Sosyalizm ne demektir?

Bunun tanımını kendi anladığınız şekilde izah edermisiniz.. siz sosyalizm deyince ne anlıyorsunuz?

ya da kelime anlamı olarak sosyalizm ne demektir?

0|0
1|9

En İyi Kız Görüşü

• Sovyet Rusya geliyor aklıma.

Açıkçası benim sevdiğim bir yönetim biçimi değil. Sosyalizm bireyleri temelde eşit tutma amacı. Ama bireylerin eşit tutulması herkesi fakirlikte eşitlemek demek olduğundan (sınırlı kaynaklar) bana hitap etmiyor. Koyu kapitalist de değilim, dağılımlar daha insani hale getirilebilir, sosyal kapitalist devlet olunabilir (iskandinav modeli) ama sosyalizm... sevemedim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• günümüzdeki sosyalizim sadece sanal ortamda ki sosyallik

1|0
    0|0
  • kâra dayalı sistemindeki özel mülkiyet yerine ortak mülkiyetin, sermayeyi elinde tutan azınlık kitlenin kendi istekleri doğrultusunda üretimi yönlendirmeleri yerine toplum için, planlı üretimin yapılması gerektiğini savunan siyasal sistem.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Toplumdan yana bir düşunce ve yönetim sistemidir.

0|0
    0|0
  • Sosyalizm = katılımcılık anlamını taşır. sosyalist ise katılan. yani izm olduğu zaman bir düşünce bir eylem , ist geldiğinde ise yapan uygulayan kişi...

0|0
    0|0
  • Fakirler, Teröristler Canilik, Din düşmanları... Bunlar geliyor aklıma.

0|2
    0|2
  • 0|0
    0|0
  • Dünya da ki en saçma ve ütopik yönetim sistemidir.

0|0
    0|0
  • bütün yetkilerin devlette olduğu ve tüm bireylerin devlete çalışmasını bunun karşılığında devlet tarafından karınlarının doyduğu bir sistem. ama sosyalizm artık çökmüştür. çin , k. kore, küba bunlar sosyalizmle yönetilen ülkelerdir. ve hepside aç yoksul milletlerdir. en iyi yönetim şekli bana göre demokrasidir.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...