Sizce ölümsüzlük mümkün mü?

Evet bu konuda fikirleriniz neler?

0|0
64120

En İyi Erkek Görüşü

• hücreler yenilenirse bir yere kadar... ama araba çarpsa yine ölür yapacak bişi yok ^^

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 64

• Mumkundur bakiniz sebahattin aliye hala hatiralrda ve yasiyor gb aramizda olumsuzlugu beseriye cekmek sacmalik zaten

0|0
    0|0
  • كل نفس ذائقة الموت..
    Her nefis olumu tadacaktir.
    Manevi anlamda düşünürsek bence fatih sultan mehmet hala olmedi..

0|1
    0|0
  • tabikide mümkün. yazdıklarımızla, çizdiklerimizle, anlattıklarımızla, anlatamaya çalıştıklarımızla, farklılıklarımızla, topluma kazandırdıklarımızla, evlatlarımızla ölümsüz oluruz belki. belki tuttuğumuz günlükle, kullandığımız eşyayla, kokumuzla ölümsüz oluruz.

0|1
    0|0
  • Ölüm yaşayanlar içindir. ölen kişiler ölümsüzdür. ölümden sonraki hayat onlar için bakidir. ölümsüzlük sadece yaşamayan- hayat sahibi olmayanlar için vardır. yani ölümsüzlük kavram karmaşası sayılabilir.

0|2
    0|0
  • Degil. Olucez.

0|0
    0|0
  • mümkün olmadığı görüşündeyim.
    zaten olacağı varsa da olmasın. ölümlü olmak, hayatın değerini daha iyi anlamamı sağlıyor (bazen)

0|1
    0|0
    • Aynen öyle insanlar ölümsüz olsalar yatarlar hep nasilsa bigun sahip olurum kafasiyla yasarlar para diye birsey olmaz. Duzen olmaz. Hayatin anlami dedigin sey cok guzel bir yorum.

• aynen öyle
      tesekkurler :)

• gelecekte doğal yollarla ölümün önüne geçilebileceğini düşünüyorum ama bu bile ölümsüzlük değildir bir insan en fazla kıyamete kadar yaşar ama bir ihtimal maddi boyutları aşıp sonu olmayan kıyameti olmayan bir dünyaya erişebilen birisi ölümsüzlüğü elde edebilir

0|0
    0|0
    • Diger bulucagi dunya veya gezegende su ates toprak ve hava yoktur bunlari yaratan kisi Allah'tir bunlar olmadan insan yasayamaz. Sadece dunya degil evren yok olucaktir.

• Öldükten sonra zaten ölümsüz oluyoruz. Yani benim inancıma göre öldükten sonra sonsuzluk başlıyo. Sonra gelsin cennette avokadolar

0|1
    0|0
  • ahirette olumsuzuz

0|0
    0|0
  • Simya zamaninda olumsuzluk cok arastirilmistir. Bir rivayete göre daha önce ölümsüzlük formulu bulunmus fakat kaybedilmistir. şu an ki bilime gore bu imkansizdir. Dinen bakarsan HER INSAN OLUMU DEGIL TOPRAGI TADACAKTIR. Kuran-ı Kerimde zaten beden ölümünden sonra ki yaşamdan bahsediliyor. Aslında hepimiz ölümsüzüz :)

0|0
    0|0
  • :D benden uzak olsun

0|0
    0|0
  • Değildir, hastalik açısından çözümü bulunsa bile araba çarpması, kurşunlanma gibi ani ölümlere çare bulamazsın. Bu yüzden mümkün değildir.

Ama bunu yazarken fark ettim bir adet yedek biyonik beyin takılsa herkese olabilir :S bilemedim şimdi

0|0
    0|0
  • Bana kalırsa mümkün, ama ölümsüz olan/olacak insan sayısı bir elin parmağını geçmeyecek. Ha tabi ölümsüzlüğü de kıyamet gününe kadar sürer.

0|0
    0|0
  • bu soruyu ciddi anlamda mı sordun bilmiyorum ama canlı kalabilmemiz için canlılık fonkiyonlarımız devam etmesi gerekli solunum yapmak, enerji üretmek, protein sentezlemek vs. eger dış veya iş etkenler sonucu fonksiyonlarımızı yitirdiğimizde ölüyoruz. yani ölümsüzlük kesinlikle mümkün değildir..

0|0
    0|0
    • Cok zekisin cok ciddi bir aciklama yapmissin hayatta kalabilmemiz icin solunum yapmamiz gerektigini anlattigin icin tesekkur ederim

• böyle bir soru sorup insanlarla dalga geçiyor olman açıkcası beni çok güldürdü. bişeyler öğrendiysen ne mutlu sana.

