Arkadaşlar Türk Millet'i olarak neden Tarih'i sevmeyiz?

Tarih derslerinde herkes uyuyor sebep ne?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• tarih diye kısıtlamamak lazım. sözel dersleri ezberden anlat-geç yaparsanız ilgi çekmez. bende öğretmenim, gayet güzel dinliyorlar çünkü artık yeni nesil öğretmenler işi biliyor. kendimizden biliyoruz :)

0|1
    0|1
    • haklısınız hocam. Bende tarih öğretmeni olmak istiyorum ama sınıfta tek tarih dinleyicisi ben oluyodum her zaman :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Biraz bizim bilinçsiz büyümemizden biraz da Tarih Hocalarımızın daha doğrusu müfredatın içeriğinde problem var. Üniversiteye geldiğimde ilkokulda lisede ve dersane de öğrendiklerimin çoğunun yalan ve saptırılmış oldugunu öğrendim. Küçük yaşta araştırmacı ruhu öne çıkarmak gerekir her çocukta.

0|1
    0|0
  • Ben cok severim bana tarihi sevdirende lisede ki tarih hocamdir. Oyle bir anlatirdi ki olayi bizzat yasiyormusum sanirdim. Tarihi sevdirmek birazda dersi veren hocaya bagli yani.

0|1
    0|1
  • Valla okulda masal anlatıyorlardı, sıkılıyordum

0|1
    0|1
  • İyi bir anlatıcı bulunmuyor pek, genel bu yüzden bence. Tarih, coğrafya gibi dersler anlatilirken öğrencilerin ilgisini çekecek videolar, fotograflar falan kullanilmali. Yani anlatılanlar gorsellerle desteklenmelidir. Hem anlatici anlatirken istekli olmali hem de dinleyen ogrenmek icin istekli olmalidir.

0|1
    0|1
  • Ben çok severim ama bence ilk olarak tarihçiler gerekli önemi vermiyolar kendi derslerine

0|1
    0|1
  • Dersteki ve gerçekteki çok farklı

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben seviyorum. Okuduğumda sanatsal bir roman kitabı gibi geliyor. Tüm olaylar gözümde canlanıyor ve film gibi keyifli bir hale dönüşüyor.

0|1
    0|0
  • tarih okudum ben
    çok severim :D

0|1
    0|0
  • Salağız.

0|1
    0|0
  • Ben seviyorum

0|1
    0|0