Korsanlar neden gozleri kor olmasa da gozune bant takar?

Bir belgesel de izledim. Aslinda cok mantikli aciklamasi var. Burada bilen var mi merak ettim.

Güncellemeler:
...

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçek korsanlar gerçekten de göz bandı takarlarmış. Gemide bir içeri, bir dışarı çıkarken gözlerinin hem aydınlığa, hem karanlığa alışması için bir yöntemmiş bu: Dışarıdayken bir gözlerini göz bandıyla kapatırlarmış; gemi içine girdiklerinde de göz bandını diğer gözlerine geçirirlermiş. Dışarıdayken kapattıkları gözleri karanlığa zaten alışmış olduğu için, içeride o gözlerini kullanırlarmış; bu sayede gözlerinin karanlığa alışmasını beklemezlermiş. :):

http://dosya.beyn.org/yazilar/korsan-karikatur.jpg

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Çünkü kaptanlar bir gözünü karanlığa alıştırır, kamaraya ve ambara şndiklerinde kapalı gözü açarlar, karanlığa alışık olduğundan hemen görür. Işıkta ise diğer gözü kullanırlar. Aynısını sniperler da yapar ;))

1|0
    0|0
  • Gece daha iyi görmek için

1|0
    0|0
  • Çünkü karanlık mağara ya da karanlık bir yere girdiklerinde gözlerinin karanlığa zaten alışmış olması karanlığa alışma süresini neredeyse 0 a indirir (gözler birbirleri ile uyumlu çalışır)

1|0
    0|0
  • Gözlerinin aydınlıktan karanlığa geçişlerde daha çabuk uyum sağlaması için :)

1|0
    0|0
  • Ufku göreceksen tek göz iyidir.

0|0
    0|0
  • gece karanlığa alışması için

0|0
    0|0
  • Yukaridaki aciklamalara inanmiyorum.
    Sizin dediginiz gibi kabul edersek, Sagat neden takiyor o zaman mk?
    Curuttum tezinizi.

0|0
    0|0
    • Sagat'ın gözündeki bant hakkında bi'kaç söylem var ama hepsinin temelinde gözünün hasarlı olduğu yatıyor. Biri Dan'ın babasının kavgada gözünü çıkarması, diğeri Bison tarafından deney esnasında çıkarılıp yerine siber göz takılması gibi. Korsanlıkla pek bi' alakası yok yani

• o zaman goz bandinin korsanlikla bir alakasi yok.

• Benim tahmince kendilerine korkunç görüntü vermek için ya da bir gözünü oyarlarsa diğerini kullansin diye saklıyorlardı

0|0
    0|0
  • korsanlar ile özdeşlemiş bir sembol olsa gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...