• Tamam bagyann

• Hepiniz öleceksiniz ahshhshs

0|0
    0|0
  • hayır değil, 17. yy öncesinde simyacılar ölümsüzlük iksirini bulmaya çalışmışlardır ve başaramamıslardır

0|0
    0|0
  • değill

0|0
    0|0
  • Boşuna uğraşma eninde sonunda her canlı ölümü takacak. kendini alistirsan iyi olur.
    Güzel kardeşim : )

0|0
    0|0
  • Tabiki mümkün değil. Simya zamanınınbittiğini sanıyordum.

0|1
    0|0
  • saçma

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    44

Erkekler Ne Diyor 119

• Ölümsüzlük mevcut tabi ki. :):

www.hakem34.com/.../...mal-atat%C3%BCrk_525502.jpg

3|9
    2|8
  • Carbon formundan meydana gelmiş amino asit içeren canlılar asla ölümsüz olamaz... Genetiğimiz bizi meydana getiren, amino asit ve fosfor dengesini bozulmadan bir noktaya kadar taşıya biliyor.. Ondan sonra çürüme ve çözülme süreci başlıyor sonuçta ölüm geliyor..

0|0
    0|0
  • LOKMAN HEKİMİN ÖLÜMSÜZLÜK İKSİRİNİN HİKAYESİ

Şahmeran Ve Lokman Hekim Efsanesi

Vaktiyle binlerce yılanın yaşadığı bir mağaraya yanlışlıkla giren bir adam yılanlar tarafından padişahları Şahmeran'a götürülür. Şahmeran adama canını bağışlayacağını ancak kendisini misafir etmek zorunda olduğunu söyler. Yerini bilen birini
    serbest bırakarak kendi hayatını tehlikeye atmak istememektedir. Şahmeran ona çok iyi davranır. Adam bir dediği iki edilmeden bütün ihtiyaçları sağlanarak yaşamakta günlerinin büyük bölümünü Şahmeran'la sohbet ederek geçirmektedir.

Ne kadar rahat da olsa gerçek dünyadan uzak bir mağarada süren bu hayattan sıkılan adam bir gün yeryüzüne dönmek için Şahmeran'dan izin ister. Şahmeran adama güveninin tam olduğunu yerini kimseye söylemeyeceğine inandığını belirterek gitmesine izin verir. Ancak kendisini gördüğü için vücudunun pul pul olacağını bu yüzden vücudunu kimseye göstermemesi gerektiğini de tembih eder. Yeryüzünde normal hayatına dönen adam Şahmeran'ı gördüğünü hiç kimseye söylemez.

Bu arada padişahın kızı hasta olmuş tedavisi için bütün ülke seferber edilmiştir. Kızın iyileşmesini en çok isteyenlerden biri de vezirdir. Gerçek amacı kızla
    evlenip oğlu olmayan padişahın yerine ülke yönetimini ele geçirmek olan vezir bütün büyücüleri toplayarak bu hastalığa çare bulmalarını ister. Büyücülerden birisi Şahmeran'ın bulunup öldürülmesi ve vücudundan alınacak bazı parçaların kaynatılıp içirilmesi durumunda kızın iyi olacağını söyler.

Şahmeran'ı bulabilmek için de vücudu pullu kişilerin aranması gerektiğini ekler. Vezir ülkedeki herkesi zorunlu olarak hamama götürüp soydurarak Şahmeran'ı gören kişiyi bulur. Adam Şahmeran'ı öldüreceğini vaat ederek mağaraya gider. Şahmeran'a bütün gerçekleri anlattıktan sonra ne yapması gerektiğini sorar. Şahmeran: "Ölümümün senin elinden olacağını zaten biliyordum" diyerek kendisini öldürmesini ancak bunun gizli tutulmasını ister. Çünkü öldüğü duyulursa dünyadaki bütün yılanlar insanlardan öç almaya kalkacaklardır.

Dah

0|0
    0|0
    • Lokman Hekim Efsanesi II
      Adana ve çevresinde yüzyıllardır yaygın olarak Lokman Hekim efsaneleri anlatılmaktadır. Bunlardan bir tanesi şöyledir:
      Lokman Hekim inanışa göre bütün hekimlerin piri üstadıdır. Her çiçeğin her otun özelliklerini tanıyan Lokman ilaç yapar dertlilere deva bulurmuş. Bütün dünyayı dolaşmış. Çukurova'ya gelince ovanın bereket ve güzelliğine hayran olarak Misis'e yerleşmiş. Çevredeki bütün hastaları iyileştirmiş. Artık hastalığın ne olduğunu unutan Çukurovalılar ölümsüz hayatın peşine düşmüşler. Kendileri için ölümsüzlük ilacını yapmasını istemişler.

Lokman Hekim Çukurova'yı adım adım dolaşmış bütün bitkileri incelemiş. Bir gece dolaşmaktan yorgun düşmüş ve ulu bir çınarın altında uyuya kalmış. Bir ara bir ses duymuş: "Ey Lokman artık araman bitsin ben ölümsüz hayatın devasıyım. Bundan böyle insanlara ve hayvanlara ölüm yok". Lokman Hekim sesin geldiği bitkiye doğru yürüyüp koparmış.
      Bu arada Tanrı Cebrail'e

• en iyisi sitenin linki atayım bir oku cengizdamar.blogcu.com/.../9373455

• Öyle bir şey mümkün olsa peygamber efendimiz s. a. v ölmezdi.

