İzlediğiniz filmi nasıl değerlendirerek puan verirsiniz?

Çoğu zaman izlediğim filmlerin IMDB puanına bakarak izlemeye dikkat ediyorum , bu puanları da izleyen kişiler veriyor zaten.
Peki neye göre veriyorlar bu puanı...
Siz filmi izledikten sonra puan verirken nelere dikkat ederek 1-10 aralığında puan verirsiniz?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• IMDB puanına pek dikkat etmişliğim yoktur. Sonuçta puanlamaları incelersek bir çok filmde 1 ve 10 puanların verildiğini görebiliyoruz.

Meta gibi sitelerde güvendiğim eleştirmenleri (kullanıcılar) takip ediyorum. Bunların da bir çoğu benimle aynı yaş aralığında ve film kültürü aşağı yukarı aynı olan insanlar. Bu da bir nevi filmden beklentilerimizi ortak paydada buluşturuyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Vayyyy bende aynı kafadayım. İmdb telefonumdaki en çok kullandığım uygulamadır. Film notlarını kendimce bir denkleme soktum ve şuana kadar hiç yanılmadım. Eğer sitede film 7 üstü not aldıysa mutlaka izlenmeli derim ve %90 da iyi film çıkar. 6-7 Arasıysa izlemek lazım. 6'nın altındaysa zaman harcamak riskli :) Filme not verirken beni nekadar etkilediğine oyuncu performansına kamera açılarına özelliğklede dialoglara bakarım.

1|0
    0|0
  • senaryo, yönetim, oyunculuk, müzikler.

1|0
    0|0
  • Önce senaryosu
    Son senaryonun nasıl işlendiği
    Oyuncuların performansı
    ve filmin bitişi

1|0
    0|0
    • O filmin bitişleri beni öldürüyor.
      Gone Girl 'ü izlediysen bitişi hakkındaki yorumunu rica edebilir miyim?

• Rica ederim ne zahmeti:)
      film izlemeyi severim vakit buldukçada izlerim

• Yorum için zahmet olacak :)

• imdbönemli tabi ama pek takmam

0|0
    0|0
  • Genel olarak beğeniyle göre zevk meselesi gerçi

0|0
    0|0
  • hmm ben hiç vermem

0|0
    0|0
  • Film olduğunu ve filmi yapanların
    bizlere hizmet ettiğini
    düşünerek yorumlarım.
    Türk filmleri bunun dışında tabi.

0|0
    0|0
  • bakma zaten yanıltıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Imdb puanına hiç bakmam. Çoğunluğun beğendiği şeyi ben de begenecegim diye bir kaide yok :)

1|0
    0|0
  • Ben genellikle yorumlara bakarak izlerim filmleri :)

0|0
    0|0
    • Evet sinemalar. com da güzel yorum yapan kişiler olabiliyor :)

• Aynen öyle ama bazen başkalarının beğenmediği film benim Hoşuma gidebiliyor :)

Yükleniyor...