Ülkeyi kalkındırmak için para mı, eğitim mi önemli?

Ülkeyi kalkındırmak için para mı, eğitim mi önemli?

0|0
17|19

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• inanc denince herkes eksiliyor. ne tuhafsiniz? evet insan bir seylere inanmadan tutunmadan yasayamaz. inancinin kurallarina uymadan insan olamaz. ne merhamet olur ne vicdan. inanc insani kendine amac koymaya zorlar. o amac icin calisirsa insan ülke kalkinir. ama insanda inanc yoksa tutunmuyorsa hic bir seye ve her seyi bosveriyorsa ozaman neye yarar? kime faydasi olur? ozaman tabi kalkinmaz ülke. saglam bir inancla baslar her sey..

0|1
    0|0
  • eğitim için para gerek eğitimin meyvelerini alabilmek için de para gerek ama parayı doğru kullanacak bilinçli insan gerek.

1|1
    0|0
  • eğitim için tabi ki para gerekir ancak eğitimsiz kesinlikle ülke kalkınamaz. eğitim-öğretimin düzgün işlemediği ülkeler zamanla kendini başka devletlerin himayesinde bulabileceklerdir. ancak eğitim içinde gereken para tekrar eğitim vererek başkalarına bir şeyler öğreterek de kazanılabilir.

0|1
    0|0
  • İnsanlık-Vicdan-Allah korkusu. Bunlar olmasa ne eğitim ne para kar etmez.

1|1
    0|1
  • egitim

0|1
    0|0
  • Eğitim şart ~~

0|1
    0|0
  • İkisi de birbirine bağlı.İkisine de ihtiyaç var.

Eğitim olmadan para - para olmadan eğitim olmuyor maalesef

Eğitim = para

0|1
    0|0
  • Paradır çünkü ülkemizde çok sayıda beyin göçü var .

0|1
    0|0
    • ama çelişmiyormu bu cümleniz? Beyin göçü önemli ise kalkınmada, bu eğitimli bireylerin ülkemizde olması anlamına gelir.Parayıda kullanacak, yön verdirecek kişiler eğitimle ancak yetişebilir...

• eğitim sonra para. eğitimi alan bilinçli insan parayı nasıl harcıyacgını bılır

0|1
    0|0
  • eğitim kesinlikle cahil olduktan sonra para ne yapsın eğitim olucakki o para doğru değerlendirilsin

0|1
    0|0
  • tabi ki eğitim.

0|1
    0|0
  • insan olmak durust olmak okumakla adam olunmuyor bu devirde

0|1
    0|0
  • beyin göçü engellenirse eğitim.

0|1
    0|1
  • para

0|1
    0|0
  • eğitimdir

0|1
    0|0
  • eğitim olursa ülke aydınlanır..aydın gençler olduktan sonra paranın lafı bile olmaz..hiçç:)

0|1
    0|0
    • Ee maden işçileri okumamış etmemiş ama kafalarında ışıklı şapkalarla geziyolar yani aydınlar.. hani eğitimle aydın olurdu gençler noldu apişip kaldın demi

• laa gece gece ağzımı bozma benim..deget :p

saf adam o işci dediklerine laf atanmı oldu..onlar ezilerek geliyor biyerlere elin gavuru çalışarak okuyarak geliyor..bizimkilerin neyi eksik..onlarda okusa ..biryerlerde söz sahibi olsalar ülke nebiçim aydınlanırdı..anladın kapiş

Erkekler Ne Diyor 19

• doğru eğitim parayı da peşinden getirir

1|1
    0|0
  • Bunun cevabı şu soru cevabı içinde geçiyor. Kurtuluş savaşı sonrası eğitimle kalkınan Türkiye mi yoksa IMF nin verdiği borçlarla kalkınan Türkiye mi ? cevabı sen düşün ver :)

1|1
    0|0
  • İMAN' dır .. İman' ın içinde de Eğitim zaten vardır .. Bkz: İKRÂ ..

4|1
    1|2
  • PARA, tabiki para olursa tahsil,ögretim egitimide zaten anne,babadan alıyorsun ,dünyakadar fakülte,ünüversite mezunlarımız var paraları olsaydı hepsininde iş yapma imkanları olurdu parası olan kişin kafası iyi çalışır çalışmasa bile yönlendiriler,

0|1
    0|0
  • ülke borsaya bildirmeden para basar ve bunu eğitim ve her okuyon cocuğa yardımda bulunsaydı şuanda avrupanın lideri bizdik norveçte aynen şekil bu borsadan bağımsız her okuyan öğrenciye harçlık veriyor devlet ve her doğan cocuk başınada 3oo euro verıyorlar

0|1
    0|0
  • parasız eğitim.

1|1
    0|0
  • Ülkeyi kalkındırcak olan devlettir, hükümettir.

Ülkenin başındakiler ne kadar iyi yönetirse milletine yön verirse o ülke o kadar kalkınır, yücelir.Ben parti tutmam yanlış anlamayın ama bakın son 10 yıla Türkiye evrim geçirmiştir.Her konuda eğitimde, teknolojide, sağlıkta bunların sebebi devlettir, hükümettir.

0|1
    1|0
  • Eğitim için para gerekmiyor mu ?

0|1
    0|0
  • ikiside gerekli. Biri olmayınca diğeride olmaz...tavuk ve yumurta hesabı gibi.

0|1
    0|0
  • Ülkemizi kalkndıracak şey daha fazla rus kadındır.Sonra ukrayna,ne bileyim portekizli falan. ha bide eğitim

0|1
    0|0
  • her ikiside geleklidir

0|1
    0|0
  • Tabi ki eğitim. Araplara baksana para içindeler ama hey hey.

0|1
    0|0
  • Bana göre eğitim :)

0|1
    0|0
  • eğitim üretimi oluşturur orantılı..

0|1
    0|0
  • elbette paradır..

bak araplara:D

adamlarda beyin yok ama boyuna petrol var.

0|1
    0|0
  • Birlik beraberlik gücüdür, Libyada para vardıda noldu?

0|1
    0|0
  • eğitim sayesinde gelen paradır.

0|1
    0|0
  • biriniz iktisadi anlamda kalkinma ne demek biseyler okusun.

0|1
    1|0
  • Bir ülkenin gelişmiş bir ülke olup olmadığını anlamak için bakılacak 2 unsur vardır. Sağlık ve eğitim. Tabi bunlarla paralel olan sosyo-ekonomik yapı, sosyo-kültürel durum, insanların refah düzeyi vs de önemli.

0|1
    0|0
Yükleniyor...