Kapat

Türkiye neden çok serbest?

Ey kunler size bola kungesh bashniza doga .

Men bisey merak idirim. sizde neden erkekleriniz muslum olmasina ragmen chok serbesttir? biz shamanlarda erkekde gizda aynidir. ziyna oldimi ikisinede ayni ceza vardir. fakat turkey turklerinde bu durum neden boyle degil ? erkek her zaman temizdir ? giz hep kirlenir ?

0|0
1223

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında bizim özümüzde bu degil erkek ne yapsa ok kız kirlenir.Biz eski Türklerdeniz ama Anadolu Türkleri islamlaştığı için arap ve farsi etkileri oldugu icin orf adetlerimiz boyle eski Turkler Kız ve Erkekler esittir ve istediklerini yapabilirler hatta bayanlar at ustunde savasırlarmıs keske ozumuze donebilsek bırakın arapcılıgı baskaldırın muslumanız cunku GökTanrı dini ve İslamiyet birbirine benzerlikler olduğu için :)

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 22

• Bizde ılımlı islam diye bir şey çıkardılar. Bu parti iktidara geldiginde ilk iş olarak zinayı suç olmaktan çıkardı. Yani bizde zina kanunen serbest ve dinen yasak olmasına da kimse bakmıyor. Hükumet ise Şimdilerde işin cılkını çıkardı, ılımlı islamdan vazgeçip zoraki islam yolunda ilerliyor. Bunlar hep Amerika'nın oyunu. :))

3|1
    0|0
  • Sen buraya bakma

Azınlık var burda seçmece hepsi =)) Biri çıkıp ben erkek arkadaşımla ilişkiye girdim diye soruyorsa o herkes giriyor demek değildir aybalam

1|0
    0|0
  • şamanizmde insanlar ruhlarla insanlar arasında iletişim kuracağına inandıkları için kadın ve erkek aynı cezalarla kaşılaşabilir. şamanizm ile müslümanlığı ölçüştürmek ya da bir araya getirip kıstasları belirlemek mantık dışıdır. Dinler ve inanışlar karşılaştırılarak yaşanmaz. saygı duymak her dine ya da inanışa mensup olan kişilerin yapması gereken tek şeydir.

1|0
    0|0
    • islam erkeklere zinayı serbest bıraktı da benim mi haberim yok

• Kimsenin inanışını bir başka kişi yargılaymaz, islam bunu söylüyor... o yüzden soran arkadaşım ve sen floridaperisi inanışınız ne olursa olsun önce saygı duymanın gerektiğini unutmayın. Ben zina serbest mi dedim?

• Saygi duymadigim shey siz insanlar shanslisiniz haq dininiz var diye ama neyden uymaysiniz.qi?

• batı özentisi oluyor evlenmeden de sabır etmek zor heleki bu zamanda

1|0
    0|0
  • Ben cevireyim ;

Ben birşey merak ediyorum,sizde erkekler müslüman olduğu halde neden bu kadar serbest ?Bizim buralarda erkeklerde kızlarda aynıdır,zina oldumu ikiside cezalandırılır.Fakat TÜRKİYEDE bu durum neden böyle değil? Erkek her zaman haklımıdır(temizmidir)? kız her zaman pismidir suçlumudur ?

Arkadaş azeri.

3|1
    0|0
  • Bu kadar cevap var kimse durumu kurtaramamış anlaşılan. Bizde islamiyet sözde kalıyor sebebi o. herkes ben müslümanım der ama kimse dininin emirlerini tam olarak bilmez, bilene de çok güzel muhalafet edilir burada, durum bundan ibaret.

1|0
    0|0
  • karaktersiz kişiler çoğaldı gerçek erkeklerede kızlar güvenemiyor doğaldır

1|1
    0|0
  • :D Haha :D Dur 5 yıldız vereyim.

2|0
    0|1
  • Вы правы

Haklısın.

1|0
    0|0
  • Sizde ne cezası var rus olduğunu söylüyorsun.