Peygamber efendimiz ölüm döşeğinde yatarken Cebrail a. s geldi kendisine azrailin gelmek istediğini fakat kendisi ölmek istemiyorum der ise gelmeceyeğini söylemiştir. Peygamber efendimiz de Azrail görevini yerine getirsin demiştir.

Ve şu söz beni çok mutlu eder.

Ölüm güzel şeydir budur perde ardından haber güzel olmasaydı hiç ölürmüydü peygamber

0|0
    0|0
  • maddı ıse sorunuzun karsılıgı hayır.. allah dıyorkı her nefis olumu tadacak.. azraılı bıle oldurecek!!
    ha manevıyatsa karsılıgı cok az ınsan nasıp olur boyle seyler.. mesela ataturk! oldurebılecek bır serefsız varmı?

1|0
    0|1
  • İnancin olmadigi belli ki bunu soruyorsun.. her insan, cin, melek ve diger tumsonradan yaratilanlar ölümü tadacaktir.. yani Allah haric her varlik...

0|0
    0|0
  • Amerika ve rusya yillardir bunun ustunde calisiyor. Ruslarin yaslanmayi geciktiren bir ilac bulduklari soyleniyor. Amerikalilarda öldükten sonra vucutta ölüm nedeni olan hatayi giderip tekrar canlandirdiklari soyleniyor. Artik ne kadar dogru bilemem

0|0
    0|0
  • hayalde mümkün , diger türlü arkada iz birakacak is yapacaksin , kitap , resim , heykel , yazi , nesiller hatirlicaksa ve ölümsüzlüge erisilcekse valla ben hep ölümlü kalacagim kesin abicim :)

0|0
    0|0
  • Ölümsüzlük var ama ahirette olacak.

1|0
    0|0
  • كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَيْنَا تُرْجَعُونَ
    Kullu nefsin zâikatul mevti summe ileynâ turceûn (turceûne).

Her nefs (canlı) ölümü tadacak ve sonunda bize döndürüleceksiniz
    29/57

Ankebut Sûresi 57. Ayet

Sen ölümsüzlüğün mümkünlüğünü fiziksel olarak arama bu dünyada elbet öleceksin ölmemek gibi bir lüksün yok. Sen esas hak dünyaya hazırlan ki esas ölümsüzlüğü kıyametten sonra Cennette yaşayasın efendi kardeşim

0|0
    0|0
  • o kadar anlamsız bir soru ki bu, niye dersen; hacı insanı diyelim ölümsüz yapabildik, evren nolcak? o da ölümlü :) mutlak sondan kaçış yok yani :)

0|0
    0|0
  • Bedensel olarak ölmek bedenin çürümesi demektir. İnsan DNA kodlariyla klonlanabilir. Kendi fiziği yok olsada süreğenliği devam edebilir. Ama asla kendi DNA kodlamasini birebir tutmaz. Ayni idelojiyi ruhu hayali benimsemez. Yani bazi şeyler sonsuza kadar yok okur ölür seninle gider ama bazi şeyler devam edebilir. Ruhsal olarakta zaten bir gün ölümsüzlüğe kavuşacağımız kesin

0|0
    0|0
  • Evet mümkün bir şey insan dna sı ile oynayarak yaşlanmayı engellemek mümkün ama şuanlık teknoloji oakdr ilerlmedi

0|0
    0|0
    • Hangi dine mensupsun merak ettim

• Hiç bir din ölümsüzlüğü kabul etmez de bundan merak ettim @Eleroza buna hiç bir teknolojik gelişme engel olamaz

• kardeşim bende onu söylüyorum zaten evet şuanki teknolojiyle mümkün olamaz ama ilerde bu yapılabilir. Dinler kabul etmıyor diye olmayacak diye bir şey yok:) Günümüz teknolojisine din sayesinde değil bilim sayesinde geldik.

• 7 cihanın hükmünü süren ve kendisi için evlatlarını ve nice devlet adamlarını boğduran Kanuni Sultan Süleyman ' a bile kalmadı bu dünya bize mi kalacak?

0|0
    0|0
  • ölümsüz olabilmek için zamanı kontrol etmek gerek. bu da mümkün değil.

0|0
    0|0
  • Fani dünyada yok öyle birşey ama manevi alemde dersek şehitler ölümsüzdür.
    Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz farkında olmazsınız. Bakara 154. ayet meali.

0|0
    0|0
  • Evet mümkündür fakat bir yere kadar.

0|0
    0|0
  • kim bilir belki olur :)

http://i.hizliresim.com/BZOpnp.gif

0|0
    0|0
  • Her canli er ya da geç ölümü tadacak ahbap...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    99
Yükleniyor...