Neden insanlar o kadar aç fakir varken marka kıyafetler pahalı telefonlar kullanır?

sonrada neden kötülük çok oldu der sen önce özendirirsin sonra düşene el uzatmazsın kötü tabi çoğalır sonra bunu sorgulamak ne kadar doğru neden?

0|0
46

En İyi Erkek Görüşü

• Şahsi düşüncem: Sosyal Baskı sebiyle olabilir.
    Aslında onlarca sebep sayabilirim. Ama en etkili olduğunu düşündüğüm sebep budur. Her hareketimizin çocukluğumuzdan bugüne dek bak şunun şusu var, şuna kız vermezler, şöyle olursan seni almaz, şu şu içi başarmış sen niye yapamıyorsun... ve asıl etken "görmemiş insan" müsvettelerinin nereden kazandıkları belli olmayan paralarla olmayanları ezmesi. Her ezilen günü geldiğinde intikam almak istiyor bence. Ama farkında olmadan kendisine yapılan kötülüğüm aynısını oda bir başkasına yapıyor. Haliyle bir reaksiyona sebebiyet veriyor bu durum (Benzetmek gibi olmasın ama osuruk kokusu gibi yayılıyor diyebiliriz, ya da difüzyonla... ((yorum size kalmış)). ata sözleriyle de destekleniyor Örn:"Besle yetimi... sin... ünü ;) Örn2: acıma acınacak hale düşersin... vs.. vs.. Şimdi sorsan bu marka takıntılı insanlara onlarda diğer tüm insanlara görmemiş derler. Oysa görmeyen ve çocukları olduğu zaman pipilerini koparanlar taa kendileri ama farkında değiller yazıkki :P.. Durumun sonucunu sen zaten özetlemişsin. Toplumsal değilde evrensel bir çöküntü içerisinde olduğumuz aşikar. Bir musibeti yaşamadan en geç 999'uncu nasihatta insanlarımızın akıllarını başlarına almaları dileğiyle...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Nankörlük

0|0
    0|0
  • Adaletini zikim dünya

0|0
    0|0
  • Ben en cok asgari ucret alan ama cebinde 2 bin liralik telefonla gezen arkadaslara hayret ediyorum

0|0
    0|0
    • aynen onu bende merak ediyorum

• ne kadar doğru olursan o kadar insanı eleştiriyorlar her şekilde yanlış anlıyorlar

• Meyve veren agac taslanir diye bosuna dememisler 😊

• Görgüsüzler

0|0
    0|0
  • Türkiyede fakir yok.
    GSMH kişi başı 10bin doların üzerinde haberin yokmu?

0|0
    0|0
    • fakiride bol zenginide

• 400 500 1 milyar ı asgari ücrete rağmen alıyorsa saçma bence madem karnı doyuyor doymayana yardım etsin böylece kötülük azalır lafla değişen olmaz

• zengin değilim ama çok zengin olsaydım bu dediklerini yapmayı çok isterdim.
      o mutluluğu görmeyi

Kızlar Ne Diyor 4

• Vicdan ölümü bircogumuz icin coktan gerceklesti. Mazlumun sömürülmesi cebimizde yer aliyor, iletisimde kullaniyoruz.
    Zorunlu olanlarin izahi belki vardir da bir de tercihler var ki onlarin izahi bulunamamistir.

0|0
    0|0
  • Cunku benciliz.. egomuzu tatmin etmekten insanlari goremiyoruz.

0|0
    0|0
  • Dogru dedigin

0|0
    0|0
  • Sanki elinde bir milyarlık telefon yok da...

0|0
    0|0
Yükleniyor...