0|0
    0|0
    • bizde oldururler yhada ac birakirlar aile bunu yapani hayati boyunca... Redd-i evlad olur (ne diysiniz turkiycede bilmirem) choq yasak... giz ve erkeq icun farkedmei bizde..

• Hatun Sibiryalı beyler, ayık olun.

0|0
    0|0
  • her erkegı adam sanmayın lütfen çakalında erkegi var arslanında

0|0
    0|0
  • :) türkiyede böyle bir durum var.erkek yaparsa delikanli.kiz yaparsa kötü şeyler derler.

ben onu birakip sen kazak türkü müsün merak ettim yada azeri

0|0
    1|1
    • men yakutian... yakutsk ..

ama siz neden Quran'a uymiyoniz, cogunluk erkeklerde yaparsa delikanli olur misali.?

• sen napacan?

0|1
    0|0
  • nerelisin merak ettim

0|0
    0|0
    • evet doqri .

• sen hep türk erkeklerını elestırmıssın mesela birazda türk kızlarını elestırmek lazım bence cok trıp atıolar acayıp bır egoları var napcaz bılmıorm tabı bu bazılarında bole genelleme yapamam

• bilmem olabilir...

0|1
    0|1
  • yahşi cazibe seni men eskiden izleridim, hamımız izleridik, lakin niye güleridik onu heç bilmerem

0|0
    0|0
  • Ne bilelim aybalam..

0|0
    0|0
  • biz shamanlarda erkekde gizda aynidir.Niye sen şaman mısın kardeş?

0|0
    0|0
  • İlişki olduğu zaman neden ceza çekiyorsunuz, önce bunu sorgula ?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 12

• iyi günler sana da

her müslüman aynı değil, şamanlarla müslümanları kıyaslamak da doğru değil. inancına göre yaşayan da var bunu sadece göstermelik yaşayan da. kimin imanı, inancı sağlam biz bilemeyiz ve karar vermeye de hakkımız yok.

herkes kendi yaptığından sorumludur, neye inandığı, nasıl yaşadığı onu bağlar.

zina ikisine de zina normalde ama kim ne kadar umursuyor ne kadar inancına göre yaşıyor durum değişiyor.

din olarak bakmasak kadın bunu yaptığında kötü erkek yapınca normal görünmesi ataerkil toplumun erkeklerin herşeyi yapmaya hakkı varmış gibi görmesinden kaynaklı bir sorun malesef.

1|0
    0|0
    • men qıyaslamiyom. islam haq din ama qimse uymiyor oralarda ?:(

• sapık heryerde sapık, cahil heryerde cahildir.

• maybe right .:P

• Müslümanlarda Türkiye neden çok serbest?

Ben bir'şey merak ediyorum. Sizde neden erkekleriniz müslüman olmasına rağmen çok serbesttirler? Bir şamanlarda erkekte kızda aynıdır. Zina oldu mu ikisinede aynı ceza vardır. Fakat Türkiye Türklerinde bu durum neden böyle değil? Erkek her zaman temizdir kız hep kirlenir?

Doğru mu anladım beyler?

2|3
    0|0
  • Bi bok anladıysam arap olayım :/

1|2
    2|1
  • genel olarak türk kadınlarının hakkını savunmayı geç, ataerkillliği savunacak kadar cahil ; türk erkeğinin ise kadınlar öğrenmesin gözü açılmasın diye gerçeklerin üstünü örtecek kadar yobaz olmasından kaynaklanıyor. dinden ötürü değil bu durum;bağnazlıktan ötürü. bağnaz bir insanı her türlü numarayla oltaya getirip hamur misali şekil verebilirsin.

2|0
    0|0
    • +1 .. men savundim cunkim sizin gizlar bize benzeyo ve chok seveyrem sizin qizlari .

• Sana da iyi günler kardeş.

