Ahmet Kaya için neler söylemek istersiniz, en çok dinlediğiniz şarkısı hangisidir?

bir Ahmet Kaya belgeselinde de denildiği gibi 5 yaşında inşaat'dan bulduğu sigorta telleriyle bağlama yapıp kümesteki tavuklara şarkı söyleyen öyle samimi bir adam.

Benim kişisel fikrim stilinde ikinci bir adam daha yok bu ülkede, o kadar özel bir insan benim gözümde.

Müziğine gelince, hayatta herkes bir gün mutlaka dinlemediği, kıyıda köşede kalmış bir ahmet kaya parçası ile karşılaşacak bence.

Bu da benden size gelsin...

https://www.youtube.com/watch?v=lnsPtiLGNVU

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ahmet Kaya hem muhalif hemde star olabilen tek sanatçıdır bu ülkede...

Kolay değildir bu hem şarkılarım dağlara diyeceksin hem star olacaksın... Ve dönemin savaşına kanına rağmen barış diye haykıracaksın her platformda...

Sadece bu mu inanca saygı düşünceye özgürlük konserleri vereceksin...

İnsanlar nasıl kot pantolunu ile giriyorda türbanlıda başörtüsü ile girebilmeli diyeceksin..

Şarkıları sokağın şarkılarıdır ve hala sokaklarda hem müzikal hem toplumsal anlamda gunceldir ve öyle kalacaktır..

Gibisi bile gelmeyecek bir halk ozanı...

En sevdiğim şarkısı yok... Hepsinin yeri ayrıdır severek çalıp söylerim...

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Kafama sıkar giderim
    Nerden bileceksiniz vardi sanırım hatirlamiorum

0|1
    0|0
  • Her şarkısını çok anlamlı ve normal olarak söyleyemediği sıkıntılarını besteleriyle şarkılarıyla halka seslenmiş ve masum suçsuz olduğunu ordan halka bizlere duyurmak istemiş. Ama yaşarken değilde öldükten sonra değer kazanması ne kadar da üzücü bir durum

0|0
    0|0
    • yaşarken kim değer görmüş ki ahmet abi görsün :-(

• aynen öyle :/ bende de aynı durum var.

• umarım görürüz diyelim o zaman :-)

• arka smahalle

0|0
    0|0
  • Kafama sikar gdrm
    Pencersz kaldm anne

0|0
    0|0
  • öyle bir yerdeyimki

0|0
    0|0
  • butun parcalari cok kiymetli cok anlamli bence. ayrica kendisi adam gibi adamdi.

0|0
    0|0
  • al sana bir bombacı dinleyen daha

0|0
    1|0
    • neyi ima ettiğini anlamadım, çirkin bir ithamsa eğer sonsuza kadar kalmanız dileğiyle

Erkekler Ne Diyor 7

• Gerek tarzı gerek duruşu çok sevdiğim sanatçılardan bir tanesiydi.
    Her yorumu çok değerli benim için.
    Bu aralar Hep Sonradan yorumunu dinliyorum.

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Mekanı cennetin yakınından bile geçmez inşallah!!! Sadece bunu demek isterim ve polemiğede girmek istemem. Fikir sadece fikir

1|1
    0|0
    • bir insanın ölümü üzerinden kötü sözler söylemek için gerçekten kötü bir insan olmak gerekiyor, mezar kazan kediden farkınız yok gözümde, bu da bir fikir...

• @mezarcı23 . Paşam ben kürtlere en ufak lafım yok. Benim arkadaşlarımda var kürt. Ahmet Kaya'nın yeğeni ile aynı okulu okuduk. Adam gibi adamdı milliyeyçiydi. Farkı uçurumu görebiliyormusun? Anlatmak istediğim ile anlaşılan farklı galiba..

• pkk sempetizanı olan her çocuk bizim devletimiz sayesinde olmuştur insanlarımızı kaybedyrz durmadan seni onlara düşman eden sistem ile onları terörist yetiştiren bir sistem var

• bir kaç şarkısı hariç hepsini dinlerim diyelim

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=SZhnMxzwbB4 tüm insan olamayanlara gelsin

0|0
    0|0
  • Ben bu adam pkk yandasimi degilmi
    Bugüne kadar cikaramadim (fazlada umrumda degil) zaten herkesde baska birsey diyor. Ama bildigim bise varsa bu adamin sesi hic bir sanatcida yok.
    Not: en köklü ülkücüsünin bile dinledigini bilirim

0|0
    0|0
    • orasını hiçbir zaman bilemeyeceğiz, dinleyenler var gizli gizli hemde

• Bunun üstüne bir sigara yakip odam kirec tutmuyoru dinlicem simdi sart oldu. d

• 1. ciyi açtıysan ikinciyide açacaksın demektir.

• bir çok şarkısını severim. ülkenin en büyük sanatçılarından biriydi.

0|0
    0|1
Yükleniyor...