seytanlar romaniini okuduktan sonra filmini izlemistim, gercekten mukemmeldi:) b dedim.

1|0
    0|0
  • Önce kitap okurum.

1|0
    0|0
  • Önce kitap okunacak aga

1|0
    0|0
  • önce kitap okumak benimde tercihim, yani asıl hali o oluyor genelde.

1|0
    0|0
    • aynen katılıyorum film sonuçta kısıtlı bir süreyi kapsıyor kitaptaki herşeye yer veremezler.

• kesinlikle bazende kitaptaki orjinalliği bozuyolar değişiklik falan yapıyorlar

• Önce kitabı okurum ardından filmini izlerim

1|0
    0|0
  • sadece filmini izliyom, görsel zekam daha yüksek.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Önce kitap okumak. Böylece filmde göremediğimiz ayrıntıları kitap sayesinde görüyoruz. Algıda farkındalık oluşuyor.

1|0
    0|0
    • evet ben de birsüru ayrıntı farkettim mesela filmde ama kitabını okumayan bilemezdi sonuçta onları :)

• bahsettiğim de bu işte, kitabın okuyan filmi, okumayana göre çok daha iyi anlar, ufak ayrıntıları betimlemeleri çok daha iyi farkeder

• bem sadece kitaplarini okumayo tercih ediyorum cunku kac kere filmlerini izleyince hep hayalkirikligina boğuldum ve kitaptaki dunyam daha guzeldi diyip durdum..

1|0
    0|0
    • evet bu olabiliyor kendi hayal dünyamızda kurguladığımız gibi güzel bulamayabiliyoruz filmi haklısın :)

• Kitabını okuduklarımın filmini izlemiyorum. Hiçbi zaman aynı zevki vermiyor.
    Bazı filmleri izledikten sonra kitap uyarlaması olduğunu öğrendiğim oldu. Onların kitabını da izledikten sonra okurum.

1|0
    0|0
  • genelde sadece filmlerini izlemeyi tercih ederim.

1|0
    0|0
  • Önce kitap sonra film.

1|0
    0|0
  • Kitabını hiç okumadan filme gidiyorum. Hareketleri, bakışları görüp, izlemek daha hoşuma gidiyor. Kitaba kolay kolay bağlanamıyorum.

1|0
    0|0
  • Kitabını okunduktan sonra filmde hayal kırıklığı yaşabiliyoruz. Örn= Açlık Oyunları. Kitabını okumadan filmi izlersek, kitaba daha bir hayran kalıyoruz.

1|0
    0|0
  • Çünkü kitabı okurken canlandırdığım karakterlerin yanında filmdekiler sönük kalıyor. Beklentimi karşılamıyor.

1|0
    0|0
  • önce kitabı okurum sonra filmi izlerim

1|0
    0|0
  • Sadece kitabını okurum. Filmi aslını yasatmıyor. Kafamdaki karakterle yarısacak oyuncu olamaz. Asla tatmin olmam. Okuyup bırakıyorum o yüzden.

1|0
    0|0
  • Once kitap sonra film

1|0
    0|0
Yükleniyor...