Zeka sorusu -2?

Kral, idama mahkum bir adama iki tane kağıt tutmuş ve "Bu kağıtlardan birine HAYAT, diğerinde ÖLÜM yazıyor. HAYAT yazılı kağıdı çekersen kurtulursun, ÖLÜM yazılı kağıdı çekersen asılırsın" demiş. Fakat kral kağıtların ikisine de ÖLÜM yazdırmış. Mahkum da bunu öğrenmiş. Acaba mahkum nasıl kurtulabilir?

Güncellemeler:
arkadaşlar çoğu cevap internetten kopyalanmış bir biçimde yazılıyor biraz orijinal olun ya :D anlıyoruz

0|0
1|18

En İyi Erkek Görüşü

• Hm ben şöyle yola çıkardım yani düşünceme göre seçtiğim kağıt ben de kalacak ve diğer kağıdı açmalarını söylerdim sonra diğer kağıdı açarlardı onda ölüm yazardı ve benimkinde de otomatikman hayat yazması gerekirdi kral da küçük düşmemek için buna boyun eğmek zorunda kalırdı ajskdalfa yani onu kendi silahıyla vururdum ahaha böyle yani demek istediğim şey seçtiğim kağıt diğer insanların gözünde hayat yazılı kağıt olacak ama açılmayacak öncelikle seçmediğim kağıt açılacak naptım ne yazdım artık anladıysan :D

3|1
    0|0
    • hahaha :D anladım anladım yani tam cevap vermedin ama doğru bildin ve bayağı kafa yormuşun teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 17

• Mahkum kağıdın birini alır ve yutar geri kalan neyse benim yuttuğum dieri der tabiki geriye kalan ölümdür ve yediği hayattır ve hayatta kalır

0|0
    0|0
  • Sen çek ölüm çekersen bende yaşam kalır,
    Yaşam çekersen de asın...

1|0
    0|0
  • Zarflardan 1 tanesini yakar ben bunu seçtim der ve diğerine ölüm yazar. Bunun sonucunda yaktığı kağıt hayat olacağı için kurtulur şimdi düşündüm :D

0|0
    0|0
  • Basit cevabı varmış -_-

0|0
    0|0
  • bir kağıt çeker ve yutar ben hayat yazan kagıdı yuttum der diger kagidi acin falan der cok mu sacma oldu :)

0|0
    0|0
  • Kralın ikisine ölüm yazdırdığını mahkum nasıl öğreniyor ya :/aklımda deli sorular

0|0
    0|0
  • Çekerim kağıdı açmam krala açtırırım ölüm çıkar ve açmadan kağıdı yutarım hayat benim olur.

0|0
    0|0
  • ikisinide çekmezse kurtulur

0|0
    0|0
  • Kağıdı başkadınamı çektiriyo
    kralda ne i*ne herifmiş ya

0|0
    0|0
  • kağıdın birini direk alır artık yer mi yutar mı bir tarafına mı sokar orasını bilemeyiz sonuçta kralın elinde ölüm varsa hayatı seçmiş olur falan filan kurtulda işte yine puşt

0|0
    0|0
  • padişahım canımla size hizmet ederek ölmek istiyorum desin...

padişahlar bilinir ki böyle asil ve padişaha bağlılığı ima eden bir durum karşısında değiştirilir...

0|0
    0|0
  • Seçtiği kağıdı yutar ve geriye kalan hangisiyse , benim sectigim diğeri der kurtulur.

0|0
    0|0
  • hiç bir kağıdı çekmezsen kurtulursun

0|0
    0|0
  • Kagidi cekerken yirtiyor olum yazisi da olmuyor

0|0
    0|0
  • İkisininde'de aynı yazı yazdığını ispat edip, kurtulmuştur.

0|0
    0|0
  • Kağıdı kral a çektirir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...