Şöyle izah edeyim sana durumu;

Bunun başlıca sebebi yetiştirilme tarzımız ve ataerkilliğin baskın çıkması. Misal, bi ailenin, 1 erkek 1 de kız çocuğu vardır. Baba "oğlum, göster bakalım amcalara bamyayı" derken kıza "kapa kız bacaklarını" der. Aynı şekile kızın ömrü "aman kızım sen bizim namusumuzsun, evlenmeden yapma sakın" larla geçerken erkek sürekli "aslanım benim milli de olmuş, babasının oğlu işte" lerle geçer. Sonuç olarak; biz kızlar ne yapsak batar. Erkekler ne kadar hatun becerirse o kadar güçlü olur arkadaşları arasında. Güçleri çüklerinin işleviyle orantılı anlayacağın. Bi de "her avrat bana versin ama karımı bakire istirem" zihniyeti vardır ki hiç ona girmek istemiyorum, öyk.

1|0
    0|0
    • peqi siz gizlar uzulmeyeniz mi buna ?:(

• oih. belkin alemi deqistiremen ama oncen qendin deqis, sonran aileni deistir.. sen qendin deqistirir isen qendin qib temiz oglanlar,arkadeslar bulasan. yaninda sen qib dusunenler olar. mence sizin gizlar bizim gizlar gibi chok eyisinez ve en iyiye haq idersiniz :))

• böyle düşünmene sevidim. iyi olan, ırkına bakılmaksızın iyiyi hak etmeli bence de. ve, evet ne ekersen onu biçersin ama hayat bazen senden yana olmayabiliyor. onun dışında, yetiştirilmeden kastım gelecek nesiller içindi, bizden geçti artık zaten.

• bizim erkeklerimiz böyle malesef..erkek yapınca marifettir kızlar ise kirlenir.bu konuda Kur-an'ı değil batıyı örnek alırlar...

2|0
    0|0
  • Bizim erkekler Batı özentisi de o yüzden! :)

3|0
    0|0
  • Sen hangi türk lehçesini kullanıyorsun canım ? Kaysi turk tili bu?

1|1
    0|0
    • men 'yakutsk' danim. gendi dilimlen duydugum Turkceyi garistirdim . sadece gendi dilimce yazisham hich anlamaysiniz .

• Sizi chusenimen , turk tillerining hamisini azirak biliman lakin bizning turkiyeli turkler kop bilmaydu. yakut turklerini bilimiz. sizge jawabim ; turkiyedeki oglanlar Avrupa'yı yahsikorudu , Avrupalilar bilan ohshash bolishni hallaydu. ;)

• bizim dinimizde kız ve erkeklerin sorumlulukları farklıdır

1|0
    0|0
  • hah?

0|0
    0|0
  • bunun bir çok nedeni vardır. ben şöyle anlatayım. bir kızın bir erkek ile ilişkisi, kızın ailesi tarafından kabul edilmez bir usluptur. çünkü bir kız ile bir erkeğin sevgili olduğunu duyan ailesi komşularının dedikodu etmesinden korkar. hatta 'adı çıkmış 9'a inmez 8'e...' sözüde buradan gelir. bunun bir diğer etkenide islam kurallarının dışında olan bir ilişki olduğu için aile bunu kabul etmez. ama o aile erkek çocuğunun sevgili yapmasına kızmaz çünkü erkekler için 'aaa bak Ali'nin oğlu şu kızla sevgili olmuş, ailesine laf getirmiş' demezler.

0|1
    0|0
    • am sizin Kitab'a choq ters bu . :(

• choq toqri keshkem buna uyabilenseler. keshem bu ayedi sadce sizin giz uzerinte uygulamaysalar.

• aslında bu ayet her müslüman için geçerlidir. aslında bu çok iyi bir şey yani dinimize uymayan erkek ve kızların cezalandırılması gerekiyor. eğer bunlar tevbe ederlerse Allah onları affeder ve günahlarından arınır.

• Ah bide biz bilsek niye böyleyiz...

1|0
    0|0
Yükleniyor...